Hľadám zubára v BA, ktorý neokráda pacientov.

kaby
10. mar 2020

Hľadám zubára pre dieťa v Bratislave, ktorý :

1. neokráda pacientov
2. riadi sa vlastným cenníkom teda cenníkom, ktorý mu schválil aj VUC
3. má zmluvu s VSZP
4. nerobí zbytočné vrtanie zubov, len skutočne potrebné
5. robí svoju prácu dosledne a s citom
6. dopredu informuje pacienta o možnostiach liečby a doplatkoch
7. berie nových detských pacientov

Za 8 rokov nevieme nájst pre dieta zubára, ktorý by splnal tieto kritéria. Chodíme po pohotovostiach a ked nás už nejaký zubár bol ochotný vziat, hned pri prvej návšteve si naúčtoval neopodstatnenú sumu, ktorá nekorešpondovala s cenníkom a dokonca úkony, ktoré účtoval sa týkali dospelých osôb nie detí.

Nečakám, že zubár bude zadarmo, ale očakávam hlavne férový prístup.

Ďakujem za tipy.

mirkava
10. mar 2020

@kaby robil mliecne zubky?

bsp39
10. mar 2020

@kaby máš prehľad o cenníkoch schválených VUC? Lebo pochybujem, že by mohli byť doplatky zubárov podľa nich také vysoké.

eni01
10. mar 2020
stanulienkat
10. mar 2020

Taky neexistuje. A ak ano,tak uz zomrel.

c_est_la_vie
10. mar 2020

@kaby mna este neokradol ani jeden zubar. Chodis na Lunik na zuby?
Ak ti za 8 rokov nevyhovoval ani jeden zubar, problem bude inde. Ak ta za 8 rokov vsetci " okradli" asi mas nerealnu predstavu o cene.
A ak za 3 koruny ocakavas, ze ta bude s laskou vitat a prihovarat sa k tvojmu dietatu, tak sa zobud.

Zubarov je na Slovensku 5 a pol a ludia su radi ze niekto prijima pacientov. A za mily pristup si ochotne priplatia. Nehovorim ze tvoja predstava nie je pekna, ale je mimo reality.

terezia1477
10. mar 2020

Ja chodim na kramare k mudr peter cibula a som uplne spokojna

3009
10. mar 2020

@kaby no v BA asi ťažko.

simca06022011
10. mar 2020

@c_est_la_vie tiež mam 9 ročne dieťa a nechápem o com tu je reč... Každý rok sme 2x na prehliadke, zadarmo. Pri vstupe si už nepamätám, či sme niečo platili na ňu... Ale ako nájsť dobrého zubára, kľudne mu aj zaplatím... Trhanie som platila iba injekciu a rtg... A nič viac mi neuctoval nik. Zubby nám nevrtal nikdy, zo srandy to žiadny zubár dieťatu robiť nebude... Keby sme na preventívku nechodili mozno by to bolo ako s dospelými a teda platia si u zubára viac...

martina2ve
10. mar 2020

Taky neexistuje ani v Ba ani nikde.

kaby
autor
11. mar 2020

@simca06022011 @c_est_la_vie rozpytvavat konkretne situacie a skusenosti nebudem. Keby som sa chcela postazovat, volim zrejme iny prispevok. Kazdopadne mam nan asi dovod. Jednoducho skoncipovane. Ocakavam slusnu odpoved, nie litanie so skusenostami a osočovanie. Bud niekto slusne odpovie alebo nie. Zato poniektore osoby tu prejavili so svojim nazorom akurat tak vlastnu obmedzenost. Nic som nepisala o lacnom zubarovi ani o zubarovi zadarmo... Naucte sa citat komplexne s porozumenim. Uvedomte si jednu podstatnu vec - vlastna skusenost NEROVNA sa celoplosna skusenost.
---
Trochu mi unika suvislost medzi Bratislavou a Lunikom....neviem, potrebovali ste si urobit dobre s domnenim, ze ste si rypli akoze do Romky? Tak dufam, ze sa aspoň ulavilo. 😀... a uz mame nejaky ten cas eura nie koruny. Zjavne k zubarovi nechodite. A mimochodom, neviem o tom, zeby sme si niekedy potykali.... Slušnosť vam nic nehovori. Mnohe z vas by sa mali drzat hesla - Ked nemam čo povedať k veci - budem ticho (slusne povedane) a radsej sa venujem dieťaťu. Tu svoju zlobu si vybíjajte na tom, kto vám ju sposobil a nie na cudzich ludoch. Mrhate casom aj energiou na nieco, co v konecnom dosledku nikoho nezaujima. 🤷

kaby
autor
11. mar 2020

@martina2ve su aj slusní a feroví zubari. Poznam. Avsak problem je v tom, ze maju extremne vela pacientov a novych nevezmu. Ale vdaka za nazor.

