Aktivity a hračky pre 7 mesačného syna

29. mar 2022

Ahojte maminy 🙂

Mám 7 mesačného chlapca a potrebujem nové inšpirácie na hračky ktoré by ho mohli zaujímať. Všetko čo má doma už má obkukane a len to hádže o zem mám pocit že už ho nudia 🙂 niečo vhodné veku aj na rozvíjanie 🙂 prípadne tipy ako vy trávite čas so svojimi deťmi, aké hračky majú najradšej čo ich baví a zaujíma v takomto veku niečo kreatívne na doma 🙂

Moc ďakujem 🙂

diamond007
29. mar 2022

To je ich fáza, prichádza na to že to vie držať, pustiť a padne. Bude to robiť so všetkým.

autor
29. mar 2022

@diamond007 dobre ale aj tak, predpokladám že hrkalky ho nebudú baviť večne

petamich
29. mar 2022

presne ako pise @diamond007 najvacsia zabava je vsetko hadzat o zem 🙂 to je taka faza hadzat o zem a vysypat z kosika/hrnca a misky a olizovat veci, nas 8M sa tiez poriadne s nicim nehra teda okrem robotickeho vysavaca, mojich sminiek (stetce naramne rad zuzle) a obcas ho chvilu bavi nejaka knizka, burat kocky ale inak ho tiez nic nezaujima

autor
29. mar 2022

@diamond007
@petamich chytili ste sa obe slov ,,hračky hádže o zem,, 😀 😀 čo bolo obrazne povedané.. ale vidím že všetky ktoré má ho už nezaujímajú preto som chcela tipy možno aj na konkrétne veci ktoré vaše dieťa v takomto veku vedeli zaujať aj na dlhšie ako minútu.. prípadne ako sa s nimi hráte ako s nimi trávite čas a pod 🙂

diamond007
29. mar 2022

Popravde pozri dráčik a vek cca od 6mes. To ho baviť bude. Ale každá hračka len chvíľku. Viac ho bude baviť do rok a pol všetko ostatné.
Nabíjačky, kuchynské náčinie a pod. Ja dávam malej 6m všetko čomu si neublizi. Strašne sa jej páči vláčik čo sa pohybuje ten vkuse naháňa a papa (stvornozkuje), baví ju búrať lego staršej, kocky Humenné na sebe keď mám ničiť a pod A tým že mám staršiu tak ma častokrát veľa aktivít ale tiež už je to pre ňu opozerane

amelie2017
29. mar 2022

Toto je etapa, kedy nove hracky este netreba. Naozaj vsetko hadzu o zem a bavi ich vytahovat, vysypat, rozhadzat. Nas momentalne najradsej vysypava hracskarsku zeleninu a ovocie z kosika- dcerine hracky, alebo co mala ona vkladacky v kybliku, tak ten vysype a rozhadze.

danulicek
29. mar 2022

u nás v tomto veku a pár mesiacov bola top hračka - plastová fľaša naplnená rôznymi vecami (štipec, orechy a kadejaké somariny). neskôr šošovicu, fazuľu a také. asi na rozvoj to veľmi nebolo, ale zaujalo extrémne obe moje deti 🙂

autor
29. mar 2022

@danulicek presne niečo takého som čakala 🙂 ďakujem 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danulicek
29. mar 2022

a ešte mi napadlo, že som im z takých gumených kociek stavala vežičku a ukázala, že keď do nej ťukne, spadne. to bolo radosti, fakt sme pri tom vydržali dlhšie ako pár minút 😀 postupne som ich stavala od nich ďalej a boli nútení sa priplaziť a tak 🙂

autor
29. mar 2022

@amelie2017
@viestta nemám samozrejme v pláne teraz nabehnúť do prvého dracika a nechať tam rodicak 🙂 skôr by ma potešili odpovede ako písala
@danulicek vyššie čo zaujímalo jej dieťa v takom veku najviac kľudne aj taká somarina ako šošovica vo fľaši 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domka222
29. mar 2022

Polovicu hračiek schovaj a po týždni obmieňaj. Uvidíš, stará hračka bude zase znova zaujímavá

marianarem
29. mar 2022

Ja som v tomto veku spristupnila a zbezpecnila spodok miestnosti. Teda prelozila som veci tak, aby v spodnych suflikoch a polickach boli len bezpecne a tazko znicitelne veci - bezpecne kuchynske naradie, hrnce, uzavrete sacky s potrravinami a podobne. A zacalo sa rabovanie a skumanie 🙂 To bola dlho najoblubenejsia zabava.

ls85
29. mar 2022

Ja ked uz neviem ako ho zabavit, tak ho supnem do sportoveho kocika a ideme pozerat von. To je potom chvilu ticho a nemrnci 🙈

lenkapap
29. mar 2022

Moju 9 mesacnu bavi oslik laki (daj do googlu), ma ho od vianoc (6mesiacov) a stale ju bavi a nachadza na nom nieco nove. Teraz uz vie aj po nom polozit, tak zasa nieco inaksie.

nairia
30. mar 2022

ja cerpam inspiracie aj tu, skus pozriet na dany vek https://www.promama.sk/vychova/hry-pre-rozvoj-b...