Kedy a ako mám hľadať prvého detského lekára?

vrbik
31. máj 2020

Ahojte,
čakám bábätko a rada by som sa informovala, kedy a ako hľadať prvého detského lekára, respektíve či sa stačí objednať niekde ešte pred narodením? A ak by ste mi náhodou vedeli odporučiť nejakého dobrého lekára/lekárku z BA? 🙂

Ďakujem krásne!

mirola
31. máj 2020

Pediatra by si mala mat zajednaneho este pred porodom, ja som to riesila telefonicky, lebo to bola este moja pediatricka a tak nejak bolo automaticky jasne, ze maly pojde k nej, kedze tam spada aj rajonovo. Ine mamicky, chodia aj osobne hlavne ak daneho lekara nepoznaju. V porodnici uz musis hlasit meno pediatra, kam budu posielat dokumenty atd. Ja by som na tvojom mieste hladala najprv podla spadovej lokality a recenzii a v tomto case volala, aby si zbytocne nechodila na rizikove miesta kvoli korone

vrbik
autor
31. máj 2020

@mirola dakujem krasne za radu! 🙂

kittyna5
31. máj 2020

Treba hľadať aj pol roka dopredu. Ja som hľadala teraz tiež, nikde ma nechceli v BA prijať, majú veľa pacientov a berú len podľa rajónov

evik159
31. máj 2020

pri tom vybere nie je vzdialenost pd bydliska zanedbatelny faktor. Lebo si treba uvedomit, ze za prvy rok tam budes s drobcom len na prehliadkach aspon 8x. a tp neratame pripadne choroby. takze ak je dobry spadovy doktor, nema vyznam hladat ineho. A ano, stavi zavolat ca mesiac pred porodom, ci babatko vezme.

ekobio
2. jún 2020

V Stupave je skvelá detská doktorka od januára 2020, pracuje s homeopatiou, tradičnou čínskou medicínou, biosoľami... Berie do obvodu deti mamičiek so vzťahom k prírodnej medicíne a eko životu. Nevadí , že nie ste zo Stupavy a okolia. Jej pacienti bývajú aj v Senci, Trnave, Dunajskej Strede......Má VIP poplatok, okrem iného zabezpečí aj presný termín objednania na vyšetrenie a telefonické konzultácie pri chorobe, treba jej napísať, či má ešte voľné miesta. Múdra sova Z Bratislavy 19 min krásne po poloprázdnej dialnici

vrbik
autor
14. jún 2020

Ďakujem krásne za všetky rady 🙂

slaviivals
17. jún 2020

Ahojte dievcata, mate nejaku skusenost s pediatrami v Karlovke?

terezia1477
17. jún 2020

@ekobio ako sa vola ta lekarka prosim?

kittykat22
17. jún 2020

@vrbik ja som volala v 11tt ked som mala potvrdene tehotenstvo, a sestricka ze ma vezme, ze tam maju este jedno volne miesto 😵 beru len 2 nove deti na jeden kalendarny mesiac. Zvysok pripadne na surodencov. Nema uz kapacitu.