Bábika pre štvorročné dievča

leilac
3. nov 2014

Mamicky, prosim pomozte mi 🙂 . Chcem kupit babiku pre moju dcerku,bude mat 4 😵 r. Prosim poradte mi,lebo do obchodu nemam moznost sa ist popozerat,iba cez internet... Chcela by som babiku,ktora aj rozprava,tie sa jej velmi pacia-mama, papa,tata,alebo ak sa smeju. Interaktivne cikaju,sa smeju,placu, .... - nerozpravaju ?
Dost sa mi paci babika DOLLY,ma niekto,alebo aku by ste nam poradili ? Vopred vam dakujem 🙂

maca_p
3. nov 2014

nie je tu niekde forum specializovane striktne iba na darceky???

sissy27
3. nov 2014

@maca_p ja sa práve zamýšľam, ako si poniektoré vyberali manželov, keď vybrať darček pre najbližších je taký problém... 😅

leilac
autor
3. nov 2014

@sissy27 s dvoma detmi ist na vianocny nakup a kupit babiku, je dost tazke. Hlavne,ked sa v nich vobec nevyznam,lebo v mojich casoch este take neboli.
Neviem sa koho opytat,tak som si myslela,ze tu najdem nejake mamicky,ktore mi pomozu,ale vidim,ze su tu aj velmi nudiace sa zenicky 😅

sabina1975
3. nov 2014

@maca_p @sissy27 Ja nechcem byt zla mna tiez niekedy vytacaju " otazky " ako z hornej dolnej ale mam dvoch dospelych synov a po skoro 20 rokoch sa nam zadarilo dievcatko a za 2dni bude mat 1 rok a tiez som riesila babiku stala som v hrackarstve takmer hodinu co som hladala tu pravu bo pre mna to bola spanielska dedina

maca_p
3. nov 2014

@sabina1975 mam este viac ako ty, dve male deti, ale nikdy ma nenapadlo pustit do eteru nieco taketo....
https://www.modrykonik.sk/forum/hry-a-sportove-potreby-pre-najmensich/aky-darcek-pre-10-rocneho-chlapca/
https://www.modrykonik.sk/forum/hry-a-sportove-potreby-pre-najmensich/aky-darcek-na-1-svate-prijimanie-pre-dievcatko/
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-slavnosti-a-darceky/1-narodeniny-dietata-aky-darcek-mu-kupit/
https://www.modrykonik.sk/forum/hry-a-sportove-potreby-pre-najmensich/aky-darcek-pre-syna-ktory-ide-na-birmovku/
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-slavnosti-a-darceky/aky-darcek-dat-bratovi-k-30-tke/

to uz ludia naozaj nemaju fantaziu?

co sa tyka tejto konkretnej, tak vsetko potrebne je v popisoch Bábika Dolly s príslušenstvom: cumeľ, fľaška, deka, vankúšik– bábika rozpráva a plače

Krásna bábika, ako živá! pravá ručička– bábika plače ľavá ručička – bábika bľaboce pravá nožička – bábika hovorí „mama" ľavá nožička – bábika hovorí „tata"

Cmúľa cumlík!

Kreatívna a múdra zábava! privádza do sveta neuveriteľných tvarov a farieb, rozvíja fantáziu, pomáha vytvárať nové zaujímavé nápady na trávenie času, rozvíja vedomie, starostlivosť, koncentráciu a samostatnosť, rozvíja manuálnu zručnosť a pohybovo-zrakovú koordináciu.

Kvalita a bezpečnosť!

Kvalitu a bezpečnosť garantuje európsky certifikát CE!

