Poraďte odborníka na kolonoskopiu u dieťatka.

anastacia1103
26. dec 2019

Prosim, poradte mi ozaj TOP TOP lekara na kolonoskopiu, gastroenterologa - detskeho...
Mojmu dietatku 2r. ju maju teraz robit a chcela by som to zverit ozaj do ruk odbornika, strasne moc sa onho bojim, ma to byt v uplnej narkoze...mate s tym niektora skusenost ?
Dakujem Vam velmi moc 🙏

prevenar
27. dec 2019

@anastacia1103 ...ziaden lekar nezabrazni nasledkom celkovej anestezy u 2roc. dietatka. koli comu ma ist na takyto zakrok ? si si ista, ze je to nutne ? neda sa to odlozit ? skus napisat o co ide.

arcticcode
27. dec 2019

Kolonoskopie sa uz dnes robia tak bezne, ako sa berie krv.

iva812
27. dec 2019

@prevenar a ty prečo strašíš matku, ak sa osetrujuci lekár rozhodol pre tento krok iste mal pre to dôvod, prítomný anestolog celkom určite vie určite, čo ma robiť na rozdiel od teba zaregistrovaného člena Modrého koňa. Mamičke a dieťatku držím palce, kolonoskopia je bežná vec, neboj. 🙂

lyci
27. dec 2019

@anastacia1103 citala som tvoj dlhsi koment s vysvetlenim situacie v inej teme
tu kolono daj urcite spravit. nemusis sa bat. ani narkozy, ani zakroku. ja dobreho gastroenterologa zhanam roky. sla som aj podla odporucania na MK a teda ten bol fakt nanic, takze zase budem zhanat noveho. ja vzdy lekarov pozeram aj tu https://lekar.pluska.sk/. aj ked tam sa vacsinou vyjadruju o tom aky bol lekar mily a to mi je tak na 2 veci
budes si musiet nastudovat sama. vela zavisi od stravy, aj ked lekari tvrdia opak. potraviny budes musiet otestovat, ktore robia zle. kazdemu nieco ine. ak je krv kvoli zapalom v creve, tak jedna potravina raz v pohode a na druhy den moze spravit zle. ak je to len trhlinka v creve, tak by to bol ten najlepsi pripad, ale to zistia iba kolonoskopiou

luba41
27. dec 2019

toto je zriedkavé vyšetrenie u tak malého dietata..sú tie problemy také, že ine vyšetrenie neexistuje? možno iný lekár ho vobec neodporučí..dieta má potravinovú alergiu? určite nájdi iného lekára..
@anastacia1103

katrin21
27. dec 2019

Neboj sa nicoho, v narkoze bude ok.... co maju hovorit maminy,ktorych deti idu na operacie srdca atd... nestresuj sa,ber to tak,ze je to potrebne, spravi sa,hotovo. Uplne vazne. Ber to za normalnu vec, stres a strach ti nepomoze.

anastacia1103
autor
27. dec 2019

Baby, ma len dva roky a uz tretíkrat je hospitalizovana kvoli krvi v stolici. A nie malo teda, lekar sa az zhrozil. Mesiac to ma teraz vkuse len take bodky a kusky sliznic3. Žiadne ze hlieny a pruzky, ako mala pri bakterii. Normálne plne hovienko krvi. Ked malo len 2 tyzdne, malo plnu plienku krvi. Ako zena menzes s prepáčením. Nikdy noc nezistili...vytery, kultivacie, expozicne testy na laktozu, krv, vsetko ma ukazkove. Jedine co nerobili, su alergie na potraviny. Pretoze nam vzdy povedali, ze ked ma bezne pocas roka stolicu bez krvi a mava to len obcas, neni to z jedla, vraj to by bolo stale. Papa vsetko a vela a chut do jedla ma uzasnu. Cely rok bez problémov, nebyvame chori...ale ked pride akýkoľvek problem, vzdy krv v stolici...jasne,stravu som upravila, ale na sone povedali, ze vidia zapal mierny a zhrubnute steny creva (minule hrubého, teraz vraj tenkeho) a zvacsene uzliny v brusku. Kolonoskopiu odmietam od narodenia uz... Teraz vravia, ze by to odporucali. Ale zároveň každý povie, ze nútiť ma nebudu. Ale ci chcem riskovať a nevedieť, co ma. Klinicky sa ma úplne super. Tancuje, spieva, bez problemov a bez bolesti...neviem sama, co mam robiť... Maju to robiť uz o tyzden a bojim sa, ze cez sviatky nic nevybavim, co sa tyka alternativnych vyšetreni este...

anastacia1103
autor
27. dec 2019

@lyci ďakujem moc za podporu a pochopenie ❤️
Ano, hladam uz vsade, zufala som....ja zas detskeho veru... Mam svojho, ale tak zjavne sa to nikam nepohlo a do 2.1.maju všetci dovolenku... Chodime uz s dietatkom po celom SR, neviem uz kam ísť...

