Imunologická ambulancia v Košiciach - MUDr. Šafčáková

nikike5517
3. máj 2016

Mamičky, chodí z Vás niekto k pani doktorke Šafčákovej? Chodíme tam s dcerou, ktorej sa zistila alergia na bielkovinu kravského mlieka. Je sa to zistilo , ked mala 5 rokov. Vacsinou som sa docitala, ze dedicky z toho "vyrastajú" do 3 rokov. Máte s touto diagnózou skúsenosti? Pokladáte pani doktorku za dobrú odborníčku? Ďakujem za odpovede.

kvetinka988
13. júl 2020

@nikike5517
@nikike5517 dobry den,ako ste pochodili s alergiou,tiez tam teraz chodime a moja ma to iste a tiez 5 rokov

amandafox39
25. apr 2024

Dobrý deň, my sme k nej chodili, ale odišli sme. Dcére nepomohla, jej stav sa zhoršil, taktiež nám diagnostikovala alergiu na kravskú bielkovinu a nariadila prísnu diétu. Dcéra bola rok a pol na prísnej diéte od mlieka. Keďže sme sa rozhodli zmeniť lekárku, išli sme k inej a tá na základe tých testov, podľa ktorých Šafčáková stanovila diagnózu alergie nám povedala, že dcéra žiadnu alergiu na mlieko NEMÁ!! Bola som zhrozená, nevedela som, ktorá teraz má pravdu. Tak som sa rozhodla tie výsledky konzultovať s inou lekárkou z Prešova a ona potvrdila, že dcéra alergiu nemá, že podľa tých markerov sa neurčuje alergia a pod. Poslala mi aj odborný text a povedala aj to, že alergia na kravskú bielkovinu sa týka detí do 3 rokov! Som veľmi smutná z toho, nakoľko tým ohrozila zdravie našej dcéry tým, že sme na taký čas vylúčili zo stravy mlieko a mliečne výrobky. Odporúčam Vám zmeniť lekára určite.