Výber nosohltanovej mandle - Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany

1. jún 2023

Ahojte odporučte nejakú kliniku, kľudne aj súkromnú na výber nosnej mandle. Okolie TN, NM, PN, ktorý nemajú problém vziať dieťa, ktoré ma vrodenú srdcovú vadu. Len nie Kramáre, s nimi mame zlu skúsenosť.

hipuska
1. jún 2023

Zameraj sa aj na techniku výberu. Tj. za mňa je lepšie laser ako vystikavanie

autor
1. jún 2023

@hipuska a vieš mi poradiť kliniku kde to robia laserom?

tinkavvv
1. jún 2023

Uz vo vacsine to robia laserom. My sme boli v Tn, celkom spokojnost. Ale neviem poradit ako je to s vrodenou srdcovou vadou.

hipuska
1. jún 2023

My sme boli v medicenrum Piešťany, 3 deti, 7-10 rokov dozadu. Ja som bola veľmi spokojná aj s prístupom aj s priebehom ako aj s pooperačnou starostlivosťou. Môj syn má tiež problém so srdcom.

hipuska
1. jún 2023

@tinkavvv vo väčšine nie. Napríklad na Orave len vystikavaju. Najbližší máme RK, kde sú skoro rocne cakacky

sinnovea1
1. jún 2023

@hipuska aj my sme tam boli so synom pred 6r., maximálna spokojnosť! teraz tam ideme s malou na konzultačku zatiaľ 😉🙏

tinkavvv
1. jún 2023

@hipuska ja som sa o tom bavila s dvoma orl lekarmi a naozaj uz vo vacine sa to robi modernejsou metodou. Cakacky su vsade, aj kvoli covidu.
My sme v Tn cakali asi 3 mesiace.

hipuska
1. jún 2023

@tinkavvv rok a 3 mesiace je trochu rozdiel.

autor
1. jún 2023

@tinkavvv kde chodíte v TN?

tinkavvv
1. jún 2023

Orl lekara mame v dubnici, operacia bola v tn.

tinkavvv
1. jún 2023

@hipuska tak treba vycestovat dalej, moznosti su.

hipuska
2. jún 2023

@tinkavvv ale ja nevravim, že možnosti nie sú. Ja len vravím že nie je pravda že vo väčšine sa robí laserom. Ešte je dosť nemocníc kde laser nemajú

autor
2. jún 2023

Volala som do Mediku do PN a tam mi ju nebudú operovať, vraj nemôžu kvôli srdiečku

ankare
2. jún 2023

V BB robia laserom.

elmivelmi
15. jún 2023

a ten laser je bez narkozy?Ja by som vybrala ale zasa nie narkozu.

tinkavvv
15. jún 2023

@elmivelmi s narkozou. A uprimne bez narkozy je to pre dieta velmi traumatizujuce.

elmivelmi
15. jún 2023

@tinkavvv ach skoda,no my radsej pockame a do lokalky,nedavno to toe deti dali,daju aj teraz.Ja zasa poznam dva pripady kde narkoza zapricinila smrt a v druhim postih dietata.Toto riskovat nebudem radsej nech nemily zazitok ako poskodeny mozog.

tinkavvv
15. jún 2023

@elmivelmi to uz je na tvojom rozhodnuti.
Najvacsia nevyhoda vyberania nosnej mandle bez anestezy je, ze to robia "naslepo" a neodstrani sa tak cela. Takze velmi rychlo moze dorast.

elmivelmi
15. jún 2023

@tinkavvv no to nevadi,vyberie sa znova a potom v puberte zanika.

romanka93
15. jún 2023

Ahoj. Nasli ste? Nas caka zakrok v FnTT buduci tyzden, ale doma mame chorobu, neviem ci sa tam maly dostavi ☹ tak tiez som hladala ine rychlejsie alternativy. Tu v TT sme cakali 4mesiace na zakrok. A to nema v podstate ziadnu vaznu diagnozu. “Iba” disrytmiu na jednej casti srdiecka. Ani lieceny nie je, len pozorovany a na klinikach ho nechcu nikde zobrat.

autor
15. jún 2023

@romanka93 no my ideme zajtra do Martina na konzultáciu tak uvidíme. A v TT im nevadilo? A čo to spôsobuje? Moja dcérka brala 2 roky lieky, teraz už je 2 roky bez, ale teda stále to tam je len už je to kľudnejšie, ablacia ju čaká za 4 roky.

romanka93
15. jún 2023

Tak tym ze to nie je nejaka super zavazna diagnoza tak asi nie. V pondelok este mame anesteziologiu zo spravou od kardiologicky, tak dufam, ze to nebude vadit, ze ostane zdravy a o tyzden uz budeme po

romanka93
21. jún 2023

Ahoj. Ako ste v Martine dopadli? Syn uz ma po zakroku. V TT davaju teraz terminy na februar. :-/

sinnovea1
22. jún 2023

@romanka93 och, aj nas to caka..a akou metodou vyberaju mandle v TT prosim ta?

autor
22. jún 2023

@romanka93 v Martine dostala termín na september, co mi vyhovuje a teda prístup na jednotku, keď to porovnám z Nudch.

romanka93
23. jún 2023

@sinnovea1 zalezi od lekara. Synovi ich “vyberali” shaverom.

sinnovea1
23. jún 2023

@romanka93 a ako to hodnotíš? bolo to menej bolestivé? aká bola rekonvalescencia? a vidíš zlepšenie? pomohlo to? vďaka

romanka93
24. jún 2023

@sinnovea1 o 8:00 to robili. O 9:45 uz bol naspat na izbe prebraty. Nekrvacal, iba ho hrdlo asi dva dni bolelo od intubacie. Inak nic. Vecer v den zakroku vobec nevyzeral tak, ze by bol po zakroku v celkovej anesteze 😀
Efekt uvidime az neskor. On trpel na zapaly usi. Nedychal cez pusu a pod.

romanka93
24. jún 2023

@sinnovea1 cize super. A verim, ze to bude aj do buducnosti dobre. Akurat v utorok idem dat skontrolovat mandlu aj 3r dcere, lebo tiez trpi na zapaly usi. Takze nas to mozno cele caka znovu