Aká je penová plastelína - play foam?

lilitela
22. apr 2013

Ahojte, dostal sa mi do pozornosti v reklame tento vyrobok, a kedze uvazujem nad kupou plasteliny, zvazujem aj toto. Je to vlastne plastelina (vraj), ale takej penovej konzistencie, ktora vraj neuspini koberec, gauc, oblecenie. Ak mate niekto skusenosti, mozte ju prosim porovnat s klasickou plastelinou? Skutocne nezaspini? Ako sa s nou formuje. Tiez mäkne a stava sa dobre tvarnou, ked sa s nou chvilu pracuje v rukach? Zmiesavaju sa dve farby, keby som sa o to pokusila alebo ostava kazda osve? Dakujem

leninka75
22. apr 2013

......my máme túto "plastelínu".........naschvál úvodzovky 😉 ...v podstate sú to drobné guličky spojené niečim lepivým.....dá sa dobre mačkať v ruke, ale po čase sú z nej lepkavé ruky 😝 .....a tie malé guličky som potom nachádzala všade, na oblečení, vo vlasoch atď.....farby sa zmiešať dajú, ale už ich potom nedostaneš od seba, iba ak by si sa zahrala na popolušku 😀 ..........keď niečo vymodeluješ, tak tvar plastelína dlho neudrží..my sme robili skôr ploché "obrázky", ako napr. rozcapkaného snehuliaka 🙂 .......špiní oveľa menej ako klasická plastelína.......deti sa s tým vyhrajú, dobre sa im to mačká v ručičkách 🙂 ......len ako po všetkom aj tu potom treba upratať 😝 😀 😀 😀 ......ak by som to mala znova kúpiť, tak asi nie..radšej plastelínu play dooth 😉 ....

lencika
22. apr 2013

ahoj ja by som to uz nikdy nekupila, je to zbytocne drahe a o nicom fakt nekupuj

cicimotinka
22. apr 2013

@lilitela nikdy viac... síce neušpiní, ale nalepí sa na ňu všetko, párkrát to malému padlo zo stolíka, občas to on niekam hodil, všetko na tom ostávalo nalepené ... a tie guľôčky boli asi na všetkom... 😠

lencika
23. apr 2013

@cicimotinka to som rada ze len ja to vidim ako blbost nechapem vobec kto taku blbost vymyslel

cicimotinka
24. apr 2013

@lencika akože fakt nikdy viac, s takou chuťou som to šľahla do koša, že zahučalo... aj keď je fakt, že keď to malý gúľal po zemi, tak to "upratovalo samé" 😀 😀 😀 a prcek sa rehlil, že "aha, papá smeti"... fuj, hnus to bol, také ušmudlané od omrviniek... 😠

kvieta
24. apr 2013

Ja to tiež pokladám za blbosť, ale je fakt, že deti to majú rady a lepšie sa to upratuje. Aj klasická plastelína ak sa s ňou nepracovalo na jednom mieste, tak narobila bordel a bola všade. Tie guličky sa aspoň lepšie zbierajú. Potom je ešte normálna plastelína, ktorá na vzduchu po čase stvrdne. Je dobre tvarovateľná, farby sa spolu zmiešavajú a to jej stvrdnutie po čase má svoj pozitívny význam pri upratovaní - nehrozí, že sa napr. do koberca, obleženia vbije a už ju dole nedáte. Je ale dosť drobivá, nie taká súdržná, ako tá, čo poznáme my. Deti ale tieto plastelíny majú rady, dobre sa s nimi robí, pretože sú mäkšie. Guličky by som ale nekupovala, ťažko sa s nimi pracuje.