Prešovská detská nefrológia. Mám zlú skúsenosť

daniela77
13. mar 2010

Ahojte mamičky, túto tému som založila naschvál, nakoľko sa musím s vami podeliť o svoju zlú skúsenosť s prešovskou detskou nefrológiou. Nedá mi to, pretože mi záleží na našich deťoch, aby sa vám nemuselo stať niečo podobného. Mám teraz už pomaly 14 mesačného syna. Keď sme mali 9 mesiacov, ochorel, stále vysoké horúčky. Detská lekárka nám neustále predpisovala antibiotiká, nakoniec sme skončili v nemocnici. Poslala nás tam práve detská nefrologička. Nebudem menovať, je tam len jedna, na Levočskej. Keď sme sa vrátili z nemocnice, odniesla som jej prekopirovane prepúšťacie správy, ako ma prosila. Dala mi skúmavky na moč, že ich mám týždeň pred kontrolou odniesť do labákov, aby mala výsledky a dala mi termín kontroly. Tak som urobila všetko presne tak ako mi kázala, prišli sme na kontrolu a teraz príde to podstatné. Boli sme objednaní na 11.00. Prišli sme načas. Kým nás zobrala do ambulancie bolo 15.30, s tým, že medzitým si zašla na obed samozrejme. Tak si viete predstaviť, aká som bola nervózna, že som musela takú dlhú dobu čakať s približne už 10 mes. synom. Ale už som chcela, aby ho vyšetrila, lebo keby som sa preobjednala, boli by čakacie doby približne také isté. Tak som to asi počula od viacerých mamičiek. Ale toto ani nie je vlastne celá podstata problému. Keď sme prišli do ambulancie po takom dlhom predlhom čakaní, tak ona sa na neho ani nepozrela, len si napísala výsledočky do počítača. A dala mi ďalšie skúmavky na kontrolu, ktorú sme mali absolovovať o mesiac. A ešte mi povedala s kludom v hlase, ze takéto diagnozy sa zvyknú zopakovať, niekedy do týždna, niekedy do mesiaca, niekedy vobec, je to individualne. Ja som si minimalne myslela, ze ked uz pride clovek s dietatom na kontrolu, ze mu aspon urobí uzv. obličiek. Ale zle som si myslela. Ešte na margo tej nemocnice. Predtým, ako nás tam poslala, robila mu uzv. obličiek, no a v nemocnici mali napísané na chorobopise ze uzv. obličiek v norme, čiže v našej úžasnej prešovskej nemocnici mu ho už ani nespravili. Čo ale nasledovalo. po dobratí liekov malý dostal znova horúčky, detská lekárka mi predpísala zas atb., lebo sa mu zas potvrdil zápal obličiek. mal baktériu v moči a vysoké crp. nedalo mi to, k nefrologicke som uz ani nesla, lebo ked som si predstavila, ze tam budem musiet s chorym dietatom cakat zas 4 hodiny, tak ma to hned preslo. Išla som so synom rovno do KE, ale nie na nefrológiu, ale na urológiu, kde mu urobili ultrazvuk, a hned doktorka povedala, ze mame reflux, ale ze urobi este jedno vys. aby sa to potvrdilo, tak mu robila cystografiu, kde vysiel dokonca obojstranny reflux, velmi vazna diagnoza, najvyssi stupen. Chytali sa tu za hlavu, ze ako je mozne, ze taka do neba volajuca diagnoza nebola zistena a hlavne ze mu v nemocnici ten uzv. nerobili. A este aj to, ze to vysetrenie co mu robili v KE mala byt prva vec,co mala byt robená dietatu, kedze prekonalo pyelonefritidu. vec sa ma takto, ze teraz lezíme v nemocnici, sme po prvej operácii, malého operovala Dr. Kurcinová, je to úžasná lekárka, úžasná žena, a som šťastná, že práve ona má v rukách môjho syna, lebo vzniká nádej na jeho vyliečenie. Ja si ani neviem predstaviť, čo by bolo, keby som nezobrala iniciatívu do vlastných rúk a ostala by som v rukách tej kontrolórke močov v PO. Asi by sme už boli niekde na dialýzach. Malý ma samozrejme pojazvené obidve obličky, to je dôsledok tých zápalov a keďže máme obojstranný reflux, tak obidve strany. Ešte nás čaká jedna operácie asi o 6 až 8 týždňov. Bude mu operovať druhú stranu. Takže len toto som chcela napísať, nedalo by mi to, aby som to tu nenapísala, pretože nechcem aby naše deti v budúcnosti trpeli kvoli neschopnosti niektorých lekárov. Inak vážne uvažujem nad tým, že celý prípad posuniem úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, lebo toto, čo dokázali v našom prípade prešovskí lekári sa len tak ľahko nevidí. Pozdravujem vás všetkých. Pekný deň
Ps. a ešte niečo, ak vás detský lekár niekedy pošle na nefrológiu, tak v Košiciach je detských nefrológov dosť a sú fakt dobrí. Ja som sa vybrala na urológiu viac-menej kvôli známosti. ...a dobre som urobila...držte sa

