Ako dezinfikovať plyšové elektronické hračky?

veronique_1
21. dec 2013

Ako dezinfikujete plysove hracky kupene pouzite, ak je v tom elektronika? Neda sa to teda vyprat v pracke.

anjelicek26
21. dec 2013

Ja ich periem v umyvacke riadu a tazka pohoda... vsetky zatial prezili. Ak chces, mozes ale len rucne obehnut a potom smer mraznicka na den-dva.

sliznik
21. dec 2013

vskutku svojská metóda!
zrovna dnes sa nám do umývačky dostali na tanieri prilepené dva centy.
neprežili.
a ďalej v hračkách sú repráky, slúchadlá, medené plochy, riadiace integrované obvody....
neverím, že toto by prežilo cyklus v umývačke.

dasamo
21. dec 2013

Podla mna zarucene neprezilo. Ja umyvam handrickou namocenou v saponate a co sa da davam do mraznicky

maca_p
21. dec 2013

ja tie obludky vsetky periem v pracke. a aj vsetky hracky, vsetky anglicaky. napcham do vankusovej navlecky, zviazem a sup ho na 50 min. program. takto som pravala kvantum hraciek aj z materskeho centra 😀
a ze potom nebudu hrat, noooo mne to nevadi, aj tak isli dost dlho, kym sa neusmudlali. 😎
ale asi zavisi aj od sumy, ktora bola vynalozena na kupu hracky. napr. ten havko co mu hraju labky aj usi a aj brusko, tak ten je u nas vyhlaseny smudla posilnujuci imunitu, toho sa neodvazim oprat. trocha spiny neuskodi 😀

stanislavao
21. dec 2013

elektronicke hracky nemozete dat ani do pracky a ani do umyvacky riadu. cistit ich jedine nejako setrne myslovou handrickou, alebo spongiou vycictit, kde su spinave.

salome_82
21. dec 2013

Mne sa v poslednom čase osvedčili detské vlhčené utierky. Čistím nimi fľaky od príkrmu a dokonca zvládli aj fixu - podotýkam po fixe neostalo ani stopy. Sila! A že na bábätkovskú riťulku sú určené... Takže keď sa niekde zjaví fľak, utierky do akcie! Tak by som to skúsila vyčistiť nimi 🙂

zuzana581
21. dec 2013

do mrazáku.. vymrznú bacile.. 🙂

zutera
22. dec 2013

Já teda nedezifikuju, ale čistim vlhkými ubrousky z lidlu co jsou na různé spotřebice.Vyčisti fakt všechno.U nás od zachodu, ttelefonu až po psíka od Fisera 🙂

majka35
22. dec 2013

@zutera a potom sa detí hrajú s tou hračkou plnou chémie 😀 možno by bolo dobre si prečítať, čím sú tie utierky napustené a verím, že už žiadnu hračku by si tým dieťaťu neutrela

elfka.elfka
22. dec 2013

Otazka je dezinfikovat a nie vycistit, cize ziadna pracka a spol, je niekolko dezinfekcnych pripravkov, ktore sa daju pouzit, napriklad v sprejovej forme v dm,bielo modra flasticka, je to aj na hracky.