Dobrá pediatrička v Dúbravke

karolinka1991
14. feb 2016

Ahojte maminky,

chcela by som vás veľmi pekne poprosiť o akékoľvek skúsenosti s pediatričkami v Dúbravke v detskom zdrav. stredisku na Saratovskej 24. Rada by som tam chodila hneď po pôrode, keďže to mám len 10 min pešo, no nepoznám ani jednu pediatričku, a teda neviem si vybrať. Mali by tam byť tieto doktorky: MUDr. Ľubica Foltínová, MUDr Martina Sojková, MUDr Jaroslava Kurčíková a MUDr Viera Marešová. Ak má niektorá z vás akékoľvek, dobré i zlé, skúsenosti s niektorou z nich, prosím prosím , napíšte. Počula som, vraj to druhé zdrav. stredisko v Dúbravke (dole pri Tesco expres) je lepšie, len to mám ďaleko, no samozrejme, ak by nebola iná dobrá možnosť, chodila by som aj tam, no zatiaľ chcem pozisťovať niečo o tom bližšom stredisku. Ďakujem kraaasne za akékoľvek postrehy 🙂 K.

karolinka1991
autor
14. feb 2016

Našla som síce na nete nejaké odporúčania, resp. "neodporúčania", len by ma napr. zaujímalo, či tieto doktorky ešte berú novorodencov?

maary11
14. feb 2016

Ahoj, ja chodim s dcerkou k Mudr. Foltinovej a Mudr. Sojkovej, ony maju jednu ordinaciu a su tam spolu. Bud ordinuje iba jedna, alebo v silne dni, ako napr. pondelok su tam spolu (kazda ma svoju ambulanciu, aby si sa nebala, ze budes naraz s niekym v ambulancii). Zatial som velmi spokojna, obe doktorky aj sestricka su velmi mile a napomocne. Netlacia do antibiotik, aj ked bola dcera opakovane chora, tak sme mysleli, ze uz dostane nejake atb., ale nechcela jej dat a na dalsej preventivke jej nakoniec pani Dr. nasla dva zuby, co sme si my doma ani nevsimli 🙂 ale uz sme vedeli, ze sople znamenaju zuby a fakt kazdy jeden zub bol sprevadzany soplenim.. My sme ockovat davali, takze neviem ci by mali problem, ak by si ockovat nechcela.. ale osobne si myslim, ze su obe za ockovanie.. Mavaju, ale dost plno, takze skus sa tam ist spytat, ci ta vobec vezmu. Lebo nas prijali, ale kamoska bola asi mesiac po mne a uz zase nebrali. Lahky porod a dobry (k spokojnosti) vyber prajem! m.

maary11
14. feb 2016

@karolinka1991 A myslim, ze beru len urcity pocet na dany mesiac, aby potom stihali robit poradne, pretoze s miminkom sa chodi do poradne presne na stanoveny termin a cas, takze nemozu mat tych deti nejako vela, pretoze by potom nestihali robit v danych tyzdnoch ako je to stanovene prehliadky a ockovania. Takze lepsie cim skor si ist zazmluvnit Dr. 😉

pribinak
14. feb 2016

MUDr. Kurnikova berie nových pacientov, je to stará doktorka, príjemná a ukecana, ale fakt uz stará pani, aj ked profesionálne este velmi dobra
Jedine negatívum, je jej vecne oduta sestrička

karolinka1991
autor
14. feb 2016

@maary11 ďakujem krásne za všetky postrehy, už som aj MUDr Foltínovej napísala email, či berú novorodencov na jún 2016, tak uvidím, či odpíše alebo sa tam rovno cez týždeň zastavím, ak by neodpísala 🙂

karolinka1991
autor
14. feb 2016

@pribinak Ďakujem pekne za info, k tejto MUDr som totiž zatiaľ veľa info nenašla, takže som ozaj vďačná! Škoda len, že je staršia, ako píšeš. Nieže by mi to osobne vadilo (to vôbec nie, mám práve rada staršie doktorky), len čakáme prvé bábo a chceme ich časom viac a určite by som bola rada, keby k nej mohli deti chodiť čo najdlhšie. Ale ak nebude iná možnosť, tak skúsim aj ju. Prípadne, koľko má aspoň cca rokov? Do 60 či nad 60??? Hm, inak sestrička je tiež celkom podstatná súčasť dobrej ambulancie, ale čo už, keď to si človek tiež moc nenavyberá. Vždy je úžasné, keď človek narazí na dobrú sestričku, hoci celkom vzácne 🙂.