luba41
27. dec 2019

@anastacia1103 zistit potravinové alergeny je základ..a aj takto sa prejavujú..len u tak malého dietata nie sú krvné testy vždy splahlivé..to chce dobreho gastroenterologa..máš vypozorované kedy sa jej to zhorší? po akých potravinách si neodsledovala , napr?alergia na BKM nie je potvrdená? tú ste nevylúčili? ked pila len Neocate mlieko, mala tiež také problemy?

katrin21
27. dec 2019

@anastacia1103 ja by som uz necakala..fakt...pri takom mnozstve krvi by som sa bala poskodenia creva a dala by som jej to asi urobit uz davno, moze mat polipy a to nie je sranda... znami takto chodia uz roky s dcerou do BA na kolono v narkoze..zapaleny jeden usek creva mava..anemia,krv v stolici..
A bala by som sa aj vzniku zrastov - zapaly v brusnej dutine,neriesene , k nim vedu, nie len operacie.. a ked sa to nezisti,tak hrozi nepriechodnost a to je zivot ohrozujuci stav. Na sone to vidno prave ako rozsirene,zhrubnute crevo... byt tebou, neotalam...radsej vediet a riesit. Ved to prespinka😉. Viav ako kolono ,by som sa bala tych problemov,co mava teraz.
A tie intolerancie jej daj zistit.. niekto mava pri alergii na BKM take problemy. Odporucam stravu GAPS hoji steny crevka deti aj dospelych...pomaha mnohym s Crohnom alebo Ulc.kolitidou. zakladom su vyvary a probiotika prirodneho charakteru.

pininka1
27. dec 2019

Držím veľmi prsty, môj mal cystu na hlave a mal 5 mesiacov ked mu ju vyberali, bol v narkoze a zvládol to super. Nič mu nebolo. Niektoré veci netreba odkladať, aj my sme až pri operácii zistili že cysta rástla hlavne do vnútra a už deformovala lebku.

janettdamian
27. dec 2019

@anastacia1103 píšeš, že "Cely rok bez problémov, nebyvame chori...ale ked pride akýkoľvek problem, vzdy krv v stolici.. " Čo to znamená teda akýkoľvek problém?
Ak bola krv u 2 týždňového bábätka, tak akú vtedy jedlo potravu okrem tvojho materského mlieka? Zvlášte...

simonahugo
27. dec 2019

Ja som ako malá chodila k MuDr. Čiernej na Kramáre 🙂 je úžasná, napísala aj takú menšiu knižku o zápal. ochoreniach čriev

mmoonna
27. dec 2019

@anastacia1103 ahoj, môj syn začal mávať krv v stolici keď mal asi mesiac alebo dva. Najprv to bola len kde tu nitka, ale potom už v celej stolici krv a niekedy, keď si len prdol, tak vyprdol krv. Naša obvodná stále len, že je to trhlinka v konečníku. Raz mala dovolenku, išli sme zastupujúcej a ona nás hneď poslala na gastro. Ona len podľa príznakov, že to bude asi alergia na BKM. Zmenila mu mlieko a bolo to o.k. On ale mal aj veľmi často stolicu a ritku zaparenú až do krvi. Vôbec sa mu to nedalo vyliečiť. Po zmene mlieka ritku už nikdy zaparenú nemal a to má teraz 2,5 roka.

prevenar
27. dec 2019

@iva812 o com melies prosim ta, mam znamu anesteziologicku na detskom . pred casom mi rozpravala o tom , ako chodia na skolenia, ako oddalovat anestezu do co najvyssieho veku a o tom , aky je to brutalny zasah pre nervovu sustavu / mozog maleho dietata dietata. ..na druhej strane , ty si sa nic nepytala a ja som ti na nic neodpovedal, cize nevidim dovod dalej s tebou komunikovat . vsetko dobre.

prevenar
27. dec 2019

@anastacia1103 vzdy mozes skusit vyraznejsiu zmenu stravy - vynechanie lepku / mlieka / mliecnych vyrobkov - co je najcastejsia pricina takychto problemov a zaradit viac varenej zeleniny, ovocia a pod. skus tyzdennu pro bio kuru , napriklad - enterol 250 .

zarad do stravy vymixovane lanove semienka . na noc namocis , rano vynixijes s bananom / datlami .

urcite si najdi potravinovy test DNA microray ..je dost drahy, ale vysetruje sa analyzov kvapky krvi z prsta.

drzim palce .

iva812
27. dec 2019

@prevenar reagoval si na verejnom fóre a tým pádom si Tvoj príspevok ponúkol na diskusiu, preložené, dal si mi právo na nho reagovať. Ak si nechcel, aby tvoj príspevok ktokoľvek komentoval, mohol si zvoliť formu súkromnej pošty, myslím, že sa to dá. V každom prípade si stojím za mojim vyhlásením, že mamičku si strasil. Patríš do kategórie internetových šamanov, ktorí si tu kompenzuju svoje nenaplnene ambície. Tvoj argument, že jedna anesteziologicka povedala etc. etc. presne kopíruje profil akým som ťa vykreslila. V diskusiách sa drz stranou a nerob tu v Modrom koňovi bubaka.

