Poraďte logopedickú ambulanciu

vieruna
20. máj 2013

Prosim Vas, tie co mate skusenost s logopedmi a rackovanim u deti. Moj syn ma teraz 6 rokov. Do cca 4 rokov r vynechaval. Potom zacal zo dna na den vyslovovat tzv. francuzske r. Hned sme isli k logopedicke. Davala mu rozne cvicenia na jazyk aj na vyslovnost. Chodili sme tam raz za 6 tyzdnov asi 3/4 roka a medzi tym sme mali cvicit doma. S doktorkou ukazkovo spolupracoval a doma sa len krutil, vyhovaral, vymyslal, nechcelo sa mu. Skusala som ho vselijako namotavat. Za kazde pekne odcvicene sme kreslili kvetinku a ked ich bolo neviem kolko,tak bola odmena. A aj tak figu. Boli z toho len vadenice a mna islo porazit. Tak som si povedala, ze ho necham chvilku dospiet a skusime to znova. Viete o nejakom logopedovi, ktory by mal iny system prace ako nasa byvala logopedicka? Alebo ma to vobec zmysel po takej dobe nieco zacat znova trenovat? Citala som, vraj od rackovania sa nemusi odnaucit uz nikdy. Dakujem

katy1979
20. máj 2013

raz za sest tyzdnov je dost malo podla mna.A urcite to vyznam ma skusit to znova. My sme chodili do centrum reci a boli sme spokojní.

mimacka
20. máj 2013

aj my chodime k logopedovi, neskoro sme zacali rozpravat a ked zacal tak mu nikto nerozumel, ale zacal tam chodit v 3,5rokoch....a povedala ze min.2x do mesiaca by sme mali chodit a velmi dolezite je, ze treba cvicit doma...u nas je to prave presne naopak, ked sme doma tak fajn, ale akonahle sme u logopedicky, nedava pozor, vrti sa, a stale dokolecka sa pyta "kedy uz pojdeme domov?" sam tam nechce byt...drzim palce a hlavne nevzdavajte to...🙂)))) deti vedia prekvapit 🙂)))

vamajka
20. máj 2013

Aj my sme chodili k logopedicke najskor sme zacali chodit u nas V Dubnici nad Vahom no ta bola hrozna nervozna maly k nej nechcel chodit, ked sa mu nieco nepodarilo vyslovit tak ako si to predstavovala zacala po nom hukat{podotykam ze maly mal len necele 4 roky} tak som sa snou povadila vypytala 8 eur co sme zaplatili na zaciatku za materialy { podotykam tie matarialy bolo zopar napisanych slov do zosita, ktory nam kazala doniest} boli sme tam len 3 razy a kamaratka mi vybavila jednu uzasnu logopedicku v Trencine ktora to s detmi vedela dala nam kopy materialov a stale ho chvalila maly sa tam vzdy hrozne tesil no aj tak to trvalo 2 roky nez sa naucil r. Dokonca som mu kvoli tomu chcela dat odklad, ale v skolke ma odhovarali, ze on je velmmi sikovny . R sa naucil 2 tyzdne pred 1.septembrom. Uci sa na same 1 najlepsie z celej trtiedy cita a zacal citat Harryho Pottera, lebo chcel pozerat film no ja som povedala, ze az ked si precita knihu. Ono to chce len obrovsku trpezlivost a cvicit aj 2 krat denne aj ked viem ze to nie je s takymi detmi jednoduche. No obavam sa ze ked tvoj maly uz rackuje, ze bude velmi tazke sa toho zbavit. Nasa logopedicka hovorila, ze r sa najlepsie uci cez D. Napr. Ja mam pdsten kdasny..., vtedy nebude rackovat.Tak skus ho niako naucit abu miesto toho rackovaneho r rozpraval radsej D alebo T a mozno neskor zacen hovorit to R pekne. Aj logopedicka hovorila, ze ak povie niake nepodarene R tak radsej nech hovori to D dokonca nam dala aj taku palicku a maly si sam tlacil jazyk do tej polohy ako ked hovorime R Drzim palce misme sa trapili 2 roky. No oplatilo sa

vieruna
autor
21. máj 2013

Dievcata dakujem. @vamajka aj my ked sme chodili k logopedicke, tak presne tak nam kazala cvicit, aj s tou palickou. Len ked nechce spolupracovat, tak je to dost narocne. Vcera som s nim hodila rec a povedal, ze to skusime znova. Tak uvidime ako to pojde. Inak kvoli tomu by mi ani nenapadlo ziadat odklad, alebo co. Tiez je to mudry chlapcek, sam sa naucil citat aj pisat ked mal 4-5 rokov. Rozpraval vzdy krasne cisto, ziadne suslanie ani nic podobne. Len to r sa nezadarilo 🙂
@katy1979 do toho centra ste ako casto chodili? A ake su tam poplatky?

katy1979
21. máj 2013

@vieruna http://www.detskarec.sk/ toto je kam sme chodili. Ak sa dalo tak kazde dva tyzdne. Poplatky uz si nepamatam ci to bolo 10 ci dvatsat eur. ci skus dialog. V ba je toho dost len zavisi ake maju cakacie lehoty.