Hľadám detského gastroenterológa v Bratislave

e_z
24. nov 2012

Ahojte,
poradíte dobrého gastroenterológa v Bratislave? Môže byť aj súkromný.
Manžel má celiakiu a syn sa občas sťažuje na bolesti bruška, stolica občas napenená a pod., tak chcem zájsť a vylúčiť alebo potvrdiť celiakiu, ale neviem, kde najlepšie.
Naša lekárka nám krv nevezme, rovno nás posiela na gastro:(
Ďakujem

katy1979
24. nov 2012

Kramare, podunajske bIskupice popr. ProCare na betliarskej. Urcite ich je ale viac

nanip
25. nov 2012

Na Kramaroch Mudr. Cierna. Vrelo mozem odporucit. My k nej dochadzame az z NR a nelutujem 🙂

sisaha
25. nov 2012

@e_z hladas detskeho, alebo pre manzela? V kazdom pripade v Thalione sa venuju dospelym aj detom http://www.thalion.sk/ My tam chodime dr. Nemcsicsovej (detska)

lentuska
25. nov 2012

@e_z
Ahoj. Ja by som ti ti odporucila radcej biorezonancne vysetrenie a vyhnes sa tomu brutalnemu vysetreniu, bee 😖
Mne tam zistili vsetko od helikobaktera az po salmonelu.....cena za taketo vysetrenie je iba 15€ a stoji to zato, nepodstupuj take muky ,ked nemusis a ide to aj inak.... staci sa objednat a dohodnut si termin. Ja chodim sem na MK:
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/aurolea/.
Tam si iba zavolas alebo napises email a objednaju ta ,kde potrebujes v ramci celeho SR. ...a okrem gastra za tych 15€ budes mat diagnostiku hned celeho tela. a pomozu ti tam aj s tou celiakiou...uvidis, neobanujes. My uz ani nechodime nikam inam.

maznacik007
25. nov 2012

@e_z chod do thalionu, kratsie sa tam caka na termin ako na kramare tam je to cez 3 mesiace.... ale zasa tam malemu neurobia tu biopsiu

my sme boli na kramaroch ja som bola celkom spokojna nam robili kompletne rozbory na celiakiu a aj genetiku na celiakiu a teraz cakame na vysledky a podla toho nas bude objednaju alebo nie na tu biopsiu, to ze sa robi v narkoze a dvojdnova hospitalizacia.
tie protilatky z krvi ale mozu ze byt falosne negativne, tak nam robia aj tu genetiku ta def. vyluci ci ma alebo nema ten gen co sposobuje celiakiu

veve39
25. nov 2012

@maznacik007 prosim ta ak je robena ta genetika, je este stale potrebna aj biopsia ? dost v tom tapam...ako sa malemu prejavuju priznaky prip. celiakie ? moja dcerka ma dlhodobe chronicke zapchy, zacali zhruba par mesiacov po zavedeni lepku, zatial sme boli len na gastre v Procare na Betliarskej, spravili krvne testy, na celiakiu aj na alergie, vysli negativne...ine problemy okrem zapchy nema (ziadne krce, prospieva dobre)...

maznacik007
25. nov 2012

@veve39 nie ak dieta nema ten gen tak celiakiu nema a nedostane.... Ak gen ma tak sa musi ist na biopsiu ze ci sa uz prejavila... lebo ak mate gen tak nemusi byt celiakia prejavena ale je velky predpoklad ze sa rozvinie, ... ak chcete prispevok na stravu ako celiatik a tak musite mat ze aj biopsiu...

tak nejak mi to vysvetlili... a mne teda povedali ze ak to bude pozitivne tak musime ist na biopsiu. Moj maly teda uz ma 4.5 roka a on ma problem s rastom, a on ma dost objemne a zapachajuce stolice na to co zje... a je maly a tieto vysetrenia si vyziadala endokrinologia, a u nas pozaduju uplne vylucenie celiakie ze ci kvoli tomu nerastie, na gastre mu dali ze maloabsorpcny syndrom ... ale moj je aj alergik
len si treba zistit ze ci ti to urobia aj inde tie vysetrenia na tu genetiku na celiakiu, lebo my sme boli aj na normalnej genetike a tam mu to nerobili... 😅

e_z
autor
25. nov 2012

Kocky, dakujem, nad Thalionom som rozmyslala, zajtra sa chystam volat ako to u nich funguje a kolko sa plati.
Ta genetika to som nevedela, len asi to vacsinou nerobia.
Ak chces ale potraviny na predpis, tak biopsiu treba, inak poistovna neuznava. Najskor robia, co viem krv a az potom pripadne biopsia.
Hladam pre syna, manzel ju ma potvrdenu uz niekolko rokov.