pribinak
14. feb 2016

@karolinka1991 ma nad 60 rokov, ja chodím foltinovej-sojkovej (oni sa striedajú) ale tie teraz nove deticky neberú, maju dost deti a berú uz len súrodencov
ale za skúšku nic nedáš

karolinka1991
autor
14. feb 2016

@pribinak tak to je škoda :( ale určite vyskúšam

karolinka1991
autor
16. feb 2016

@maary11
@pribinak Dievcata,este mi napadlo,nevadi vam,ze sa MUDr Sojkova a MUDr Foltinova pri vasich detickach striedaju?Nie je to na skodu veci,ked ma dietatko napr. dlhodobejsie problemy,ze ho dokonale nepozna len jedna doktorka,ktora ho pravidelne vysetruje,ale striedaju si ho dve podla toho,ktora je akurat volna? Este som takto k nikomu nechodila,tak to neviem moc objektivne posudit.Tiez mi napadlo,da sa tak s novorodencom (ale i inak) objednat na konkretny cas ci treba prist a cakat?Ak cakat,mavaju veeelmi plno?Dakujem moc moc za vase postrehy,velmi ste mi pomohli 🙂 vo stvrtok sa tam chystam osobne,no chcem ziskat este predtym nejake info od maminiek 🙂 dakujeeem

karolinka1991
autor
16. feb 2016

@maary11 prave som si este raz precitala Tvoj prispevok,tak uz viem,ze babatka beru na konkretny cas,len teda by som rada vedela,ci sa aj starsie deticky daju objednat na konkretny termin???

pribinak
16. feb 2016

@karolinka1991 su vypísané ordinácne hodiny, ktora mudr kedy robi, čiže je na tebe, ci sa v daný den vyberieš k mudr alebo počkaj do ďalšieho dna
Ludi - deti maju dost vela, takze niekedy čakáš dost dlho, aj vyše hodiny
Na babatka je extra vyhradený cas, kde sestrička objednáva presne na cas, to je poradňa
Ak je chore, tak aj s bábätkom ides do normálnych ordinacnych hodín do poradia

pribinak
16. feb 2016

@karolinka1991 inak ak ides napr v pondelok ku foltinovej a v stredu ku sojkovej tak ona v PC vidi záznam z pondelka

tatiana1980
17. feb 2016

Na Schneidra Trnavskeho je Mudr. Makajenko ak by ta nevzali na Sararovskej skus tam. Pocula som same chvaly nanu 😉

karolinka1991
autor
17. feb 2016

@tatiana1980 Dakujem pekne za tip, presne tuto pediatricku som mala na mysli, ked som do prispevku napisala, ze som pocula, ze to druhe stredisko je lepsie - vraj je ta MUDr Makajenko skvela! Keby sme nebyvali tak od ruky, urcite by som sla tam, len nie som skusena vodicka a keby sa nieco vazne dialo, idealnejsie je mat pre mna pediatricku po ruke na pesiu vzdialenost tych 10 min, preto skusam zistovat, ci je nejaka dobra aj na Saratovskej. Keby som sla peso na Schneidera Trnavskeho, trva mi to asi 30 min, ale co je horsie, ciastocne by som musela ist po ceste, cez pumpu a cez tu predajnu aut, je to dost nesikovne, aj nebezpecne, ak ide mama s viacerymi detmi, lebo tam nie su dobre chodniky....Mozno sa to niekomu zda blbost, no ja som si to akurat minule obisla a je tam z tej mojej casti Dubravky dost zly pristup peso - ta vzdialenost peso je pre mna to najmenej, to mi nevadi vobec, len teda ten cas v pripade nejakeho problemu a pristupnost :( Ty inak chodievas ku nej????

tatiana1980
19. feb 2016

@karolinka1991 nie nechodievam ja chodim do ruzinova jej kamaratke aj ked byvam v dubravke. v tomto pripade mne vzialenost nevadi - pre mna je dolezite ze moje deti su v dobrych rukach. ale ked sa nam narodilo druhe dieta sa ma moja lekarka pytala ci nechcem chodit ku nej ze jej zavola - ale nesla som. uz ked sme u tej nasej v ruzinove 8 rokov chcela som u nej ostat - som nadmieru spokojna a naozaj je velmi dobra.

ale zozadu keby si sla na schneidra trnavského ved tam mas v pohode chodniky... prejdes pri DK na druhu stranu ako su tie dva modre? veziaky a medzi nich ked prejdes dole ti ide chodnik az k stredisku. ale samozrejme je to na tebe ako sa rozhodnes.

motovidlo
19. feb 2016

My patríme pod dr. Kurčíkovú, ja som spokojná. Síce to u nej dosť trvá, ale je dôkladná a opatrná, nepodcení problémy, na druhej strane antibiotiká zvažuje, urobí CRP, pošle odbornému lekárovi, keď sa jej niečo nezdá - z môjho hľadiska veľmi dobrý lekár. Ale snažím sa jej vyhnúť, lebo práve preto, že je dôkladná, jedného pacienta vyšetruje aj 20-30 min, takže čakanie je dlhé.
Sestrička je podľa mňa ok, taká ráznejšia, ale asi musí popohnať doktorku 😀
@karolinka1991

karolinka1991
autor
19. feb 2016

@tatiana1980 Dakujem za info 🙂 este som vo faze rozhodovania. Pre mna je tiez dobry pediatricka-odbornicka prvorada (sama mam napr. obvodnu az v Rovinke), ale ak je rovnako dobra v mensej vzdialenosti s lepsim pristupom, je to po mnohych strankach vyhoda, kedze, ako som spominala, nie som skusena vodicka a viem si predstavit, ze keby sa nieco dialo s babom, taka roztrasena by som za volant este o to skor nesadla :(

