Nádor na mozgu

ondrejbogar
27. aug 2018

Dobrý den neviete my niekto poradit kde by bola najlepšia operácia doktora.Kamarát má zhubný nádor mozgu,bližšie neurčený,tzv.oligonedrogliom.Dakujem.

slizicek
27. aug 2018

@ondrejbogar jeden najvacsich odbornikov na neurochirurgiu je mudr. Šteno v Ba

waggi
27. aug 2018

Isto do Bratislavy do NOU, tam je aj super prístup personálu, mala som tam rodinného príslušníka, chodil tam aj na chemo a vravel, že má dobrú skúsenosť

adamhana
27. aug 2018

ci narodny onkologicky ustav alebo ustav sv. alzbety v Ba su spikove kliniky na liecbu onkologickych diagnoz, ale ci si mozete len tak urcit,kde bude operacia to netusim.....V sv. Alzbety sa na chirurgiu mozgu specializuje aj Dr. Miron Šramka, svetovo uznavany odbornik.drzim palce!

jurinecka125
27. aug 2018

mudr.steno, operoval moju babku

victtoria1
27. aug 2018

Len nie v KE, tu to znamy neprezil,tiez mal zhubny...a mlady chalan..nemal ani 20

abbey1
27. aug 2018

Prípadne skúste Prahu.

adamhana
27. aug 2018

@victtoria1 prosim ta, k comu taketo rady? vies kolko ludi neprezije rozne diagnozy detto rakovinu? to este neznamena, ze postup lekarov bol zly......

dharmasanata
27. aug 2018

@victtoria1 môj kamarát sa dal operovať v Ke a prežil to a bol na tom naozaj zle ledva prežil prevoz sanitkou čo mu opuchol mozog..

sasa1983
27. aug 2018

V NOU sa nerobia ŽIADNE neueochirurgicke výkony, len sa potom podáva adjuvantna (zaistovacia) alebo paliativna radioterapia, event.chemoterapia k radioterapii, nie sólo. Sólo na chemo sa chodí zväčša k Dr.Kalinovi na Kramáre. Neueochirurgia okrem Ba je dobrá aj v N.Zamkoch

adamhana
27. aug 2018

@sasa1983 to sa mi nezda, ja viem o ludoch, ktorych tam operovali...aj v alzbete...

victtoria1
27. aug 2018

@adamhana ty vies ci ich postup bol spravny ze sa hned zastavas

katkalubkova
27. aug 2018

@ondrejbogar Bratislava, mam znamu, jej dcerke zistili nador na mozgu, asi pred 4 rokmi. Velmi rychlo sa to muselo riesit. Dievca mali operovat v B.B. , ale vraj pristup lekarky bol velmi neprijemny, tak to vybavili, ale poznamosti do BA. Dievcatko uz pojde do druhej triedy na ZS.
Liecba na stastie uspesna, ale bolo chemo a vsetko okolo toho, ale zvladli to.
Drzim palce!

sasa1983
27. aug 2018

@adamhana ok. Dobre. Tak ja som lekár v nou a žiadne neurochirurgicke výkony sme tam do dnešného dňa nerobili. Odber likvoru sa neráta ako neueochirurgicky výkon.

viera27
27. aug 2018

@ondrejbogar na mozog najlepší MUDr. Galanta, koniec koncov je to aj prezident Slovenskej neurochirurgickej spoločnosti, autor vysokoškolských učebníc a naozaj špičkový odborník. Keď mala segra nádor na mozgu, bol jasná voľba. Všetko dopadlo výborne. V každom prípade držím palce! https://bystrica.dnes24.sk/lekar-na-ktoreho-moz...

adamhana
27. aug 2018

@sasa1983 a čo napr aj medializovaný prípad kmotrikovej ktorú operoval dr.steno? Ja sa nehádam ja dr. Nie som ale poznám ľudí čo mali nádor mozgu a liečený boli v ňou a mali aj operácie je možné že inde ale neviem o Tom....

adamhana
27. aug 2018

@victtoria1 🙄🙄🙄 a ty vieš že každý ich postupnom nesprávny keď určite nemá ísť do ke lebo tvoj kamarát mal zlu skúsenosť?

