Ktorý pediater v Bratislave nás nebude nútiť očkovať?

hanka0810
1. okt 2016

Ahojte dievcata, potrebujem radu skusenejsich. Hladam pediatra v BA a okoli, ktory/a ma nebude nutit ockovat. Moze byt aj homeopat. Uz som co to pokukala na nete, ale radsej by som si nechala poradit zo skusenosti.
Mozete mi pisat do spravy 😃, budem vdacna za kazdu radu.
Dakujem, pekny dnik 😉

mimi8814
1. okt 2016

no neviem ci ti to takto niekto verejne alebo aj neverejne napise... uskodili by svojim pediatrom, keby zacali pisat na net, ze nechcu ockovat, resp. nenutia ockovat... neviem no...tiez by som ti napisala, ale nepoznam ta... skus sa radsej obratit na znamych, kamaratky....

hanka0810
autor
1. okt 2016

Preto napisal, ze do spravy, aby sme nikomu neuskodili.

hanka0810
autor
1. okt 2016

@mimi8814 ak mi neches poradit tak sa prosim nevyjadruj..prisla som si iba po radu, mam vybranych par pediatrov, ale osobna skusenost je najlepsie odporucanie

tiwyna
1. okt 2016

Teraz vysiel zakon,ze aj pri zapise dietata do skolky musis doniest potvrdenie o ockovani.Tak neviem....

dekys
1. okt 2016

@tiwyna a na ňom môže byť napísané aj že dieťa je neockovane 😉

mimi8814
1. okt 2016

@hanka0810 poradila som ti, aby si sa obratila na znamych a vyjadrovat sa budem k comu chcem... a to ze ti niekto napise sukromne neznamena ze nie si nejaka kontrola a nemozes to zneuzit... ludia su vselijaki.... Pekny den😉

arthemiis
1. okt 2016

Choď žiť do lesa tam ťa nikto nútiť nebude 🙄
ako môžu byť niektoré matky také vygumované

andreaafilipko
1. okt 2016

ja som tiez proti ockovaniu ale kedze sa to inak neda povolujem aspon zakladne, povinne, nic navyse.. sestra nenadala vobec ockovat a odmietli jej dieta zobrat do skolky takze v konecnom dosledku to musela aj tak absolvovat

hanka0810
autor
1. okt 2016

Som myslela, ze sa tu da normalne poradit, ale asi nie..

evittam
1. okt 2016

@andreaafilipko Nevziať dieťa do škôlky kvôli tomu, že je neočkované je u nás protizákonné. Čiže sa môže ísť sťažovať. 😉 A čo sa inak nedá? Všetko sa dá - ja mám dcérku úplne neočkovanú....

evittam
1. okt 2016

@hanka0810 Ahoj, nie som síce z BA ale pozri ak nechceš očkovať dieťa tak neočkuj a žiadny lekár ťa k tomu nemôže prinútiť. Maximálne si zaplatíš pokutu. 😉

tajka1986
1. okt 2016

@hanka0810 nevymyslala by som ohladom ockovania moc,pretoze sa ti to vypomsti ako pisala pani predomnou. U nas do kazdej skolky a co som si zistovala aj v okoli brali len deti zaockovane. Stoja ti problemy s uradmi za to? a nakoniec to aj tak urobis

tajka1986
1. okt 2016

@evittam mozes,ale nepomozes si kedze aj tak ti ho nevezmu 🙂

evittam
1. okt 2016

@tajka1986 Ja to napríklad nikdy neurobím. Aké problémy konkrétne s úradmi máš na mysli? A ešte raz - nemôžu nevziať dieťa do škôlky kvôli tomu, že je neočkované. Škôlky majú len smernicu (a to už od roku 2007), že by mal byť očkovací status dieťaťa uvedený na prihláške - to je všetko - a tento rok im to len Ministerstvo školstva pripomenulo. 😉

evittam
1. okt 2016

@tajka1986 Ale vezmú neboj sa ty nič.

charlie1980
1. okt 2016

@hanka0810 Skus v skupine : Nesuhlas s povinnym ockovanim a tam si zvolis teraz neviem, ci kraj alebo okres, tam ti istotne mamicky poradia konkretneho pediatra a aj dosledky.

