Akú dobrú knižku - sériu knižiek pre 14 ročného chlapca?

zuzana1331
30. okt 2012

Uvazujem,co na Vianoce... Syn rad cita, tak dajte nejake tipy 🙂

alexis13
30. okt 2012

Zuzka to záleží hlavne na veku a natom čo ho baví či rozprávky, niečo dobrodružne to je široký pojem 😉

oskorusa
30. okt 2012

ak má rád fantasy a je rozhľadený tak určite Pratchett, to celá séria o Zemeploche.

jara24
30. okt 2012

Celkom zaujimava by mohla byt kniha Bájne bytosti a iné záhadné tvory. Ak ho take veci zaujimaju.

ikke
30. okt 2012

moj 14-rocny synovec si na nedavne narodeniny zazelal toto
http://www.martinus.sk/?uMod=list&uTyp=search&u...

luy
14. nov 2012

no môj má 11 rokov ,miluje beletriu a tu je jeho zbierka,je tu aj pár kuskov čo sú malej ,ale možno ťa niečo zaujme

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/luy/album/co...

kvetinka211
14. nov 2012

@zuzana1331
Ak este toto necital, tak by sa mu to mohlo pacit ... skvele knihy, myslim ze uz aj pre 14r chlapca akurat:
http://www.martinus.sk/?uItem=12321
toto je link na 1 diel, je ich viac .. cz verzia je lepsia ako sk

dadka75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskap002
27. nov 2012

Klub záhad 😉

zuzka1008
27. nov 2012

ja odporučam Traja patrači

titkovamiriam
27. nov 2012

To už by som hladala podla jeho zaujmov..Traja patrači su tak pre 10r.deti 🙂 mame asi 30 kniziek-moji v 14 -tich mali radi rozne encyklopedie a scifi

masinka
27. nov 2012

ak sa synovi paci Pan prstenov, tak Eragon je nieco na ten styl. Ak ma rad Harryho Pottera, tak by sa mu mohol pacit napriklad Artemis Fowl (autor Eoin Colfer).
Pratchettova zemeplocha je tiez super, ale ono je to akoby pomiesanych viacero serii a nie vsetky kazdemu sadnu - napriklad mna diely v ktorych vystupoval carodejnik Mrakoplas prilis nebavili, mi to prislo, ako by si autor nieco slahol predtym, ako zacal pisat (a to su hned prve dva, tak to moze niekoho odradit) , zato diely o carodejniciach a Hliadke boli podla mna super. A este aj tie so Smrtom boli fajn 😀 No a ako pise @oskorusa, treba mat vseobecny rozhlad je tam vela skrytych narazok a ked ich nechapes, tak prides o polovicu srandy
Ak ma chalan rad dobrodruzne knihy, tak je perfektny autor Clive Cussler - seria o Dirkovi Pittovi, Akta Numa, Oregon... dokopy asi 50 knih, jedna napinavejsia ako druha .... film Sahara je natoceny podla jednej z nich. Dalsi genialny autor je James Rollins, ten ma tiez velmi napinave knihy 🙂 Ma seriu o Sigma Force, ostatne su kazda zvlast.
Ako kniha, resp. trilogia so zaujimave aj Hunger games (hry o zivot).... film sa im prilis nepodaril. ....aj ked to by som mozno az tak od 15 rokov doporucila
A Follettove Piliere Zeme sa tiez citaju jednym dychom... aj sfilmovanie sa im celkom podarilo 😀 Dokonca je na motivy knihy urobena aj spolocenska hra.... tak ak ma syn rad rytierov.....
Ja som v 12 rokoch milovala knihy od Karla Maya a Verneho, ale to zial teraz uz nie je "in"....

zabka88
27. nov 2012

baby, inak Eragona som videla v Panta Rei, všetky časti v takom spoločnom balení 🙂 inak, keď má syn rád fantasy, tak Eragona určite odporúčam 🙂

simca06022011
27. nov 2012

no ja sm uz v 14-15 mala nacitane svoje... mna bavili klasicke romany v podstate "povinne citanie", co sa tyka Follettovych pilierov zeme (bohaca uz sa neviem dockat novej knihy!!!!! a nie a nie ju prelozit.. uz je vydana cca 3 roky)....to je pre starsich podla mna, tam treba chapat suvislosti, nie je to kniha na precitaj a vedz co to je ale trochu aj na zamyslenie 🙂
Cize ja by som
E. M. Remarque: Na západe nič noveho
A. S. Puškin: Kapitánova dcéra
J. D. Salinger: Kto chytá v žite
a ine ich knihy. Ja som v podstate precitala od nich a aj ich rovesnikov spisovatelov (je to medzivojnove a povojnove obdobie, vacsinou americky, rusky spisovatelia vsetko jednym dychom :P )
Oddychova klasika su fantasy knizky Eragon, Pan prstenov, a to co pisu ine baby... ale napr. videla som teraz aj jednu radu celkom solidnych kniziek na zaklade pocitacovej hry, jednu som aj precitala ale neviem ako sa vola :( ked najdem, napisem.
Mojho brata napr. okrem encyklopedii velmi zaujali zivotopisy, precital niekolko knih napr o Jobsovi a teraz sa citi super sikovny a zacal sa ucit a zaujimat o veci, lebo on chce byt uspesny a tak 🙂) Cita knihu odo mna bohaty otec, chudobni otec a pod. Treba podla zaujmov najst nieco, vo velkom intern.knihkupectve su aj komentare od citatelov, tak to ti urcite napovie

ritusuk
27. nov 2012

ja som v jeho veku (a zostalo mi to dodnes) milovala denniky adriana mola 🙂 zalezi vsak od povahy,tie denniky su skor pre citlivejsie natury:o)