Poznáte dobŕeho logopéda pre deti do 3 rokov v BA?

pietra
29. jan 2010

neviete mi poradit logopeda kdekolvek v Bratislave, ktory pracuje s detmi do troch rokov? Od pediatricky som dostala sice kontakt, ale ti su plateni a to si teraz dovolit nemozeme ☹ Jednu dobru logopedku na Kramaroch poznam na odporucanie kamaratky, ta nas zas ale nechce zobrat, ze ma uz vela pacientov

pietra
autor
1. feb 2010

vazne nikto nic? ☹ co som jedina, kto potrebuje logopeda pre takto male dieta? 😕

inka04
1. feb 2010

Dialog (vysokospecializovane centrum pre deti s poruchami reci a ucenia) na Jelacicovej, hradi poistovna + doplatok

marianca
1. feb 2010

Ahoj pietra, ja v Blave nepoznám ale chodila som v Trnave do detského integračného centra so synom od dvoch rokov. A bolo to super. Perfektný prístup, žiadne biele plášte, ordinácia v štýle detskej izby, komunikácia s dieťaťom na úrovni takej ako je dieťa, liečba hrou. Takže aj keď sa dieťa bojí doktora tu to opadne.
Neplatí sa tam nič a chodíme tam už dva roky. Teraz je to viac menej o správnosti vyslovovania, ale som spokojná na 100%. Malý sa mi tam hrozne tešil a aj teší. Vždy hovorí. Ideme k tej dobrej pani doktorke, kde sa hráme?
Všetko je to o prístupe a keď lekár nevie ako na dieťa, tak je veškerý úspech pasé....Totiž boli sme aj u inej logopedičky, ale tá postupovala asi takto. Môjmu 2-ročnému synovi dala knižku a povedala mu. Sústreď sa, počúvaj ma, neodbiehaj.....
Takže o ničom

babula90
1. feb 2010

myslím, že logopéd sa v 3 rokoch ani neodporúča, až neskôr, či sa mýlim? my sme začali so staršou dcérou neskôr. Nevedela r.

vesi
1. feb 2010

my sme chodili v BA na strečniansku v petržalke, úžasná doktorka, moje tiché dieťa čo nekomunikovalo s cudzími s ňou v pohode pracovalo. nepamätám sa na jej meno, ale na strečnianskej bola len ona...

vesi
1. feb 2010

tak už viem. Dr. Olekšáková http://www.zzz.sk/?profil=1039

cica13
1. feb 2010

Ahoj Pietra, my chodime na Kramare do Detskej fakultnej k Dr. Kormanovej......neviem, ci nemyslis nahodou tu...som s nou spokojna, David tam rad chodi, zaobera sa aj Baby sings 😀

pietra
autor
1. feb 2010

cica, Dr. Kormanova ma vela pacientov ☹ Ku nej som chcela dceru dostat, pocula som na nu len same dobre referencie

vesi, dakujem, to mam uz druhu referenciu na tuto logopedicku 🙂

babula, ja ale neriesim spravnu vyslovnost hlasok 😉

inka, len aj ten doplatok je dost vysoky, inak by som nad Dialogom nevahala

marianca, takto nejako by som si to predstavovala. Len chodit do TT asi nie je realne. Aj ked, zas tak daleko to nie je

dakujem vam vsetkym za rady a uvitam aj dalsie odporucania

marianca
1. feb 2010

Babula my sme chodili k logopedičke od dvoch rokov....Ale nebolo to o správnej výslovnosti. Jasné, že od takých malých detí to ani nemôžu chcieť. Skôr to bolo to tom, že doktorka zisťovala akú má slovnú zásobu malý, zisťovala či nie je nejaká iná príčina prečo nerozpráva... Zisťovala akú má sluchovú pamať, zrakovú pamať...ako sa dokáže a či sa dokáže sústrediť, snažila sa ho pozorovať či je všetko v poriadku po neurologiskej stránke...Proste najprv vylúčila všetky vážne dôvody prečo by nemal rozprávať a keď zistila že všetko je OK potom sa sústredila na jeho rozprávanie. Učila nás ako máme my doma s ním komunikovať....a tak podobne. Ale skonštatovala, že jemu sa proste nechce....takže tak...
No ale pietra tebe som asi moc nepomohla keďže je to mimo BA. Ale len tak orientačne.... 😉

trixi
1. feb 2010

babula, mylis sa, aj mne to vsetci hovorili, ze dieta sa rozhovori, ale s dietatom, ktore nerozprava je vhodne zajst k logopedovi aj skor ako po 3 roku.