veve39
25. nov 2012

@maznacik007 na to vysetrenie na gastre na genetiku ste cakali prosim ta dlho ? to je vyborne, ze sa da s urcitostou celiakia vylicit bez potreby biopsie, nevedela som o takej moznosti...nasa mala ma len zapchy, nic ine, prve vysetrenia na gastre v Procare vysli negativne, avsak to nic nemusi znamenat...asi sa vyberieme na Kramare (snazim sa im vyhybat, ale asi tam uz budeme musiet ist)...v Thalione to vysetrenie genu asi nerobia, ze ?

maznacik007
25. nov 2012

@veve39 tusim styri mesiace sme cakali ... teda termin nam tak dali ked som sa objednavala... v thalione neviem... inak toto vysetrenie standartne na Kramaroch tiez nerobia pri podozreni na celiakiu aspon co mi vravela ale u nas ju proste musia vylucit kvoli tomu ze maly asi bude musiet ist na liecbu rastovym hormonom a ta je strasne draha a poistovna ju neschvali ak nie je celiakia vylucena a on zaroven neni dobre aby siel do anestezy kvazi zbytocne zas kvoli srdiecku a tak...

veve39
25. nov 2012

@maznacik007 vdaka za odpoved, drzim palce, aby vysetrenia dobre dopadli.skoda ze sa spominane geneticke vysetrenie na celiakiu nerobi standardne, bezne krvne testy su nepresne, biopsia invazivna...urcite je to zase a len o peniazoch 😒

e_z
autor
26. nov 2012

volala som do thalionu, na tento rok je poplatok pre dieta 15eur, sondu nerobia, na objednanie budem vraj cakat 1-2 mesiace, takze som nas objednala rovno na kramare k dr.ciernej. Termin mame na koniec januara:(

oomimi
3. dec 2012

kocky pisete ze sa nemusi robit biopsia,je to pravda? mam 10 r.dcerku, krvne testy nam vysli vysoko pozitivne a teraz nas posielaju na tu endoskopiu-biopsiu, ale dcera to ambulantne nezvladne,tak hladam kde by jej to spravili v anestezii.sme z piestan,vraj mozme ist iba do bratislavy,a musi tam byt 3 dni.mate prosim vas niektora skusenosti s tou anestezou,alebo ste tu endoskopiu nechali robit ambulantne?prosim poradite?

katka1981
30. dec 2013

Baby prosim vas hladam detskeho gastroenterologa v BA, kt. robi biopsiu tenkeho creva ambulantne za pritomnosti rodica, poradte mi prosim, dakujem.

demo
30. dec 2013

@oomimi biopsia sa detom robi vzdy iba v celkovej anestezii

talexa
30. dec 2013

@demo je to individuálne či sa robí biopsia v anestézii, synovi ju robili len s oblbovákom (8r.) a musel spolupracovať, vraj ak by nespolupracoval, hneď by doktorka zákrok prerušila, a objednala nás do BA na úplnú anestéziu, ale ináč nie je nutná!, niektorým lekárom ide len o vyššie body a peniaze za úplnú anestéziu 😒

demo
30. dec 2013

@talexa myslela som ze ide o male dieta, citala som 10 m a oomimi pise o 10 r. Lebo 10 m by nespolupracovalo urcite

talexa
30. dec 2013

@demo určite je to individuálne, u nás dokonca deťom do 1 roku vôbec nerobia biopsiu a čaká sa až na neskôr, je ale sila, že si o tom rozhodujú lekári ako chcú a nie je to jednoznačne stanovené zákonom 😒

lucia247
9. jan 2019

@nanip ahoj.prosim ta cislo do ambulancie nemate?ja sa tam nemozem dovolat ux 4mesiace

brunetka0203
26. feb 2020

@lucia247 ahoj, my sme teraz n akramarpch v nemocnici pre odmietanie stravy u 5,5m babatka, a budeme mat gastro vysetrenie, uz ste to vase absolvovali min. rok, ako to prebiehalo?