Lekár, ktorý nastreluje náušnice

mija51
27. dec 2015

Ahojte, vite mi niekto poradiť nejakého detského lekára, prípadne ORL lekára, ktorý dievčatkám ušká neprepichuje, ale nastreľuje? Hocikde na Slovensku. ďakujem

sissy27
27. dec 2015

@mija51 nastreľovanie náušníc je kozmetická záležitosť, nie lekársky výkon, takže smer kozmetický salón alebo ústav lekárskej kozmetiky... ešte horko-ťažko nájdeš pediatra, ktorý prepichuje, ale to je asi tak všetko...

mija51
autor
27. dec 2015

V trenčíne je jeden lekár, ktorý nastreľuje, ale je to lekár pre dospelých

sardinka335
27. dec 2015

@mija51 ustav lekarskej kozmetiky to robí, boli sme tam s jednou dcerou a pojdeme aj druhou...boli sme spokojní - http://ulk.sk/zakroky-a-osetrenia/korektivna-de...

adelakk
27. dec 2015

Mojej dcere nastrelovala nausnice detska lekarka, myslim ze to bolo niekde v Ruzinove. Stalo to 10€ a ani k nej nepatrime. Nasla som to na internete, objednala nas a bolo vybavene. Na googli vyhodilo aj nejaku pediatricku v petrzalke Patricia Goldenberg, ktora nastreluje. Treba popozerat na internete a urcite sa niekto najde.

adelakk
27. dec 2015

@sissy27 nam nastrelovala pediatricka a viem, ze to robia viaceri detski lekari.

mija51
autor
27. dec 2015

@adelakk ale ja bohužiaľ tu v okolí nikoho takého nepoznám

sissy27
27. dec 2015

@adelakk ale nie je to lekársky zákrok... nie je to v ničom iné, ako keď ti to spravia v kozmetickom salóne 🙂 čiže precestovať kvôli tomu pol republiky, ako sa chystá zakladateľka, nemá absolútne žiadny zmysel 🙂

mija51
autor
27. dec 2015

@sissy27 ale mne ide o profesionalitu a sterilitu prostredia.

sissy27
27. dec 2015

@mija51 určite je profesionálnejšia kozmetička, ktorá nastreľuje náušnice 5x denne, ako lekárka, ktorá to robí 5x ročne 🙂 toto naozaj nie je výkon, na ktorý treba vš titul 🙂 takisto čo sa týka sterility - v ambulancii, kde sa ti premelie xy infekčných detí je to podľa teba sterilnejšie, ako na kozmetike, kam chorí ľudia nechodia? 🙂 náušnice sa vždy vyberajú sterilné z originálneho balenia, aj kozmetička pracuje v rukaviciach, neprichádza ani do kontaktu s krvou alebo otvorenou ranou, aby ťa mohla nejako infikovať... dôležitá je starostlivosť po nastrelení, a to už je na tebe doma...

adelakk
27. dec 2015

@sissy27 ja zakladatelku temy chape. Osobne som nikdy u kozmeticky ani nebola a s malym babom skor doverujem lekarovi nez hocikomu inemu. Aj ked mozes mat kludne pravdu, ze kozmeticka to vie lepsie nez lekarka. Odkial si mija51 ked nemozes v okoli nikoho najst?

mija51
autor
27. dec 2015

@adelakk okres Ilava

adelakk
27. dec 2015

@mija51 popozeraj google. Ja nemam moc cas, ale naslo mi napr. V Partizanskom, ale to je trochu od ruky. Mozno ti bude vediet poradit vas pediater. Napr.moja to nerobi, ale ma zoznam kolegyn ktore to robia.

aristka
27. dec 2015

Nausnicky pred zakrokom musia byt namocene v alkohole .pred zakrokom sa usny lalocik vydezinfikuje a prestreli .kde vlastne nausnicka .ta vydezinfikovana .prerazi usny lalok....kozmeticka hocijaka je tak isto zodpovedna osoba za dodrzanie asepsy a sterility .dokonca ju hocikedy moze skontrolovat hygiena ...takze by som sa kozmeticky urcite nebala ..

