Ako sú na tom vaše deti s hraním sa na tablete?

julka_bubkova
28. feb 2013

Zaujima ma, ci uz davate hrat sa na tabletoch hry alebo citat nejake rozpravky casopisy. Syn mojej priatelky je nauceny na iPad a minule som ho videla pozerat si Vcielku a zarazilo ma, ze nevedel odlisit to, ze je to normalny papier a snazil sa robit veci ako na tablete. Ma 3 roky. Myslite si, ze je to v poriadku? Mne sa nezda. Ja u mojho syna preferujem tradicne knizky.

lenka.s
28. feb 2013

Moj syn pouziva ipad bezne, vacsinou ho bravame na dlhsie vylety a dovolenky, aby sa nenudil, pozera rozpravky, pripadne nejake hry, ale namame ho ako nahradu za knihy, casopisy alebo hracky a syn ma 7 rokov 🙂

januska191
28. feb 2013

Nehnevaj sa, ale pride mi to ako keby si si tu chcela dokazat aka si super matka. Asi kazdej mamine je jasne, ze knizky su pre deti lepsie ako tablet. Ale doba je proste taka, skor alebo neskor sa tomu nevyhneme

jana293
28. feb 2013

tablet malym detom urcite nie,jasne ze to deti zabavi a rodicia maju na chvilku "pokoj" ale takto malym detom by som tablet urcite na hranie namiesto klasickych hraciek alebo casopisov urcite nedavala.. nanajvys na dlhu cestu do auta,pustit nejaku rozpravku a tak,ale inak urcite nie.ja viem,ze je to dnes "moderne" a vela rodicom taketo hracky-mobily,detske notebooky a podobne veci kupuje,no podla mna je prave detstvo o odratych kolenach a hrackach,ktore vlastne ani niesu hrackami ( mamine hrnce a podobne ..) takze moj nazor 🙂

usiko
28. feb 2013

chora doba...nasa ma tak akurat povolene pozerat si fotky v telefone, alebo PC, vlastne fotky, kde komentuje, co robila, s kym tam je a podobne..., to je jedine, co jej dovolime a na to sme jje ukazali klavesy sipok..teda zapnut, vypnut ani tablet ani pc ani telefon nevie a ani vediet este dlho nebude, pokial na toi nepride sama......takisto ficime na knizkach....a je to rovnake s pozeranim TV, jedine co jej dovolime je vecernicek, teda pozriet si jeden alebo dva diely bambulky alebo Pa aPi na PC, aj to jej my nastavime...nic ine ona na TV, pc ani na inych modernych dzadoch nerobi.......mne pride chore aj to, ze niektore mamicky nechaju male deti cele hodiny pozerat rozpravky alebo ine programy, napriklad spievankovo, len aby si doma nieco 'porobili'...podla mna vychova nie je o tom dieta odlozit, ale venovat sa mu, a ak to dokaze, tak mu umoznit same sa hrat tak, aby to rozvijalo jeho mysel alebo motoriku.... 🙂 🙂 🙂 🙂 my kreslime na papier a nie na tie hlupe tabule, kde sa to da zmazat....... 🙂 🙂 🙂

pulsatilka
28. feb 2013

nasa starsia (4 roky) sa bezne hra s tabletom...nevidim tom nic zle...ked ma chut hrat sa, tak sa hraje....ked ma chut citat si tak si vezme knizku citasi (pozera si obrazky) alebo ej citame my... myslim si, ze s kazdeho rozu trosku dieta len obohacuje... 😉

vadimka
28. feb 2013

tablet?
to co je......
😉 😅 😉

zivika
28. feb 2013

dnes je ina doba, ako ked sme boli my deti...a dobe sa treba vediet prisposobit a nesnazit sa silou mocou branit detom pouzivat techniku dnesnej doby, len preto, ze my sme sa s takymito vecam nehrali...keby som ako dieta mala moznost hrat sa na tablete, urcite by som ju uvitala 😀 samozrejme treba vediet najst tie spravne hranice, ze kolko a co sa dieta moze hrat a byt pri nom a vysvetlovat mu...ale aby 3 rocne dieta nevedelo odlisit papier od tabletu, tam uz nie je nieco v poriadku a myslim, ze tablet je ozaj pouzivany prilis a ako nahrada za venovanie sa dietatu 😖

rebeka25
28. feb 2013

Moj syn ma 2,5roka a nema ziadny problem obsluhovat tablet. sam si ho zapne, odblokuje a najde si hry alebo videa ktore som pre neho stiahla....
Ale to neznamena ze to toho tuka hodiny, ze necitame aj klasicke knizky ktore zboznuje a nehrame sa s kockami a pod. 😉