Obsah balenia: interaktívna bábika Dolly – dĺžka bábiky 45cm príslušenstvo – teplá deka, fľaška na kŕmenie, cumeľ originálne balenie

AA batérie nie sú súčasťou balenia!!

leilac
autor
3. nov 2014

@maca_p prepac,ale toto si viem precitat aj ja....,preto sa mi zapacila. Pacia sa mi interaktivne -ako som pisala-len ako som sa pytala-tie nerozpravaju? Uz som presedela vela pred PC,aby som nieco poriadne pohladala. Bola som zvedava na nazory a ci niekto nema nejaku peknu,dobru babiku,ktoru by mi odporucila.
Ked ta velmi hneva tato tema,tak nemusis komentovat,dakujem

maca_p
3. nov 2014

@leilac ókej. vela stastia pri vybere vhodnej babiky. dufam, ze nedopadnes ako tato kupujuca 😉
http://www.cas.sk/clanok/293647/tato-babika-je-...

leilac
autor
3. nov 2014

@maca_p 😀

sissy27
3. nov 2014

@leilac a čo sa chceš vyznať v bábikách? preboha je to bábika na hranie, nie niečo, čo ťa bude najbližších 5rokov živiť.. kúp tú, ktorá sa ti páči a hotovo, myslíš, že tvoja 4ročná dcéra bude riešiť, že existuje niekde nejaká s inými funkciami? a btw. dnes nemusíš päty z domu vytiahnuť, aby si niečo kúpila, ako vidím, na nete sa orientovať vieš, tak môžeš kúpiť aj online... ja neviem, ako tie naše mamky fungovali bez netu, bez áut, s viacerými deťmi, sa divím, že sme to dotiahli až do dospelosti...

zita19
3. nov 2014

Kristovanoho!!! Ako ste si vyberali mazela ked neviete vybrat jednu debilnu babiku? Aj jeho vyber ste konzultovali so sirokym plenom na internete? Dali ste nakoniec na odporucanie sirokeho internetového plena alebo ste pri jeho vybere pouzili obsah vlastnej mozgovne?
V dnesnej dobe sa bez konzultácie na MK , s prepacenim , ani nevys*r*t* 😝

maca_p
3. nov 2014

@sissy27
@zita19 sak toto su tie gule, uz sa nam tu zvianocuvava, toto je len zaciatok 😎
zacina to babikou, bude to pokracovat vyberom tabletov, vianocnych ozdob, vianocnymi stromcekmi na 1000 sposobov...

sissy27
3. nov 2014

@maca_p akože ja som tu minule zachytila otázku, že aká farba ozdôb je vhodná na tento rok? som nevedela či sa mám smiať alebo plakať, alebo nedajbože cítiť blbo, že dám tie čo vlani 😅

zita19
3. nov 2014

@sissy27 ja mam modre a biele. Uz asi 15 rokov. Akurát vlani som kupila biele svetielka. Viem, som zaostala15.

sissy27
3. nov 2014

@zita19 tak ja som si dovolila vlani prvýkrát zmeniť... teda nie úplne dobrovoľne, ale keďže bolo ťažšie obdobie, tak stromček bol v réžii mojej kamošky a dcéry, ja som s tým nemala nič spoločné 😀 dovtedy som mala jedny a tie isté od čias vlastnej domácnosti 😅

maca_p
3. nov 2014

idem spat, lebo sa mi bude o babike, co vykrikuje shitt aj snivat... 😎
nedaj boh, ked sa do toho sna zamiesaju gule a vianocne retaze s koledami 😀 😀

zita19
3. nov 2014

@maca_p 😀 😀 😀 😀 nech sa ti nieco pekne sniva... Domalovane, napríklad 😉

sabina1975
4. nov 2014

@maca_p radsej nech sa riesia taketo temy ako kazdy den 20 tem " som tehotna " " mozem byt tehotna " a pod. Toto je aspon matka ktora premysla s cim sa bude jej dieta hrat a nerozmysla nad tym ci opusti svojho muza lebo jej niekto povie ze ju lubi ako nejaka cica mica v teme z dneska

