Súkromný gynekológ v Holandsku - nemám prácu a ani poistenie

mess123
23. sep 2021

Zdravím, nájde sa tu niekto, kto žil alebo žije v Holandsku?
Potrebovala by som poradiť ohľadom lekárov.. Zaujímalo by ma, či sa tu nájde aj súkromný gynekológ. A ako postupovať ak tu ešte zatiaľ nemám prácu ani poistenie a potrebovala by som gynekologicke vyšetrenie. Za každú normálnu odpoveď vopred ďakujem.

janulienka1103
23. sep 2021

@mess123 prečo nemáš poistenie? Poistená si na Slovensku? Musíš si nájsť huisart a ten ťa vyšetrí, ku gynekológovi ťa pošle až to bude vážne. Ak si tehotná tak si musíš nájsť verloskundingen. No bez poistenia neviem či si poradíš. Držím palce

mess123
autor
23. sep 2021

@janulienka1103 som tu len krátko, na SK som poistená.. Len neviem ako sa dopracovať k poisteniu tu.

janulienka1103
23. sep 2021

@mess123 no poistenie sa rieši zároveň s prácou. Musíš si vyguglit zdravotky a vybrať si. A v Holandsku neplánuješ pracovať?

mess123
autor
23. sep 2021

@janulienka1103 samozrejme že plánujem, prišla som sem za prácou, len je to ťažšie trocha bývame v lokalite kde je práci menej a jazyk moc neovládam, začala som s jazykovou školou, priateľ má stálu a dobru prácu tak sa musím naučiť niečo najprv aby som mohla pracovať samostatne toez na nejakom mieste.

janulienka1103
24. sep 2021

@mess123 tak si mala ísť cez agentúru. Tá by ti vybavila prácu, BSN, zdravotku. Na začiatok by si sa rozkukala a potom by si si kľudne mohla aj niečo sama nájsť.

mess123
autor
24. sep 2021

@janulienka1103 BSN mám, aj v agentúrach asi štyroch som bola ale všade treba znalosť jazyka jedine kde netrebalo bolo pri Poliakoch v sklennikoch ale to bola sezónna práca iba no nič aj tak ti ďakujem za ochotu ❣️

sundew
8. okt 2021

@mess123 ahoj, tu sa ku gynekologovi na prehliadky nechodi tak ako na SK, nienmtore holandske zeny dokonca ani ani uňho neboli. Aknpotrebujes antikoncepisu,ale mas nejaky výtok,tak to ta vyšetrí aj huisarts (obvodný lekar);a ak si tehotna tak ako bolo spomenuté verloskundige (to su pôrodné baby alebo ako to nazvať), s nimi by si aj rodila. Ak uz mas BSN to znamená ze si tu zaregistrovana a mala by si mat holandske zdravotne poistenie. Ked sa teraz prihlasis na zdravotku tak ti daju doplatit to obdobie odkedy si zaregistrovana ,takze by som stym moc neotalala. V akom meste byvas? Nevies ani po anglicky?

sundew
8. okt 2021

@mess123 a este som zqbudla ze tu je vlastne vsetko sukromne,aj nemocnice aj vsetci doktori

katra44
30. okt 2021

@mess123 zdravotné poistenie si vybavis online za pár minút. Ak máš bsn, tak to je najmenej a potom už si len nájdeš verlooskundige a tá ťa bude ďalej navigovať. Ak by si potrebovala pomôcť s tým zdravotným, kľudne mi napis.