katzav
30. sep 2010

Ahoj Daniela77,chcela by som reagovať a povedať,že ja osobne mám na pani doktorku Kurcinovú ťažké srdce,môj malý sa narodil s dvoma vrodenými chybami,jednu operáciu má za sebou,to mu operovali hneď po narodení,a druhou je hypospádia,tiež najťažšia forma,boli sme u nej na kontrolu v 2 rokoch s tým,že ho zoperuje v najbližšej dobe,ja len,že čakáme na operáciu už 5 mesiacov a je to dosť na nervy,pani doktorka nám sľubila,že tento týždeň ho už určite zoperuje a stále nič. Nechcem tu písať,že je zlá doktorka,veď počúvam a čítam o nej samé chvály,ale toto sa nerobí.

jarmila27
3. dec 2010

Ahojte baby! Aj ja mám skúsenosti s pani doktorkou na Levočskej ulici v Prešove, myslím že treba zverejniť jej meno a varovať všetky mamičky!!! Volá sa Dr. Hanudeľová a všetky mamičky ktoré dostanú odporúčanie na nefrologické vyšetrenie nech rovno utekajú do Košíc!!!! Mne sa na malú síce pozrela ale to asi preto že som tam bola po známosti 🙂 ale ten otrasný prístup, doslova sadistické maniére, v tej žene nie je kúsok ľudskosti a láskavého prístupu k deťom a to podotýkam že som tam bola akože po známosti aby sme nemuseli dlho čakať. Nechápem ako lekár s takýmto prístupom má plnú čakáreň pacientov, nechápem tých ľudí, ja som tam bola len raz, pani doktorka nám dala súmavky na moč a kázala ešte prísť ale mňa s mojou malou už v ambulancii v živote neuvidí a ak by toto urobila každá mamička tak hneď by sa spamätala ale my len ticho sklopíme uši a necháme si skákať po hlave. Mamičky spamätajte sa!!! Pochybujem že je nejaká spokojná mamička?!? Nech majú plnú čakáreň lekári ktorí si to zaslúžia.

denne73
14. mar 2011

Jeminky moje tak kde máme isť?? Nás z KE Šaca poslali do PO. Lebo tu máme spadovu ambulanciu. ja som rodila tam v Šaci

daniela77
autor
14. mar 2011

Dnes si človek môže vybrať lekára akého chce, aká spádová ambulancia???????Normálne sa objednajte v KE u niekoho....a ešte Jarmila 27, nie si jediná, ja poznám minimálne 5 mamičiek, čo toto isté povedali, vrátane mna, ze ja do tej ambulancie uz nevkročím a to este môže byť rada, že tam nemám cestu, lebo pár "teplých slov" by si odo mna vypocula.....

denne73
15. mar 2011

@daniela77 takto mi to napisali v papieroch ked nám urobili usg obličiek , že nás odporučaju na nefrologiu , ale podla spadu, čiže ja som to pochopila tak že do PO.kedže tu bývame. Ešte raz dakujem za upozornenie, určite ju obideme. myslím že ešte aj v detskej nemocke v PO je nefrologia, no netušim či detska

daniela77
autor
15. mar 2011

@denne73
my sme tiež tu z PO, a naša bývala detská lekárka, ktorú som tiež zmenila vďaka tomu všetkému ma tiež najprv posielala len k nej, ja som síce šla, lebo nevedela som vobec o Hanudelovej nic, a keď som prišla druhýkrát k detskej a povedala som jej s nervami, že nech mi dá nový výmenný lístok, lebo ja ku Hanudeľovej už viac nepojdem, keby čo bolo, povedala som jej aj prečo, tak mi sama povedala, že keď mám možnosť, mám ísť do KE, že KE nie su až tak daleko, aby sa to nedalo zvladnut...sama detská lekárka,...ju som menila tiež viac menej kvoli tomu, že v našom prípade zlyhala a mohla urobiť pre nás viac...mala nás rovno odporúčať do KE, keďže naša diagnoza bola vraj ojedinelá...