zuzkanik
4. nov 2014

My sme dcérke vlani pod stromček kúpili bábiku zo série Llorens. Je krásna, vyzerá ako dieťatko a je na výber veľa druhov - jednak typovo, ako aj od najmenších po najväčšie. Táto bábika hovorí mama, tata, a trochu plače, utíšiť sa dá cumlíkom. Na druhej strane neciká, nekaká, nepapá, ale to sme ani nechceli. Dcérka mala vlani tiež 4 roky a báli sme sa, že všetko budeme musieť upratovať my. Malej sa bábika veľmi páčila a doteraz sa s ňou pekne hráva. Výhodou je, že má mäkké telíčko. Nevýhodou, že je na baterky a je tým pádom o to ťažšia.

leilac
autor
4. nov 2014

@sabina1975 Dakujem 😵

mirka414
4. nov 2014
leilac
autor
4. nov 2014

@zuzkanik Dakujem za radu. Tie babiky su prekrasne 😵 . Velmi nechcem ani ja babiku,ktora cika,papa... Dcere sa pacia take,ktore rozpravaju 🙂 .
Babiky su dost drahe,preto dakujem za kazdu radu,lebo sa bojim,ze si objednam a po vybaleni tam bude "nejaka cinska (kvalitu myslim) " babika 😖

prasiatko30
4. nov 2014

@zita19 urcite si sa uz zo par krat trafila do mody vsak modne trendy sa vracaju a opakuju😄

nikuska744
4. nov 2014

Teraz letia bábiky z Ľadového kráľovstva. Elsa je krásna bábika. Keby som mala dcérku hneď kupujem.

zita19
4. nov 2014

@prasiatko30 Co sa módnych vln tyka, ja som pernamentne mimo. Mojou kuchynou sa neprehnala vlna cervenych dvierok, ked ich v osemdesiatych minulého storocia mal kazdy, neprehnala sa mojou chodbou vlna "tehovych" tapiet... Mojou obyvackou sa neprehanla vlna lososových stien, ani fialových, ani hraskovozelenych.... Moju obyvacku aktualne obchadza vlna kamenného aj "kamenného" obkladu... Dokonca aj nas vianocny stromcek obisli vlny ciernych, zlatych a fialových ozdob...Ja som pernamente mimo vlny. 😀 😀 😀 A som tomu rada....

leilac
autor
5. nov 2014

@zuzkanik Zuzka,tie babiky Llorens zatvaraju ocka ?

zuzkanik
6. nov 2014

@leilac nie nezatvárajú. ☹ Inak to bola prvá otázka mojej dcéry, keď ju dostala. Ale potom sa s tým zmierila a už jej to ani nenapadne. A čo sa týka tvojho zháňania bábiky, tvoje starosti úplne chápem. Ja som presne toto isté zažívala vlani. Surfovala som po nete ako šialená, mala som prehľad hádam o všetkých možných druhoch bábik, ale na každej mi niečo prekážalo. Llorensky ma napokon oslovili najviac. Sú síce drahšie a možno za takú cenu by mohli mať aj viac funkcií, ale zapáčili sa mi tie tváričky, dá sa dokupovať oblečenie a príslušenstvo a majú mäkké telíčko. 🙂 Tak aj tebe prajem veľa zdaru a držím palce, aby si pre svoju dcérku vybrala tú správnu bábiku. Mimochodom, to iba my dospelí si myslíme, že záleží na značke. Dieťatko to takto nevníma a poteší sa aj bábike za 15 eur. Možno by si mala dcérku zobrať do hračkárstva a kúpiť jej pod stromček tú bábiku, pri ktorej sa jej najviac rozžiaria očká. 🙂

jana_eyre
6. nov 2014

boze zeny, vas teda vytacaju nepodstatne veci fakt.. je to forum, nech sa kazdy pyta co chce.. pocitac znesie vela, nebojte modry konik nema strop, ze by sa preplnil otazkami a uz by sa nedalo nic prispiet..