cmulinko
28. feb 2013

ano je v tom nieco pravdy,ze nase detstvo bolo o odratych kolenach,ale bolo to pred 25-30 rokmi.Nase deti sa budu za 20 rokov smiat nad faktom,ze mali tablet co mal len 16GB a nasi vnuci budu nechapavo krutit hlavami,ze ako sa dalo prezit s takou '' nevyspelou technikou'' kto vie co vsetko nas len caka a kam to az dotiahneme.Netreba sa tomu branit.Ja si este pamatam Commodore 64 😀 a som rada,ze sme sa dostali o nieco vpred.Vekovu hranicu tu nema zmysel riesit....kazdy ma vlastnu predstavu vo vychove svojho dietata.A este jedna vec k tym kolenam.Odhliadnuc od toho,ze mam dom plny techniky.....odrate kolena su na dennom poriadku a fukam a pusinkujem im to rovanko ako to robila moja mama pred 25-30 rokmi mne 😵

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martini
28. feb 2013

je to fenomén doby, je to doba, v ktorej žijeme. Všetko s mierou a bude to OK 🙂 Naše maminy v detstve nemali toľko sladkostí a hrali sa s jednou handrovou bábikou. My sme už mali bábik habadej a aj sladkostí sme mali dosť, lebo doba nám to dopriala. Dnešné deti majú aj tablet, no a? Na tablete sa tiež cvičí jemná motorika, rozvíja sa mozog a prepájajú hemisféry. Aj Spievankovo je prospešné, sú to pekné poučné piesne. V knižkách je veľa úžasných vecí a dieťa si rozvíja predstavivosť. Drevené kocky sú neskutočne fajn už stovky rokov a behanie po vonku je tiež super zábava... každá z týchto vecí je fajn a je súčasťou našej doby, stačí pochopiť, že sa to ma na celý deň rozdeliť. A nenechať dieťa sedieť pri počítači či telke celé hodiny.

lienockaa
28. feb 2013

nijako..nemame tablet..a ani ho nebudeme v blizkej dobe kupovat, pocitac zakazany nema, hra sa na mojom notebooku, vzdy v sobotu a v nedelu 1hodinu, to je vsetko..bude mat 5 rokov..nie som super matka, ale myslim, ze treba aj to dieta poznat. vediet ako bude reagovat na take hranie sa..ak je take, ze sa vie od toho odtrhnut, tak potom nie je problem..ale moj je prave taky, ze keby mu dam tablet, tak je koniec inym aktivitam a je vkuse na tablete..a preto tablet nemame..ma pocitac velmi rad, aj celkovo je technicky velmi vyspely chlapec, vie citat, takze si gugli co ho zaujima, pise si vo worde, hra sa hry, zatial si vybera take, ze da sa..ale chcem, aby mal rozumnu mieru..nie je to tak, ze teraz aky chudak, ze nevie obsluhovat tablet, kedze vie obsluhovat notebook a nase mobily, tak nevidim ziadny problem do buducna.. 😉 a ja osobne mam lepsi pocit, ked vidim, co na pocitaci robi, pretoze mu sedime za chrbtom tak, ze vidime na displej, na tablete by som o tuto moznost prisla..moznoze som zbytocne prisna, ale niektore hry fakt nie su pre deti..

hori
28. feb 2013

co je to tablet? my mame len notebooky... kazdy vecer pozera mala na youtube macka uska, bambulku a vlka a zajaca... sme nejako pozadu? uz je zasa ina doba? 😝

mirka907
28. feb 2013

Vyjadrim sa k otazke a nejdem rozoberat co je spravne a co nie... O tom otazka nebola.. Mala vie pouzivat tablet od 2.5 roka....ipad bol proste navrhnuty a testovany tak, aby mu rozumeli aj male deti... Vsetky ostatne tablety su obmenena kopia a preto tiez lahko pochopitelne pre deti...tablet berie ako hociktoru inu hracku... Nepoklada to za nic vynimocne a momentalne ju viac bavi kreslit...tym samozrejme nechcem pobedat, ze tablet je standard, to nie... Ale ak ja ako rodic tomu nedam vacsiu vyznamnost, ona to zoberie ako hociktoru inu interaktivnu hracku ktoru moze ovladat ...to len MY rodicia zvykneme tymto veciam pripisovat vacsiu vyznamnost...