17alexis
27. dec 2015

@mija51 mne nastreľovali náušnice v zlatníctve a žijem. :D Dokonca som ani po nastrelení nemala žiadne problémy. Sesternica bola pri doktorke a tej to hnisalo dobré tri týždne.

cinnamon111
27. dec 2015

My sme so ZA, nepoznám tu veru lekára čo nastreľuje. Naša má nastrelené z kozmetického salónu, cena 10 eur, vrátane náušníc a roztoku na dezinfekciu, viem že aj nejakú klenotníctva to kedysi robili.

sissy27
27. dec 2015

@adelakk ja nie... cestovať s dieťaťom krížom krážom po slovensku za lekárom, aby nastrelil náušnice? 😝 100x viac rizika ako ísť do najbližšieho kozmetického salónu... už keby som sa tak strašne bála, tak tie náušnice ešte nejaký rok u dieťaťa oželiem a hotovo... a ako som spomínala - oveľa podstatnejšia je starostlivosť po nastrelení, ako pri samotnom 5sekundovom zákroku, náušnice sa používajú sterilné a to je jediné, čo príde do kontaktu s ranou, takže riziko infekcie je prakticky nulové...
ale teda verím, že nájde čo hľadá a bude spokojná aspoň tak ako všetci tí, ktorí to absolvovali u kozmetičky alebo inej "pochybnej" osoby 🙂

mija51
autor
27. dec 2015

@17alexis práve, že u nás je opačná skúsenosť. nastrelenie v klenotníctve a problémy také, že náušnice nemôže nosiť vôbec. takú skúsenosť má moja mama

mija51
autor
27. dec 2015

@sissy27 ja netvrdím, že kozmetička je pochybná osoba. bože, tu sa človek už pomaly nemôže na nič spýtať, aby to niekto nejak "nezdramatizoval" . ja chcem pre svoje dieťa to najlepšie, preto zisťujem.

luliu
27. dec 2015

@mija51 ahoj, nasa pediatricka nastreluje. Je v Bratislave v Petrzalke. Ak by si mala zaujem kludne mi napis a poslem ti kontakt

mija51
autor
27. dec 2015

@luliu budem rada, ďakujem za info

luliu
27. dec 2015

@mija51 mudr. Goldenberg. Je to v Petrzalke na Fedinovej ul. Ma aj www stranku www.patricia.sk

janicaopica
27. dec 2015

Ja som z trencina a dcerke sme davali nastrelovat nausnice v zlatnictve Opal na Mier.namesti oproti Hotela Elizabeth (Tatra). Ziadny problem, boli sme spokojni.

janicaopica
27. dec 2015

@mija51 to s tvojou mamou moze byt aj taky problem, ze je alergicka a nemoze nosit nausnice. Moja mama mala v detstve normalne prepichnute usi od lekara, stale jej to hnisalo, nemohla nosit nausnice, dierky jej zarastli. V dospelosti si dala nastrelit a zase ten isty problem, proste nausnice mat nemoze.

mija51
autor
28. dec 2015

@janicaopica ale robí jej to len na jednom uchu, takže to nie je lergia

papricka33
28. dec 2015

Tiez sme nedavno nastrelovali, v klenotnictve Opal v Trencine. Pani si pekne vydezinfikuje miesto, nastreluje nausnicky ktore si priamo tam kupis, k tomu sme dostali letacik a pokyny, ako to osetrovat. Poctivo sme to cistili, dezinfikovali a ziaden problem nenastal.

renalka
1. mar 2017

@janicaopica
Janova, nespomenies si prosím koľko to nastrelenie v opaľovaní vyšlo aj s náušnicami....Cca. dakujem

polewa
2. mar 2017

Neviem ci je to este aktualne, ale my chodime sem a pani doktorka nastreluje nausnice, len cenu neviem.
ORL ambulancia v BA
http://auris.webnode.sk/o-nas/