Aké lyže pre 14 ročné dievča?

peter0123
18. feb 2022

Aké lyže kúpiť 14r.dievčatu? Lyžovať sa učila iba teraz na lyžiarskom výcviku.

eriksonka1234
18. feb 2022

@peter0123 záleží ako ma výšku v prvom rade

ivetz
18. feb 2022

@peter0123 Ak lyzujete, nemal by byť problém s výberom. Ak nie, treba si polozit otázku, či budete lyžovať a ako často (čo a najmä koľko ste schopní a ochotní investovať). Ja by som zvolila pre sezónu 21/22 iba možnosť požičovne. A ďalej by som uvidela - bude sneh? budete ochotní za ním cestovať...? Podľa mňa je kúpa lyží (resp. lyžiarskej výstroje) pre teenagerov alebo v rodine, kde sa to nedá "posunúť" zbytočná. Takže za mňa: 1. požičovňa; 2. kúpa z 2. ruky.

peter0123
autor
18. feb 2022

@ivetz nikdy v živote som nestál na lyžiach. Som absolútne bezradný. Výšku má163cm. Keďže nebude každú chvíľu na lyžiach, uvažujem o niečom z bazáru. Máme aj menšie dieťa.

peter0123
autor
18. feb 2022
bibina32
18. feb 2022

@peter0123 Dľžka lyží max po bradu. My kupujeme z bazáru. Tiež, čo sú im už malé predáme na bazoši. Deti zatiaľ rastú a napr. tento rok sa ani lyžovať neboli.

mirkava
18. feb 2022

@peter0123 určite by som išla do bazáru. Tam ti aj poradia

peter0123
autor
18. feb 2022

@bibina32 tiež som nad tým uvažoval. Od nás chodí skybus každú víkend. Má zastávky v 2-3 strediskách aj umelým snehom. Využili sme zatiaľ iba na sánkovačku.

peter0123
autor
18. feb 2022

@mirkava neviem o tom že by niečo také bolo v našom okolí

kinderzwillinge
18. feb 2022

@peter0123 Nekupovala by som, isla by som do pozicovne a pozicala komplet vystroj. Stoji to cca 30€ na tyzden, profesionalne poradia a vyberu tak, aby vsetko dcere pasovalo. Kupovat je podla mna zbytocne, lebo do dalsej zimy zo vsetkeho vyrastie.

ivetz
18. feb 2022

@peter0123 pozri - túto sezónu už nič moc, ak by som šla, využila by som požičovňu. Budúcu sezónu by som zvolila podľa možností - finančných, snehových... Napr. viem o lokálnych pozicovniach, kde lyže požičajú za 50 € na celú zimnú sezónu. Ak by som toto riešila, pre mňa by bola takáto možnosť top! U nás momentálne má syn 17 r moje lyže (uprednostnila som bežky). Je predpoklad, že ani on, ani jeho noha už nenarastu (nemusí to tak byť! ale ak áno...), tak na budúcu sezónu dostane nový komplet...v závislosti najmä od výšky a potom schopností (je celkom zdatný lyžiar). No možno uprednostní snowboard (dosku dostal, ale topánky požičiame) - u "pubina" je ťažko predpokladať vývoj záujmu 😉

sissy27
18. feb 2022

@peter0123 joj a koľko bude lyžovať? Ak to nemá byť celoročne každý víkend, tak nerieš ani bazár, ale požičovňu rovno na svahu kam pôjdete lyžovať. Za pár € komplet výstroj na celý deň presne na mieru a nemáš žiadne starosti s údržbou, prenášaním, čistením, skladovaním a že rastie.

hipuska
18. feb 2022

Vyrátal si to. Okolo 100€ - komplet. Požičovňa napr.komplet 25€, takže ja si myslím,že sa oplatí kúpiť, lebo stále.mozes predať ďalej. My napr.na lyže chodíme.do pl. Na ďalšiu sezónu nám tieto malé odkúpia a my rovno tam, kúpime väčšie. Takto ma minuloročné 2 roky lyžovania vyšli okolo 10€ (výstroj)

ninusa221
19. feb 2022

Ja som mala z druhej ruky kym som rástla rodicia mi kupili potom novu výstroj keď som prestala rásť mám ju uz zo 10 rokov..