Odporučte zubára na keramické zubné fazety - západné a stredné Slovensko

lauraerap
2. apr 2023

Ahojte, viete mi niekto odporučiť dobrú zubnú kliniku na keramické zubné fazety na predné zuby? Ideálne západné alebo stredné Slovensko. Prosím vás aj ak máte niekto negatívne skúsenosti tak budem vďačná ak mi dáte vedieť, ktorej klinike sa radšej vyhnúť.
Ďakujem

torrente
2. apr 2023

A ja sa pýtam čo sú fazety? To je nejaký umelý zub alebo to čo majú starci čo sa vyberá? Ja chcem náhradu zubov čo je napevno v dasne jak keby boli pravé. Aj také sú?

floki1994
2. apr 2023

@lauraerap citydental clinic v BA 🙂

janinka007
2. apr 2023

@torrente samozrejme, pozri si nieco oo implantatoch

floki1994
2. apr 2023

@torrente sú implantáty..len musiš mať dostatočnu kost a mat niekolko tisic eur pripravenych ;)

torrente
2. apr 2023

Len nechoďte do Schill Dental Clinic v Karlovej Vsi lebo je extrémne drahá. Tam by ste nechali aj 20000. Tie kosti vedia nejako dopredu zistiť či mám vhodné?

floki1994
2. apr 2023

@torrente áno jasné dopredu sa na to robí vyšetrenie...sklamem vás ale implantáty su drahé všade..ja mam jeden, robila som na severe SVK a aj tam sú ceny vysoké 🙂 teda ak to chcete mať urobené dobre a kvalitne 🙂

torrente
2. apr 2023

Ludia a ako ste si robili implantáty? Jeden zub alebo celý rad?

smajcii
2. apr 2023

Ja som bola spokojná u dr. Berešikovej v Žiline 🙂 dávala som si ich robiť v roku 2016 a pohoda 🙂

janka1011
2. apr 2023

@torrente dá sa 1 zub a dá sa aj celý rad. Pozri si All on 4 alebo All on 6. Je to však veeeľmi drahé. Proste spravia ti ich koľko potrebuješ, no ako som už písala, stojí to majland. Na nete je o tom veľa informácií.

torrente
2. apr 2023

@smajcii máš pekné náušnice a ja škaredé zuby. Zubári sú všade drahí aj na dolňákoch stovky eur pýtajú.

marcellka32
2. apr 2023

Do Maďarska sa chodí na zuby

torrente
2. apr 2023

Kolegovia zo srbska vraveli že u nich to je ovela lacnejšie. Že im sa oplatí ísť domov do srbska k zubárovi a ešte aj s cestou ich to vyjde lacnejšie ako tu.

smajcii
3. apr 2023

@torrente ďakujem na náušnice mám talent, na zuboch mi ubrali, keď sa rozdávali 😀 ale keď sa dá pomôcť, tak prečo nie, tri fazety ma vyšli na 790 €, čo není zase až také, aby ma to zruinovalo 🙂 a nie je nad to, keď sa sa môžeš konečne usmievať tak ako to máš rada 😊

janinka007
3. apr 2023

@smajcii no dnes by ta vysli minimalne 1400

torrente
3. apr 2023

A kde to robili? V tej Žiline? Ide tam od nás dialnica aj železničná trať, takže keby tam bola nejaká ozaj dobrá zubná klinika tak prečo nie. Keď ma už aj do Srbska posielali k zubárovi, no nie? 😉

smajcii
4. apr 2023

@janinka007 no tak by stáli, čo už, myslím že je to stále dobrá investícia oproti kadejakým iným zákrokom, ktoré vo výsledku vyzerajú ďaleko horšie 😀
Rokmi to určite budem musieť absolvovať znova a áno bude to stáť, ale za ten úsmev mi to stojí 🙂

@torrente pozri si na FB MUDr. Mária Berešíková, sťahovali sa, takže ja netuším kde to je teraz po novom, predtým to v podstate na námestí, v takej bočnej uličke

torrente
4. apr 2023

Dakujem nájdem ju a prípadne zavolám alebo mail s cenovou ponukou. Mne chýbajú 2 zuby tak buď spraví mostík alebo tie implantáty a šiel by som na predbežné vyšetrenie či mám vhodnú čelustnú kosť na to. Aj keď to bude stát tisíce a budem musieť 2 roky nadčasy ťahať ale som (relatívne) mladý ešte sa mi to oplatí investovať.

torrente
4. apr 2023

Celkom to chvália ludia tak to nemôže byť zlé. Hybajte tam.

torrente
5. apr 2023

Jaaaaj práve idem k zubárovi, bojím sa. Aaaaaa

torrente
7. apr 2023

Tykoxo. Že 2500€ jeden zub keď chcem implantát že ho napevno dajú do čeluste. Nech nežerem ale dám si to spraviť. Mám prečo ťahať nadčasy.

janka1011
8. apr 2023

@torrente jeden implantát určite nestojí 2500. Vyjde nakomplet okolo 1000 eur, v drahých klinikách aj 1500. Ale určite nie 2500.

janinka007
8. apr 2023

@janka1011 mne v januari vytrhli zub a doktor mi hned z fleku zadrel, ze novy implantat 2000€

torrente
8. apr 2023

Ja neviem čo sa deje. Aj pre mňa to znie neuveritelne.

janka1011
8. apr 2023

@janinka007 no určite treba sa ísť opýtať aj inde, aj na viac miest...2000 je nenormálna cena, ja mám za 900 aj s korunkou, bez dopĺňania kosti.

torrente
8. apr 2023

Ale pozor vy píšete o korunkách a fazetách. Ale ja mám na mysli komplet nový zub že úplne chýba ten originál čo bol a nakonplet nivý zub tam dať ako implantát. To stojí tisíce. Hento že korunky a fazety a mostíky to sa stavia na zvyškoch originál zubov.
A ešte aký je rozdiel v tom, že keď pôjdem inde ale poisťovňu mám napojenú na tú konkrétnu ambulanciu a keď pôjdem to ako je? Nemyslím tak že prehlásiť sa ale len konkrétne zákroky tam urobiť.

frzeiovn
8. júl 2024

Ahojte, pripájam sa síce po roku, ale neviete, či sa dá nalepiť fazeta aj na zubnú korunku, mám iný odtieň a nechcem meniť celú korunku zasa...???
Ďakujem