victtoria1
27. aug 2018

@adamhana no pocujes na kosice take chvaly ako Martin,Bratislava? Cim dalej od vychodu tym lepsie.

sasa1983
27. aug 2018

@adamhana ale Kmotríkovu neoperovali v NOU. Ale dole na Kramároch na neurochirurgii. Nie je každá nemocnica ako nemocnica len preto že je to nemocnica. V niektorých nemocniciach nie sú neurochirurgicke pracoviská a oddelenia. V NOU nie je.

evina24
30. aug 2018

ahojte, prosím vás vsetkých, ako by sme sa mohli dostat k dr. Stenovi? moj otec lezí v nemocnici v NZ a je nutná operacia, ma nador na mozgu..nepaci sa mi ich pristup..dva krat povedali ze sa to neda u nich operovat, teraz dva krat vravia ze to budu operovat u nich v NZ..ako mám postupovať keby som xcela otca previezt do BA. je tam nejaká možnosť že by ho dr. Steno prijal?dakujem za vsetky odopvede a rady

adamhana
3. sep 2018

@evina24 nemám skúsenosť ale skúsila by som zavolať do poisťovne nech mi poradia a skúsila by som či na dr. Stena nie je email na méte a poslala mi email aj s výsledkami atd. Za to nič nedáš možno odpíše

evina24
4. sep 2018

@adamhana dakujem..nakoniec ho budu operovat v NZ, tiez nejaký uznavaný dr. tam je co spolupracuje aj so Sv. Alzbetou.

marvin1234
4. sep 2018

@ondrejbogar mamu operoval zastupca primara v BB a velmi dobre to prebehlo. 4 cm nador z maleho mozgu vybrali takmer bez nasledkov.

adamhana
4. sep 2018

@evina24 držím veľmi palce!

evina24
5. sep 2018

@adamhana dakujeme..dúfame a verime ze vsetko dopadne dobre

kristenbel
28. nov 2018

Dobrý večer prajem. Ak môžem rada by som vám poradila, možno to pomôže.
Mne pred rokom v decembri 2017 diagnostikovali
zhubný nádor na predĺženej mieche medzi miechou a krčnou chrbticou. Bola som vtedy tehotná. Bolo to hrozné zistenie, verte mi. Hospitalizovali ma v FN Nitre kde ma následne posielali na potrat pretože si boli istý že ma ako tehotnú nemôžu operovať. Na tretí deň v nemocnici som dostala záchvat kde ma po tomto prevážali do univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramáre. Tam som strávila mesiac, bola som na oddelení doktora Šteňa. Jeho prístup ? Otrasný ! Vôbec nekomunikoval, či už so mnou ako z pacientkou alebo z mojimi blízkymi, z manželom a z rodičmi. Vôbec ma nechcel informovať o mojom zdravotnom stave. Ležala som tam úplne bezmocná, tehotná, bála som sa čo so mnou a z mojím dieťaťom bude. Či to prežijeme alebo nie. Mojej matke vyšplechol do očí keď za ním prišla zo slzami v očiach a pýtala sa čo so mnou budú ďalej robiť, či má budú operovať alebo to budú riešiť inak. Povedal jej že operáciu nemusím vôbec prežiť, ak ju prežijem tak dieťa zomrie, môžem ostať na vozíku a na kyslíku, môžem ostať ochrnutá. Všetko zlé, nič dobré. Mamina chodila odtiaľ psychicky zrútená a manžel tak isto. O dieťa som prísť nechcela a na potrat by som nešla. Nakoniec mi vybavili operáciu v zahraničí v AKH nemocnici v Rakúsku pretože v BA ma operovať nechceli lebo sa báli, v Rakúsku ma operovali v máji tohto roku, dieťa mi nechali a dnes som tu živá a zdravá. Mám krásneho a zdravého synčeka 🙏 ostali mi trvalé následky, necítim si pravú ruku ale to je pre mňa to najmenej. Keby si mám vybrať, idem do zahraničia. Ich prístup a náš slovenský prístup sa nedá porovnať. Presvedčil ma o tom sám doktor Knosp, ktorý za mnou prišiel na izbu, zoznámil sa so mnou chytil mi ruku a do očí mi sľúbil že spraví všetko pre to aby mňa a moje dieťatko zachránil. ❤️