mery09
27. dec 2019

@anastacia1103 Súhlasím s @katrin21 , ja by som tiež išla s dieťaťom na kolonoskopiu. Odkladanie riešenia problému môže byť pre dieťatko nebezpečné. Neboj sa, veľa, aj menších detí, zvládlo narkózu a vážne operácie. Tvoje dieťatko to zvládne tiež a bude spinkať. Lekári určia diagnózu a maličká sa začne liečiť. Neviem ti poradiť gastroenterológa pre dieťa, ale mne robil kolonoskopiu Mudr. Žitňan z NOU, skúsený odborník. Držím palce, aby si sa správne rozhodla.

anastacia1103
autor
27. dec 2019

@janettdamian označili, ze dietatku vadi moje materske mlieko a musela som ju odstavit.
Akykolvek problém? No mala teplotu, vtedy ju mala....a predtym dostala hnacku a mala ju. Takze myslim si, ze tieto dva problémy za dva roky su neni vela. Ze jej raz vystupila horucka a predtym hnačka. A medzitým nemala krv a nemala ani ziadny soplik ani nic podobne...

anastacia1103
autor
27. dec 2019

@luba41 ziadna potravina jej to nezhorsuje. S mliekom nema problémy, Neocate bez problémov a po 6 mes.sme robili expozicne testy a boli ok, tak plne presla na Nutrilon obyčajný a nemala problem. Ale potom prisla jedna hnacka infekcneho pôvodu (dostali ju komplet všetci na dovolenke) a prišiel aj tento problém. A potom pri horucke a ostalo to este mesiac potom...takze ziadna potravina. Dala som jej prisnu dietu a preslo to na par dni a zrazu sa to vyrazne pohorsilo a pritom dietu sme neporusili....

anastacia1103
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anastacia1103
autor
27. dec 2019

@mmoonna ten zaciatok znelo presne ako u nas, ale moje dietatko ma veru ritku absolutne ukazkovu, myslim tým to, ze nemava vobec zaparenlny, navyse je uz visc nez polroka bez plienky, takze v tomto by som problém nevidela....neocate mala 6 mes a ok, nutrilon ma 1.5 roka a bez problémov a taktiez akekolvek mliecne produkty...8

anastacia1103
autor
27. dec 2019

@prevenar
Mam týždeň do kolono a vraj nam to spravia aj ked všetky tazkosti ustupia. A dakujem za rady, ale jedava velmi zdravo, papa ozaj vsetko a zeleniny jedava ozaj neurekom, neviem si predstaviť, ze by mohlo ešte zdravsie jedavat. Este stale varim specialne pre dieťatko.
Mliečne som vynechala, krv presla a zrazu, bez dietnej chyby, sa objavila znova a este viac. A neprešla uz ani po par dňoch ani ked nema ziadnu bkm.
Enterol sme mali, sposoboval velke hnacky a krv veľmi zosilnela. Je to pisane aj v navode, ze môže spôsobiť este vacsie krvacanie do stolice... Skodil nam vyslovene.

anastacia1103
autor
27. dec 2019

@mery09 ďakujem 😪

prevenar
28. dec 2019

@iva812 vidim ,ze mas vela volneho casu a rada komentujes . nech ti to vydrzi !!!! 🙂

prevenar
28. dec 2019

@anastacia1103 ..to ma velmi mrzi. zial existuje vela ochoreni / poruch. zial nic dalsie ti uz neviem poradit . dufam ,ze vam to pomoze k rieseniu vasho problemu. osobne by som sa urcite este snazil ubezpecit v inych nemocniciach , ze skutocne neexistuje ina forma diagnostiky. drzim palce na skore uzdravenie.

simonahugo
28. dec 2019

@anastacia1103 fuha, tak to som nevedela 😯 to ma mrzi, ze s nou mate take skusenosti

lyci
28. dec 2019

@anastacia1103 tak sa prejavuju zapaly v hrubom creve, stravu nezmenis a krv v stolici zacne len tak bez priciny. mne zacala v 6. mesiaci tehotenstva. nic som nemenila a zrazu kazdy den krv. po 2 mesiacoch bez zmeny, som teda sla prosit k dakemu novemu gastroenterologovi. na prvej konzultacii ma pol hodinu presviedcal aky som z jeho pohladu zdravy clovek. o 2 tyzdne mi potvrdil ulceroznu kolitidu za zaklade rektoskopie, lebo som ju chcela ja napriek tehotenstvu. beriem do porodu cipky na potlacenie zapalu. potom to zacnem riesit znova. hnacky mam stale. krv a hlien uz nie. ale su potraviny, ktore mi hnacky zhorsuju, napr. fruktoza, vela ovocia ked zjem (vratane bananov, ktore vsetci pri diete odporucaju) alebo glukozovo-fruktozovy sirup pridavany skoro vsade

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zaba21
28. dec 2019