kaby
autor
11. mar 2020

@3009 ja dufam, ze sa najde aj ked hladanie bude tazke.

kaby
autor
11. mar 2020

@terezia1477 dakujem za tip. 🙂

kaby
autor
11. mar 2020

@bsp39 nerozumiem Vasej otazke. Pisem niekde o vysokych doplatkoch? Riesim niekde VYSKU doplatkov?

kaby
autor
11. mar 2020

@mirkava ano

kaby
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
c_est_la_vie
11. mar 2020

@kaby Lunikom som narazala na tvoj prispevok, ze hladas zubara, ktory nekradne.
Tvoj prispevok je bez priciny arogantny voci praci lekarov, ale ak je niekto podobne arogantny voci tebe, si urazena.
Zubarovi chodim pravidelne, preto za preventivku neplatim a zuby mi nevrtali par rokov. Takze vidno kto sa ako stara.
Kupit nieco za 3 koruny je fraza, ale dufam ze ti toto primitivne rypnutie pomohlo zmierit sa s kritikou.
A nepotrebujem si s tebou tykat, ale je to v pravidlach skupin a diskusii ;)

lula313
11. mar 2020

Ano, robme zo zubárov matky Terezy. Chodím k zubarke, ktorá je matkou najlepšej sestrinej kamaratky a vzdy tam nechám aspoň 100-150 EUR. Napr som bola na hygiene inde, kde mi robili diagnostiku kazov, žiadne neboli, o mesiac u nej už dva. Naúčtovala mi navyse za 20 EUR pri jednom zube nejakú vložku, ktorú mi určite nedala, lebo pri oboch zuboch bol rovnaký technologicky postup, vrtala asi 5 sekund, takze pochybujem, že tam nejaké kazy boli... Teraz som jej už poucena hovorila, že mi zas robili diagnostiku a ziaden kaz nemam, tak si vymyslela, že mám zhryzene pečatenia a musí mi ho spravit znovu.. o dentálnej hygiene za 80 EUR, ktorú spravi za 3 minuty ani nehovorim.. a nevravim, že v elektronickej pobočke poistovne som si vzdy ponachadzala vyúčtovane úkony, ktoré mi vôbec nerobila.. potom, že nie sú peniaze na lieky, keď poistovne platia týmto podvodníkom za výkony, ktoré nikdy nerobili..

lubigabrikova
11. mar 2020

Skúste kontaktovať MUDr. Šuplera
http://www.mojzubar.sk/www/index.html

marci77
11. mar 2020

@lula313 treba to nahlasit poistovni
kolega sa tiez raz tak nahneval, ze napisal myslim, ze do dovery, ze dane ukony, ktore si tam lekar uctoval mu neboli prevedene ....a potom si to uz poistovna riesi s lekarom
a este kolko si vyuctuju v cashi od zakaznika.....

marci77
11. mar 2020

Inak k tejto teme ma jedine napadlo, citala som, ze zubari studenti maju dobre ceny, osobnu skusenost nemam, tu je o tom diskusia:
https://forum.zdravie.sk/1976115/studenti-zubne...

marci77
11. mar 2020

aj tu je este nieco o tych zubaroch studentoch:
https://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1952007_chcet...

marci77
11. mar 2020

cennik este z heydukovej, str. 21
http://zubarstudent.sk/?page_id=27

lula313
11. mar 2020

@marci77 robi to podľa mna velka väčšina zubárov, lebo mama má inu zubarku a tiež si to nasla. Ešte dalsi bonus bolo, že na RTG má posielala za 25 EUR k známemu a pritom v nemocnici mi ho spravili bez čakania, či objednania zadarmo a ešte sa rozculovala, prečo som šla tam a nie k nemu, že je to v divnom formáte a nebude to vediet otvorit. Ale jasne, treba si dohadzovať kšefty. Čiže naozaj najst v Ba zubara, ktorý tá nebude chcieť ošklbať, je umenie, lebo ty si nemas ako overiť, či ti nevŕta zdrave zuby a aký výkon ti spravil.

eliska13
11. mar 2020

@kaby išla by si aj do Senca?ak áno zajtra napíšem meno práve dnes som čítala na FB naňho chvalu

loginexistuje
11. mar 2020

@eliska13 na koho pls?

eliska13
11. mar 2020

@loginexistuje Smile SV

mirkava
12. mar 2020

@kaby my male asi 5 zablombovantch mlicnych... ma vysoku kazivost... ani raz sme neplatili.... Dr. nam vravela ze za mliecne sa neplati

marci77
12. mar 2020

@mirkava no tak vo familydental chcu za mliecny zub minimalne 20eur, v BA kludne aj 50eur vypytaju ako doplatok rodica

jajka257
12. mar 2020

@eliska13 tam chodime. Su skveli