Bicykel 20'' s prehadzovačkou - za a proti

evita023
26. feb 2016

Ahojte ,chcem Vás poprosiť o radu.Mám skoro 6 ročné dievčatko,chcem jej kúpiť bicykel,ale vôbec neviem či je vhodný s prevodmi,alebo bez.Aby jej ta prehadzovačka skôr neublížila ako pomohla,doteraz bola zvyknutá brzdiť iba pedalmi a zrazu bude musieť zapojiť ruky.Vôbec neviem aky vybrať ,prosím o radu ako ste to riešili vy?ďakujem krásne 🙂

macenka26
26. feb 2016

Preco nie. Ja som za.

lintu
26. feb 2016

Bicykel bude používať na výlety s vami či len tak "na dvor"? Ja napríklad tú prehadzovačku ani teraz veľmi nepoužívam. Mám nastavený jeden a ten istý prevod a na ňom všade chodievam. To už musí ísť o veľký terénny extrém, aby som pohla koliečkom 🙂 A ako decká sme prehadzovačky na bicykloch nemali vôbec. Keď bol problém prejsť nejakým úsekom, zosadli sme z bicykla a ten kúsok sme si odšľapali pešo. Prehadzovačka prišla až potom dakedy v puberte s dospeláckymi bicyklami, do ktorých už nebolo treba veľmi rásť a dá sa na nich voziť i teraz 🙂 Mimochodom či bude brzdiť rukami alebo nohami je podľa mňa len otázkou zvyku.

karolinka2010
26. feb 2016

@evita023 ja som to teraz riesila. Nasi chalani si oskusali bike s prehazovackou,a maly si skoro rozbil usta... to rozhodlo. Kupili sme klasiku,a je pokoj,ziadny problem

evita023
autor
26. feb 2016

Dakujem Vám všetkým za odpovede,vezmem račej bez prehadzovačky. Tú môžeme riešiť ale až na rok ,keď troška tie schopnosti a celkovo aj ona dozrú 🙂 .A jazdiť budeme po dedinke ,ale aj v lese ,kde sú cesty fajn upravené a do kopca si poradí ako aj mi ,keď sme boli malý 🙂 Pekný dník Vám prajem a moooc mi to pomohlo sa rozhodnúť 😀 pa