evina24
28. nov 2018

@kristenbel super..som rada že to takto dopadlo..a že dieťatko sa zachránilo..gratulujem k prírastku..verím že aj tá ruka dostane cit a vráti sa..bude funkčná.
A môj oco?
Tak ten bol nakoniec operovaný v NZ, dr. Harangozom.ak môžem menovať dr.
Prístup tam bol veľmi dobrý..chválil si to..
Len žiaľ..jedna vec je že mu vybrali iba polovicu nádoru..a druhá vec je že mu ochrnula celá jedna strana..takže je ležiaci..plienkovany..ani ruka..ani noha..cíti si ich..ale mozog nedáva signál aby sa pohli :(
Žiaľ..takto skoncil..chodí na ožiare v NR, kde vlastne aj leží..ale tam ten prístup je..no neviem.. nebudem komentovať..a šancu mu nedávajú žiadnu..najhoršie je že pchaju ožiare..ale tvrdia že aj tak mu to nepomôže :( lebo ma posledné štádium..
Neviem ako mu pomôcť

kristenbel
28. nov 2018

Nemocnicu v NZ nepoznám, neviem ako to tam chodí ale nemocnicu v NR a v BA mám obehanú a nič dobré. Prístup taký istý.
Mne povedali lekári že veľkú šancu na ruku mi nedávajú, pravdepodobne už funkčná na 100% nebude, mala som problémy pred operáciou z celou pravou stranou tela, hlava, ruka, noha. Keď ma operovali tak mi odumreli bunky spojené s motorikou a ruka mi takto ostalo, je to pól roka od operácie a stále je to rovnaké, chodila som na rehabilitácie pred pôrodom ale žiadne zmeny. Teraz na rehabilitácie nechodím keď už mám malého ale nevadí pretože s ním mám rehabilitácie každý deň 😀 viem ho chytiť, dať mu papať, postarať sa oňho, upratať, navariť ale cit nemám.
Je to ťažké počuť keď vám toto lekári hovoria, ja som si tým prešla a viem aké to je takže vás viem pochopiť. Prajem vám aj vášmu ocinovi všetko dobré a veľa síl 🤗❤️🙏 možno to nakoniec všetko dobre dopadne, mne tiež dávali závery že zomriem a podobne a som tu. Modlite sa. Mne to veľmi pomohlo, pomodlim sa za vás, aspoň takto trošku pomôžem.

iwesska
28. nov 2018

@kristenbel To je skvele,ze to takto dobre dopadlo👍 Ja len k tomu Stenovi. Poznam jednu zdravotnicku,ktora s nim prichadza casto do kontaktu a nic pozitivne na neho este nepovedala. Dalsia znama mala s otcom rovnaku skusenost ako ty.Presne ako hovoris obe sa zhodli v tom,ze je to arogantny clovek,necitlivy,nevie jednat s ludmi len tazi roky z toho,ze si spravil karieru na Razovi a Kmotrikovej. Jeho syn je vraj este horsi,stary je aspon odbornik,mlady ani to. Otrasne,ze takyto ludia manipuluju s ludskymi zivotmi z pozicie moci

evina24
28. nov 2018

@kristenbel ďakujem
Nech sa darí..prajem všetko dobré

K tomu stenovi..je mi veľmi ľúto že na takého profesionála dr. sú takéto zle ohlasy
Veď ten dr je tu pre ľudí, aby im pomáhal, veď ma zverené životy za ktoré by mal zodpovedať..a s každým by mal jednať férovo citlivo..ako keby to bol jeho vlastný..ja viem že mnohokrát alebo možno stale sa musia odosobniť aby to ich psychika vôbec zvládla..ale predsa sme ľudia..tak prosím zaobchádzame so sebou ako ľudia..a žiadne podceňovanie či povysovanie :(