Kde sa robia hlbšie testy krvnej skupiny?

nikol3
1. dec 2014

Dnes som bola na rizikovej ambulancieí a zaujímave, že mi nevedel Dr. povedať , kde presne sa takéto vyšetrenie robí. Povedal, že sa to robí niekde v Bratislave. V skrátka potrebujem vedieť krvnu skupinu dieťaťa z krvy matky. Vopred ďakujem

andrejka1974
1. dec 2014

vsak krvnu skupinu zistuju u dietata hned po narodeni, preco to potrebujes vediet skorej

lubina
1. dec 2014

Krvnu skupinu dietata z krvi matky - to sa nezistuje.Akurat sa porovnava Rh faktor, ak matka je - a otec plus, aby tam nebol problem, ale to ti ma vysvetlit tvoj gynekolog. Ak ty mas Rh - a nevies krvnu skupinu otca, tak on ide s tebou na odber, aby sa to porovnalo. Aby tvoje telo nebojovalo proti dietatku. Ale ako hovorim, na to je tvoj gynekolog

evina313
7. dec 2014

dieťa ma asi v karte napísanu krvnu skupinu, nie? Mojim synom ju zapisali hned v porodnici a maju ich aj v očkovacích preukazoch. Minule som si vsimla, že mam doma aj prepustaciu spravu z porodnice aj na mna aj na syna a tam boli napisane obe krvne skupiny. ale s tým, že do roka treba u dietata krvnu skupinu skontrolovat, tam sa to vraj može zmenit. Rodila som v Bratislave.