Tiez som pozerala na to sukromne centrum v BA ale 50 € sa mi zda dost za prve vysetrenie.

marianca, prosim Ta, mozes mi napisat kontakt v TT do IP? Vdaka.

vesi
1. feb 2010

zabudla som dodať, že sme tam chodili od 2,5 roka, lebo dcéra nechcela rozprávať, ako písala marianca, najprv zisťovala prečo, všetko hravou formou, malá tam chodila rada a tiaž nás naučila ako sa máme doma hrať, aby sa dieťa rozhovorilo, nakoniec povedala, žeje OK a odporúčala dať do škôlky medzi rovesníkov, že sa rozhovorí. dnes má 7 rokov a ústa sa jej nezavrú 😀

marianca
1. feb 2010

Presne tak vesi aj môj sa rozhovoril keď začal chodiť do škôlky, proste s nami dospelými nemal o čom 😀 Potreboval svojich rovesníkov...
A určite je dôležité ísť čímskôr. Sú ešte staré školy ktoré tvrdia, že áčo však sa rozhovorí, ale keď je nedajbože nejaký vážnejší problém je dobré zachytiť to čím skôr, aby sa s tým dalo niečo robiť....
A trixi to č. som ti poslala.

daducha
1. feb 2010

Ahojte,

som logopedka a chcem uviest na pravu mieru info, ze treba cakat do 3 rokov.Uz to davno neplati.Teda plati to, ak u dietata prebehli do tohto ibdobia vsetky vyvinove fazy reci a jedna sa o tv.dyslalie-chybna vyslovnost hlasok.Ak sa Vam cokolvek ine na dietati nezda,nerozprava,hovori tak ze mu nikto nerozumie a pod.,je dobre vyhladat logopeda cim skôr - ale nie v roku 😀 .
Pietra, viem ze som nicim konkretne tebe nepomohla,to len tak na vysvetlenie pre ostatnych.

babula90
2. feb 2010

trixi, ja som nemyslela na deti, ktoré vôbec nehovoria, ale na chybnú výslovnosť hlások, viem, že by mi malú neprijali, nevie sykavky 😉
daducha- takže kedy je vhodné prísť k odborníkovi, aby sa správna naučila sykavky? Vdaka.

trixi
2. feb 2010

babula, to neva 😉 , ved ja som bola tiez presvedcena, ze nemusim k logopedovi, pretoze kazdy do mna hucal, ze sa maly rozhovori. A az som natrafila na clanok v casopise, kde prave pisala pani logopedka, ze treba cim skor (nie v roku 🙂) a netreba cakat. U nasho Mateja je problem, ze nerozprava, rozprava svojou hatlaninou. Takze som to zacala trosku studovat, uz som si objednala aj knizku a objednala som nas k logopedovi.

inka04
2. feb 2010

Babula, korekciu vyslovnosti sykaviek bez ohladu na vek treba zahajit, ak je sykavka tvorena nespravne, na nespr. mieste, napr. interdentalne (koncek jazyka pri tvorbe hlasky S vybieha medzi zuby), lateralne (jazyk nie v stredovej pozici, ale ubieha pri artikulacii bocne) a pod. Ak dieta hlasku vynechava, alebo zamiena napr. sane povie tane a s stale zamiena za t.... je to vyvinova zalezitost, ktora sa upravi sama, prip. ak by tento stav pretrvaval je vhodne navstivit logopeda po 4. roku. Sykavky, L, R su artikulacne najtazsie a dieta si ich osvojuje okolo 5. roku.

