Aky darček pre syna, ktorý ide na birmovku?

monicka20
2. jan 2013

Moj syn ide na birmovku a ja netusim aky darcek mu mam kupit.

anjelicek26
2. jan 2013

@monicka20 - no v tom veku asi obalka a peniazky. Potesi to najviac 🙂

burina111
2. jan 2013

čo tak hodinky, retiazku s príveskom, bicykel, peniaze, za ktoré by si kúpil po čom túži, alebo sa ho priamo opýtať, čo by si prial...malo by to byť hlavne niečo, pri čom si spomenie, že to dostal k birmovke.....

egyptanka
2. jan 2013

urcite nie peniaze, malo by ist o hodnotny darcek pri ktorom si i po rokoch spomenie, ze to dostal k birmovke, hodinky a retiazka su dobrym darcekom. Samozrejme k tomu by som pribalila aj bibliu s venovanim a datumom birmovky.

ivetkab.
3. jan 2013

Peniaze by som asi nedávala. Skôr niečo, čo by si dala aj na vianoce alebo nejaký významnejší sviatok. Ak ste veriaci, tak možno nejakú bibliu,alebo len nový zákon, čo pre pubertiakov, alebo nazvyme ich dospievajúcu mládež, nie je na škodu. Prípadne nejaké klasické "svetské" veci. Bicykel, nová pc hra, alebo nejaký doplnok k športu, ktorý robí.
😀

kokorunecka
3. jan 2013

Ja som dostala od kamošky raz knihu - Ako žiť s rodičmi a nezblázniť sa. Je písaná v smere viery.. A aj som sa nasmiala.

musska1803
8. mar 2013

🙂 .. ako sa môžete pytať človeka ktorý ide na birmovku, či je ta rodina veriaca ? to nedava logiku ... Birmovka nie je povinná 🙂 ide o dobrovoľnú sviatosť, ktorá ak má byť platná musí sa prijať s vierou ... preto, ak tam človek ide, tak už tá skutočnosť poukazuje na to, že ide o veriaceho cloveka 🙂 ...
ak mládež ide na birmovku kvoli matérii (peniazom, šperkom, jedlu) , ktorú pri tomto krásnom slávení obsiahne ,tak je to velmi smutné...

som animátor birmovancov a verte mi , nie je nič horšie ako zahodiť obrovské Bozie dary ( rady, rozumu, nábožnosti, bázne, múdrosti, sily, poznania) a potesit sa viac jednej retiazku 🙂) ... ved ten Duch Svätý ( Potešiteľ) musí v tom prípade horko zaplakať....
Biblia je v tomto case najkrajší dar 🙂) ... a vlastná , osobná zvlásť 🙂 ..... len je skoda, ze takéhoto cloveka asi velmi nepotesí ....

SVET JE POSTAVENÝ NA HLAVU .. A PRIPOMÍNA NETOPIERA ... 🙂)
prajem vsetkym zúcastneným krásny pozehnaný den 🙂)

stanislavao
8. mar 2013

ja si myslim, ze tie hodinky su uz tak otrepane, az je to trapne a retiazky zlate, ktore nikdy nikto nenosi. synovec dostal samozrejme od kazdeho hodinky, tak mal mozno troje, ci stvore a naco to je? dnes ma kazdy mobil a hodinky na nom a hodinky nosi uz len malokto. na birmovku chodia uz velke deti, tak by bolo super sa ho opytat, ze co by chcel a nie davat blbosti, ktore v zivote nebude pouzivat.