Akú detskú kuchynku pre 19 mesačné dieťa?

bambulka174
3. dec 2013

možte mi poradit ,aku kuchynku pre 19 mesačne dieta.rozmyslam nad kuchynkou z ikeii ale neviem sa rozhodnut ☹

elienka
4. dec 2013

@bambulka174 z mojej skúsenosti - tá kuchynka jej asi bude veľká, ale určite ju využije tak za rok. ja som kúpila takú maličkú plastovú mojej dcére v podobnom veku, 1 rok ok ale za rok z nej vyrástla, tak teraz jej ideme vyrobiť na mieru podobnú ako má Ikea. Inak tá Ikea kuchynka sa mi strašne páči.

dejka77
4. dec 2013

Ja ti len poradim, ze je lepsia skor drevena ako plastova. My mame plastovu a je prilis lahka, nestabilna. Ak je dieta male a driape sa hore tak ju velmi lahko prevrati na seba.

eeffka
4. dec 2013

@bambulka174 nasa ma 21m a hra sa s kuchynkou asi 3m, teda hlavne otvara a zatvara ruru 🙂 a otaca plynove gombiky
suhlasim s @dejka77 ze plastovu na seba moze stiahnut ale zasa aspon jej hlavu nerozbije...
mame po starsej dcere daku z Tecsa cca 20e stala.

tominka207
4. dec 2013

My máme ľahkú plastovú kuchynku. Malá má 24 mesiacov a prevláča si ju po celom byte čo jej robí najväčšiu radosť. Hlavne aby to vydávalo nejaké zvuky a dala sa otvárať rúra, kde sa mojej dcére zmestí veľa hlúpostí nazbieraných z celeho bytu. Hlavne radím neinvestovať príliš veľa keďže 2 ročné dieťa ešte nemá pojem o tom že to bolo drahé a že to nesmie búchať hádzať a pod.

bambulka174
autor
6. dec 2013

@elienka na tej ikeackej je dobre že sa da nadstavit výška ,takže by to mala na viac rokou,lennnn my tam chýba taka živá farba🙂)) a kolko ta výjde ked si das urobit na mieru?

@dejka77
@eeffka
@tominka207 no však toho sa ja bojim že nebude stabilna a že ju bude prevlakať po celom byte,lebo ona sa velmi rada zo všetkym nadrapuje🙂) a hlavne chcem aby malo vyšiu pracovnu dosku aby pri nej stala ,lebo ked som pozerala niektore tak mali že 31 cm,40 cm a to sa mi zda priliš male to by mala tak na tento rok ,tak naozaj neviem čo mam urobit 😔

elienka
7. dec 2013

@bambulka174 mňa tá kuchynka vyjde isto menej ako ikeácka, ale ja si ju robím sama, na mieru. Predpokladám náklady cca 50 eur, pretože napr. prac. dosku som mala doma ako zvyšok z mojej kuchyne. ak by som to mala len tak odhadnúť, ak by som nič na ňu nemala, tak cca 90 e tipujem, ale to len za materiál bez práce. ak by si ju mala dať robiť stolárovi, tak sa asi nedoplatíš. To sa skôr potom tá ikeácka oplatí a aj decodom má krásnu kuchynku, ale tam je cena už vyššia.

bambulka174
autor
8. dec 2013

@elienka 🙂 jaj no to si dobre vymyslela. potom hod foto som zvedava 🙂) no už som pozerala aj v decodome je peknučka ,len ta cena :( to už je dost. nasla som jednu na heureke len nieje zaradena do žiadneho obchodu :( tak neviem na čo ju tam davaju .je peknučka ružová🙂))

bambulka174
autor
8. dec 2013

no jednu som našla ,peknučku ružovu 🙂 nema ju prosim Vas niekto?

elienka
18. dec 2013

@bambulka174 tá ružová je peknučká, pridávam slúbené foto tej mojej kuchynky. Vyrobila som si ju na 95% sama, len s dokončovaním mi trocha pomáhal manžel. farebne je to kópia mojej kuchyne. ten varný panel svieti a vydáva zvuky, premontovala som to zo starej kuchynky, lebo to robí aj osvetlenie rúry.

bambulka174
autor
18. dec 2013

@elienka No klobuk dole, je peknučka,šikula.tak nech sa malej dobre hrava
.My sme nakoniec kupili tu čo som dala foto,zajtra ju ideme skladat tak som na nu zvedava....

magg424
25. apr 2016

@elienka ahoj,veľmi sa páči tvoj nápad s kuchynkou ktorá je identická s realnou u vas doma, mam však jednu otázku,kde sú kupila tu sporakovu platnú ? Dam malemu vyrobiť kuchynku ale sporák neviem ako dať,dakujem

elienka
25. apr 2016

@magg424 mala som starú plastovú, tak z toho som to zobrala a len osadila do kuch. dosky. ted vrch pípa, klokoce a svieti

magg424
25. apr 2016

@elienka ach nepotesila si ma, mam uz kuchynku nakraslenu, chcela som uz oslovit stolara ale stale neviem vyriesit ten sporak...

andabubua
1. jan 2017

Ahoj elienka. Krásna kuchynka...

deniskav
12. jan 2017

no my mame drevenu ale taku mensiu, nie samostojaciu, je to super, ze vzdy ked ma chut tak ju vylozim na stolik a hra sa a potom ju mozem zase spratat lebo sa da zasunut do seba https://babyknihy.sk/953-detsky-varic-s-prislus...

andabubua
12. jan 2017

Ahoj deniskav. Tá je tiež super. Hlavne veľmi praktická, takú som ani nevidela. Vďaka za dobrý tip.

katriona1
12. jan 2017

dcera má skoro 3 roky a ted dostala dřevěnou kuchynku na vánoce, varná deska nevydává sice žádné zvuky a je potřeba ještě dolepit plotýnky, tak jsem jí koupila hrací kávovar, který je hlučný až dost 🙂 ale zase do dřezu jí teče voda, z kuchynky byla malá nadšená 🙂

patkastrecanska
12. jan 2017

Mám tú kuchynku z Ikei, je super (platnička na varenie aj svieti). Kvalitné spracovanie a dieťa sa pri tom vyhrá (sestra má ročnú malú a tiež sa s tým u nás hrá). Naučí sa pri tom pekne stáť 🙂

vespertine
12. jan 2017

V Ikei su dve kuchynky, co malokto vie, a my mame tu lacnejsiu - mensiu, a mala sa s nou strasne rada hra. Tu je http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/7030...

susanne6
12. jan 2017

ja mám pre chlapcov z lidlu a je super...

katriona1
12. jan 2017

@vespertine jinaktato kuchynka je celý január v akci za 16,99€ pro členy IKEA family 🙂

patkastrecanska
12. jan 2017

@vespertine my máme tú drahšiu, ale táto tiež vyzerá super 🙂

violaceus
3. aug 2017

@bambulka174 prosim Vas, sice to uz bolo davno..aka bola spominana kychynka? Vyskovo jej sedela? Bola kvalitna?

ani1029
12. nov 2017

@bambulka174 ahoj..si spokojna s kuchynkou? mozem dostat fotku ako vyzera realne? Objednala si cez mall.sk?dakujem za odpoved☺