vesi
2. feb 2010

ako píše inka, kvôli výslovnosti sme chodili k logopedičke, ked bola v predškolskej triede

babula90
2. feb 2010

inka, no mala si mi to po lopate 😀
naša malá mala dlho dudu a teraz dáva jazyk na zuby a šušle- nezamieňa si písmenka, teda občas 😀
takže kedy máme riešiť sykavky? 🙂 neviem si predstaviť jej spoluprácu teraz v 2,5 roku 😕

saraxy
2. feb 2010

My sme chodili so synom k p. Dubravickej. Mal sice uz viac ako 3 roky, ale myslim, ze berie aj mensie deti. Je velmi fajn. Sedi na Mytnej 5. Tel.: 0905 238 153.

inka04
2. feb 2010

Babula, ak mala dlho cumel, prip. ak si aj dietatko dlho a casto cmula palec, moze ist aj o tzv. otvoreny zhryz (ortodenticky problem), alebo vyvinom nespravne osvojenu funkciu jazyka (logopedicky problem). Aj ked ma len 2,5 roka odporucam navstevu logopeda s dietatkom, ktory minimalne zrealizuje orientacne vysetrenie reci a odporuci dalsi postup. Ak ide už aj v tomto veku o nespravnu artikulaciu, aj s takymto dietatkom sa da pekne pracovat. Nie/nielen pred zrkadlom, ale "na koberci" hravou formou. Ak ide o nespravne tvorenie danej hlásky (bez ohladu na pricinu) kazdy rok fixovania takejto nespravnej artikulacie predlzuje naslednu terapiu v neskorsom veku. Odbornickou v tejto oblasti je doktorka Papcova z Polikliniky v Karlovej Vsi aj ked neviem, ci ma to vekovo obmedzene.

marina38
2. máj 2011

@saraxy Pripajam sa, tiez ju vrelo odporucam. Chodila som k nej s dvomi detmi, mala vynikajuci pristup.

lucia59
20. dec 2012

ahojte, poradi mi niekto logopeda , najlepsie v Petrzalke / luky?

zuzu2988
8. okt 2015

dobry den ... moj maly ma 4 roky a rozprava len svojim vlastnym jazykom... viete mi niekto poradit dobreho logopeda aj tu v Petrzalke? kedze si nemozeme dovolit cestovat hore dolu ... dakujem

enkag
6. nov 2015

Ahoj, aj ja potrebujem logopedia v petržalke. Neviete o niekom? Syn má 5rokov, potrebujem niekoho. Vdaka

dugyna
28. jan 2016

ahojte potrebujem dobru logopedku v BA pre dcerku 3,5r. ktora tazko a malo rozprava, s dobrym pristup.
Kramare-neberu, Dr.na ZU na Kramaroch tiez nebere, v Dialogu sme na cakacke od zaciatku novembra a sme 367v poradi. Institut reci nas dal tiez do cakacky..neviem kedy a kolkati v poradi.
Hladame od novembra a bez uspechu. Bud neberu, maju plny stav, ci ozvat sa az...alebo mi to nikto ani nedvihne.
Nechcem ist zas k hocikomu, ale k niemu kto to s detickami vie.
Centrum vcasnej prevencie-neviem sa tam dovolat...a logopedicka ich ma mobil vypnuty.

zuzu2988
29. jan 2016

My navštevujeme mgr. Marta Olekšáková na strecnianskej v petržalke ...
Tiež budeme podávať žiadosť do špecialnej MŠ na Mišíkovej mali by tam mať aj logo.triedu tak uvidíme ... ak by ste chceli pár článkov ktoré mi posielala logopedicka tak mi pošlite emailovu adresu a prepošlému vám ich...

silviu
1. apr 2016

@dugyna
@zuzu2988 ahojte, ako ste pochodili? podarilo sa zohnat? my sme mali logo na kramaroch, ale pani je dlhodobo chora. tak sme isli mimo BA, v TT je centrum reci, s priplatkom. a cakacka 2 mesiace odhad.

je to hrozna bezmocnost