tinuskaha
2. apr 2011

Ahojte prepacte ze vam tu skacem do debaty 😉 len by som poradila.My sme tiez z PO ale na nefro chodime do KE 🙂 vlastne skoro vsetkych lekarov mame v KE.Odporucam dr.Sadovu ma vela pacientov ale sme max.spokojni 😉

tinuskaha
2. apr 2011

Snad by som napisala este ze moja svagrina chodi k dr.Hanudelovej s malou ale stale sa stazuje nie je s nou vobec spokojna uz tam bola asi 5x za 3 mesiace a este neurcila ziadnu diagnozu 😲 😠 😒

marcovka
3. apr 2011

ahojte mamičky 😉 chcem vam poradit velmi ale velmi dobreho urologa Dr.Zahorian on tiež sidli na Levočskej v PO,ja svojim znami len jeho doporučujem užasni lekar,mna tiež dal do kopy,mala som stale zapali moč.ciest a CHVALA BOHU...už niekolko rokov mam pokoj 🙂 a ked som videla ako sa sprava k detom zasluži si 1111111111111111111 a ma aj sono v ambulanc. a ešte jedna vec sa mi pačila vobec nieje oblečeny v lekars...bielom,ale klasika rifle,košela....a to podla mna dobre posoby na ludi a hlavne na deti 😉

mirka12011
3. apr 2011

tiez odporucam Zahoriana na Levockej a deticky beru prednostne....teda objednat sa musi ale ked je viac objednavok na tu hodinu ide dieta ako prve.........

komisakpd
4. máj 2011

pridavam sa...maly sa narodil s jednou obličkou..tiez nas poslali k nemenovanej dr na levocskej...odisli sme po 2 mesiacoch...kedze 1x sme s malym u nefro boli ked mal mesiac..bolo potrebných kopec vysetreni...a ona ze s tym nic len stale ten moc do skumaviek...tak som sa cez email spojila s dr.Sadovou v KE, vysvelila v akej sme situacii a ked mi odpisala emailom ze ake vsetky vysetrenia su potrebne a co je potrebne sledovat tak som nevahala a sla k nej..dr. H. nic nerobila...a sadova pravidelne kontroluje rast jednej oblicky ci ma objem za obe...som velmi spokojna aj s jej pristupom aj so sestrickou... 🙂 drzte sa pri vybere dr...ale urcite nie H.

bridget
4. máj 2011

@komisakpd Zaujimalo by ma, ako ste zistili, ze maly sa narodil len s 1 oblickou? Mal nejake problemy?

daniela77
autor
5. máj 2011

@bridget
skuseny ultrazvukar by to mal zistit, deticky po narodeni prechadzaju mnohymi vysetreniami a skriningami, a tiez sa robia aj ultrazvuky, takze podla mna by to mali zistit uz v case, ked si este v porodnici

daniela77
autor
5. máj 2011

@komisakpd tiez som na dr. Sadovu pocula len dobre slovo, kamoska tiez k nej chodi, je velmi spokojna, ja som sa chystala tiez, nakoniec sme skoncili ale u urologov, ale to je jedno, hlavne ze su deti pod dohladom LEKAROV, myslim tych ozajstnych, nie tych, ktorí sa na nich len hraju....

daniela77
autor
5. máj 2011

@tinuskaha no najprv by tu diagnozu musela vediet, len tak ju urci...nech ide svagrina do KE, tam jej diagnozu daju urcite...a bez niekolkomesacneho cakania

ajkuska
5. máj 2011

Nás tiež poslali na kontrolu na nefrológiu a boli sme na urológii u dr. Zahorjana, zdal sa mi v pohode.