rheuska
1. okt 2016

Odsťahujte sa do zahraničia. Ja som v Írsku. Očkovanie nie je povinné. (Aj keď my očkujeme) Na Slovensku pokiaľ viem pediater musí nahlásiť mamičku antivakcarku. Ale tiež ti len dajú nejakú pokutu. Pokiaľ je to len jednorazové a ty myslíš, že riziko je vyššie tak by som to zaplatila na tvojom mieste. Lebo máloktorý lekár bude riskovať licenciu, alebo pokutu. A ono to raz praskne, keďže to vyžadujú pomaly aj pri vstupe na verejnú toaletu. (Som za očkovanie, ale mamičky by mali mať právo voľby)

evittam
1. okt 2016

@rheuska Nie nevyžadujú to "pomaly pri vstupe na toaletu". Máš skreslené predstavy o SVK a očkovaní. My sme neočkovali - nič strašné sa nestalo - dostali sme predvolanie na RUVZ, pekne sme si tam "pokecali" - žiadne nátlaky nič, spísala sa zápisnica, zaplatili sme smiešnu pokutu a hotovo. Nikde odo mňa nikdy nikto nepýtal žiadny očkovací status mojich detí - až tento rok na prihláške do škôlky - ale to je len informatívneho charakteru. 😉

dekys
1. okt 2016

@tajka1986 ja mam dieťa neockovane, na prihláške to bolo zvýraznené, zaujímavé že do škôlky chodí už rok a ani pokutu sme nedostali 🙂 a poznám viac neockovanych a chodia do škôlky. Tak nestras tu mamičky

evittam
1. okt 2016

@dekys Asi tak. 😉 Som zvedavá aké "problémy s úradmi" má na mysli......

marcelatje
1. okt 2016

@tajka1986 da sa to povedat aj tak ci jej stoja problemy s uradmi za zdravie jej dietata. Nepise preco ockovat nechce. Moja pediatricka ma nuti ockovat aj napriek kontraindikacii a tomu ze neurolog to neodporuca 😖
Veeim ze v prapociatkoch bolo ockovanue myslene dobre. Avsak pri dnesnom masovom pristupe sa zabuda prihliadat na jednotlivca. Berie sa to tak ze straty su povolene.
@hanka0810 pediatricka mojich deti je v dochodkovom veku. Za celu karieru nemala nezaockovane dieta. Napriek tomu si nedovoli vytrhnut mi deti z ruk a pichnut im vakcinu 😉

dekys
1. okt 2016

@evittam myslím že je to osoba čo mudruje a vôbec nič o tom nevie

hanka0810
autor
1. okt 2016

@rheuska keby som mohla, tak idem, ale bohuzial...
@evittam dik

tajka1986
1. okt 2016

@dekys mozno zalezi na tom kde ta skolka je. Ja v okruhu 50 km som nenasla skolku,lde by ju vzali neockovanu. Proste by ju odmietli. A ja mam aj dolezitejsie veci na praci ako vozit dieta napr.do Bystrice do skolky. A poznam aj take co dostali pokutu. Takze ja len vravim ze by som si to dobre rozmyslela. Pokial nie su nejake zavazne problemy preco neockovat,nevymyslala by som zbyyocne

hanka0810
autor
1. okt 2016

Keby som tusil, ze tu vyvolam tolko neg.emocii, tak sa radsej nepytam
@charlie1980 dik, skusim

nini1010
1. okt 2016

@evittam Uzasne,mas byt na co pysna.. len aby ti raz za to bola ona rovnako vdacna...

marcelatje
1. okt 2016

@hanka0810 (ne)ockovanie je horuca tema vyvolavajuca mnozstvo protichodnych emocii. Mamicky citia ze ich deti su ohrozene ci uz neockovanymi detmi alebo ockovanim. A mnohe si nenechaju ujst prilezitost aby to tej druhej strane vytmavili 😀

evittam
1. okt 2016

@nini1010 Ďakujem. Áno som pyšná a spokojná. 😉

evittam
1. okt 2016

@tajka1986 Ešte raz - je protizákonné aby ti dieťa nevzali ak je neočkované! To ti akože normálne povedali, že ti dieťa nevezmú ak ho nedáš zaočkovať?

david93
1. okt 2016

očkovanie aj tak nikomu nezaručí, že jeho dieťa neochorie na danú chorobu, nás si predvolali na prísl. úrad, lebo som odmietla dať syna preočkovať v 6. rokoch, dovtedy mal všetky očkovania, ale keďže v akt. čase bol stále chorý (každé 3 týždne sme boli doma) odmietla som
mali sme teda oficiálny pohovor s hygieničkou, ktorá nám povedala, že tieto preočkovania sú len "pre istotu", nakoľko dieťa už základné protilátky má a aj tak je očkovanie účinné len na 70-80 percent a s pribúdajúcimi rokmi od zaočkovania to ešte klesá
celé roky som si napr. myslela, že moje dieťa je zaočkované proti TBC (vtedy sa očkovalo hneď v pôrodnici) a až teraz som sa dozvedela, že na najrozšírenejšiu pľúcnu TBC nie...
ešte sama neviem ako budeme postupovať pri ďalších očkovaniach, je toho veľa pre aj proti