horana
6. nov 2014

Inak k babikam, aj mne sa najviac pacia interaktivne, dcera ich par mala, pred par rokmi uz su znicene alebo posunute dalej po rodine, znacky si uz nepamatam. Ide o to - a teraz nemienim zovseobecnovat - ale u nas bola skusesnot taka, ze sice v prvej chvili bola radost z takej kde najviac veci robi samotna babika, ale sa aj najrychlejsie zunovala. Najdlhsie vydrzali textilne, jemne makke, pastelove babiky, co sice nic nerobia, ale zase si dcera na nich prehravala fantaziu. Nieco cca takehoto stylu: http://vnimavehracky.sk/1244-thickbox_default/t... mala aj "babetkovejsie" od takychto vzhladov, ale aj "dospelejsie". Celkovo mal u nas konkretne ten styl dlhodobo najvacsi uspech. Take uz "hotove so vsetkym vsudy" sice rychlo ohurili ale aj rychlo omezeli. Akoze niekto moze mat aj inak, my sme mali takto.

leilac
autor
6. nov 2014

Viem,ze niekomu to pripada smiesne,ze taky humbuk spravit okolo babiky 😀 My mame doma tvrde,makke,z latky,spievajuce,babiku,ktora sa smeje... - vobec sa s nimi nehra,mozno raz za dva mesiace.... Znama ma dcerku a ona ma babiku,ktora sa smeje,place,hovori mama-papa a dcerka je do nej cela zblaznena. Uz je to stara babika,taku si uz nekupime. Preto nechcem kupit babiku,ktora nam len tam bude sediet na policke medzi ostatnymi. Len sa mi zda,ze taka babika nie je,aku chcem ja-aspon som uz zistila aku chcem 😀 .
Mohla by hovorit mama-papa,nech sa smeje,place,ocka nech vie zatvarat a cumlik....
Cumlik to preto,lebo ma mensieho braceka,ked zacal plakat,ona hned bezala a dala mu cumlik. Strasne ju to bavilo 😀

horana
6. nov 2014

Takze makke uz mate a neosvedcili sa? Premyslam este ktora z tych interaktivnych bola u nas ako tak, a napada ma, ze - opat bez snahy zovseobecnovat - mala u nas paradoxne z tych "tvrdych" babik uspech pinky pie, teda babetko - ponicek, toto: http://www.dracik.sk/my-little-ponny-pinkie-pie-2/ Jasne ze ked chcete klasiku, treba skusit radsej tu, neviem ci to bolo sposobene tym ze sa na to namotala v skolke, ale prave sa jej na tom pacilo ze babetko je zvieratko. Ma obrovkse oci, mali sme aj mrkaciu s mihalnicami - ludsku, ale tieto sice staticke ale obrie ociska jej zaimponovali viac. Ma cumel a taha z neho (zvuky ako ked pije), potom hovori rozne vety, snazi sa ucit chodit, treba ju drzat za rucicku, pyta si jest, spat, a pod sa so mnou hrat. U nas to vsak malo zaujimavu dohru v tom ze po tejto babike zatuzila relativne neskoro, neviem mozno prave v tych 3-4 rokoch a mala vtedy strasnu maniu ako chce sama babetko. Tato pinkie je ale pomerne otravna v tom ze neustale si pyta len jest, hrat atd. par fraz dokola s ktorymi dokonale obtazuje, vsimla si to po case aj dcera, ktora z nej bola samozrejme spociatku nadsena. Tak jej vravim ze ano, o tomto su aj realne babetka, stale dokola tychto par potrieb, aj ked sa ti uz nechce. Tak na zaklade toho sa prerozhodla, ukoncila svoje kocikarske obdobie s babikami s tym ze ona babetko mat radsej nechce 😀 ...Za rok ako 5 rocna uz spolu so vsetkymi spoluziackami zo skolky frcala na Monsterkach a frci doteraz, skratka pisem to len preto ze dokonale babiky mozu mat aj na male slecny "antikoncepcny" ucinok 😎