Pediatrická gynekológia

nikola12345678
26. mar 2024

Ahojte maminky,
3 rocna dcerka ma synechie a chcela by som sa spytat ci mate s tym niekto skusenosti ze ste to riesili uz s takym velkym dietatkom?
Nechcem aby mala zo zakroku traumu, robia to niekde aj s nejakym ,,oblbovakom,,?
Dakujem

tata1401
26. mar 2024

@nikola12345678 záleží aj od toho v akom stave má synechiu, či ciká normálne alebo už tam je väčší problém...ak má ešte otvor na moč a nemáva zápaly močových ciest, tak sú tu diskusie, odporúča sa sedavý kúpeľ v sleze, plus premasťovanie blany s vatovou tyčinkou jemným tlakom po kúpeli...

k47
26. mar 2024

My sme riešili, ale s 1-ročnou. Bolo to bez oblbováku, musela pretrpieť 😟. Ale bolo to rýchle aspoň, samotný zákrok vatovou tyčinkou je na pár sekún. Rada si odsledujem do budúcna tipy.

taktotedanie
30. mar 2024

@nikola12345678 nam na to moja dr gyn predpisala zarabanu mast v lekarni a po 5 dnoch povolilo same doma
Mimochodom daj vysetrit parazity , moja gyn sa prve co opytala kolko ma mala rokov a kebyze mala visc ze hned dava vysetrit parazity ze tie to sposobuju u vacsich dievcat

k47
30. mar 2024

@taktotedanie Co bolo v tej masti?

taktotedanie
30. mar 2024

@k47 antibiotikum, fungicidin a trosku kortikoidu- bola to mast pisana na recept takze asi sa k nej nedostanete, je to recept mojej gynekologicky, fungovalo to paradne hovorim za 5 dni mastenia to povolilo same od seba