bridget
5. máj 2011

@daniela77 Nie je take samozrejme, ze deticky prechadzaju roznymi skriningami a vysetreniami ako pises. Napriklad ja som rodila v Irsku a moja dcera nemala robeny ziadny ultrazvuk ani nijake vysetrenie. Naozaj NIJAKE. A to mame uz 6 mesiacov. Ani pri narodeni kontrolu pediatrom, nic, az ked mala 2 dni a posielali nas domov z porodnice, tak ju v rychlosti prezrela pediatricka, ale fakt len zvonka 🙂 Preto som sa pytala, ako na to prisli, lebo zvonka vnutorne anomalie asi nevidno 🙂 Mate stastie, ze ste na SK, zdravotna starostlivost o babatka sa vobec neda ani porovnat. Ale to je uz mimo temu...

komisakpd
5. máj 2011

@bridget ano ako pise daniella v porodnici u nas pozeraju vsetko..vsetky organy kontroluju, aj usi, oci, creva no vsetko a v porodnici mu to zistili...aj ked sa oni cudovali ze uz to malo byt zistene v prenatalnom obdobi ked sa ribi morfologia...tam skumaju organy...

daniela77
autor
6. máj 2011

@komisakpd no sice tiez je pravda, ze by to uz mali zistit pred narodenim, ale to uz je jedno kedy, ci pri morfologii, alebo tesne po narodeni, najdôlezitejsie je, ze to zistili, a mozno ze je lepsie ked sa to zisti az po narodeni, lebo aspon mamicka nema zbytocne stresy a nervy pocas tehotenstva, a tak ci tak uz co sa da robit ked sa to zisti, nic...ja ked som bola s malym v KE v nemocnici, tak tiez jedna mamička tam bola, čo ich poslali hned z porodnice na urologiu, lebo nevedeli ci tam je oblicka, ci nie je ci co...nakoniec nebola, stava sa aj take bohuzial....ked som bola v nemocnici dokonca tam bola aj mamicka, ktorej babatku zistili, ze nema vobec stitnu zlazu, tak teraz neviem co je horsie....ale tak ci tak, je to trapenie...chudatka deturence...

daniela77
autor
6. máj 2011

@bridget no to fakt, co sa tyka porodov v zahranici, kamoska rodila v Holandsku, a to sa tak stazovala, ze keby rodila v hocijakej porodnici na Slovensku, tak by bolo lepsie, ze co sa tyka zariadenia je to tam lepsie, ale to je vsetko, co sa tyka pristupu, zakladnych vysetreni a tak, tak jedna katastrofa...

zvonkohra
24. máj 2011

hmm baby a ked sme odoslane na nefrologiu mozeme ist aj na urologiu?myslim s dcerkou...to je to iste?

zvonkohra
30. máj 2011

tak baby my sme boli u tej dr hanudelovej a ja som s nou bola spokojna...bola v pohode mozno preto ze bol s nami aj moj manzel...uplne v pohode pristup vsetko tak neviem mozno sme len natrafili na dobru naladu pani dr 🙂 mali by sme ist este na odber krvi ale odmietli sme

komisakpd
18. jún 2011

@zvonkohra a ak mozem aky mate problem?

zvonkohra
18. jún 2011

@komisakpd opakuje sa zapal moc.ciest

komisakpd
18. jún 2011

no uvidis co i potom povie...stale budes len moc nosit nic viac...

zvonkohra
18. jún 2011

@komisakpd neuvidim lebo uz tam neideme

komisakpd
18. jún 2011

ako ze uz nejdete...uz ste ok? alebo ako?

zvonkohra
19. jún 2011

@komisakpd mas ip

zuzkaab
28. jún 2011

Ahojte mamičky, aj my chodíme k Dr. H. Boli sme tam poslaní po zápale obličiek, tiež sme tam nosili moč každý mesiac aj 2x. No nám spravila aj viac krát sono, aj iné dve odborné vyšetrenia, keď boli všetky v poriadku, stále nám kázala nosiť moč, aj keď to bolo už rok po zápale a keď spomenula, že potom nasadíme antibiotiká, tak som tam viac krát nešla. Moč bol stále bez nálezu, výsledky vyšetrení v poriadku, nikdy sa jej zápal nezopakoval ani celkovo nie je chorľavá

zvonkohra
28. jún 2011

@zuzkaab a preco antibiotika ked vvsetko oki?