karolinka1991
autor
19. feb 2016

@motovidlo Dakujem krasne za Tvoj prispevok, lebo k tejto pani doktorke som toho na nete moc nenasla. Som rada, ze je fajn, lebo, ked maju MUDr Foltinova a MUDr Sojkova dovolenku, zastupuje prave MUDr Kurcikova alebo MUDr Maresova, tak je dobre vediet, ze sa aj na jednu z nich da spolahnut 🙂

hradnapani
19. feb 2016

@karolinka1991 len chcem zareagovat na to, ze sa ti nezda dobry chodnik smerom k zdravotnemu stredisku na sch.trnavskeho. Nikto tam nechodi cez pumpu 😉 Vedie tam krasny siroky chodnik, aky nemas nikde inde v dubravke, siroky aj pre dve-tri auta, praveze je to asi najpohodlnejsi chodnik, aky sa tu da najst 😉 My chodime k dr. makejenko a mne velmi vyhovuje, ze je rychla. Pri preplnenych cakarnach je to na nezaplatenie. Okrem toho, dnes sa tu naozaj da pohodlne pohybovat nizkopodlaznymi autobusmi, kde s kocikom naozaj nie je problem. A 30 minut to na peso trva naozaj len z jedneho konca drubravky na druhy koniec. Treba si to pochodit uz teraz, myslim, ze mas zbytocne obavy. A ak byvas niekde v blizkosti Karpatie, tak skvela lekarka je dr. Rolna.

karolinka1991
autor
19. feb 2016

@hradnapani dakujem pekne za Tvoj prispevok 🙂 no a co sa tyka MUDr Rolnej, som velmi rada, ze si napisala. Ani som nevedela, ze je tu este dalsie zdravotne stredisko a skutocne byvam dost blizko Karpatie, cize aj to by asi stalo za zvazenie. No zaujimave, lebo prave na MUDr Rolnu som citala same negativne referencie (ale myslim, ze nie tu na MK) :( a myslela som si, ze v Dubravke uz neposobi, ked som ju nenasla ani na Saratovskej, ani na Schneidera Trnavskeho....a odkial ju poznas, ked k nej nechodis? Mas dobre referencie od kamaratok/znamych? Vies mi k nej, prosim, nieco blizsie povedat? Napr. aka je asi stara (nie ze by mi prekazali starsie pani doktorky, len chceme mat viac deti a rada by som, aby chodili vsetky k nej zopar rokov), aky ma postoj k ATB, ako dlho sa caka, ci sa da objednat na konkretnu hodinu a pod.? Ak nie, nevadi, uz aj tak som rada, ze si ju spomenula, vdaka!!!

karolinka1991
autor
19. feb 2016

@hradnapani Teraz som si este vygooglila co-to k tej pani doktorke Rolnej a nasla som vela pozitivnych referencii, takze velka vdaka 🙂 Uz len zistit, aka asi stara je ;)

hradnapani
19. feb 2016

@karolinka1991 pisem ti do IP, tak si pozri

lubi2002
19. feb 2016

@tatiana1980 my sme k Makejenko chodili od narodenia, super sestrička aj doktorka, keby sme sa neodstahovali do Petržalky určite by som tam zostala navždy 🙂 bez problémov nás zobrala v roku 2013 hoci má veľmi veľa detičiek

girlpowerm
5. apr 2017

ahojte, nejake nove skusenosti s Mudr. Marešovou alebo Mudr. Roľnou?

maminecka2
28. jún 2017

Ahojte, aj ja by som sa rada spytala ktora Dr. v Dubravke je dobra, najlepsie v okoli Saratovskej. Respektive ktora dobra nie je, kam by ste nesli? Neviete kde beru deti? Dakujem pekne.

karolinka1991
autor
22. jún 2018

@maminecka2 ahoj, rozhodne neodporucam Foltinovu - hrozna zena a pediatricka! Po 4m totalnych stresov som sa rozhodla od nej prvu dcerku vziat k inej pediatricke a sice ta je az v Petrzalke,ale nelutujem ani sekundu. Uz mam druhu dcerku a k Foltinovej by som neposlala ani nepriatela - falosna, alibisticka, neochotna a neprofesionalna zena. Mudr Sojkova je lepsia,ale bohuzial sa zvyknu striedat...

maminecka2
22. jún 2018

@karolinka1991 Ahoj, no vidis a my prave k nim chodime. Tiez mi viac reze Dr. Sojkova, castejsie sme u nej. Ja som potrebovala hlavne normalny pristup k dietatu a dobru sestru, kedze mam medicinske vzdelanie a vela veci si viem riesit (nastastie) sama. Ale inak ked robia obe a je tam este taka druha sestra tak ta sa dokonale nehodi na pediatriu...
Ale ked porovnam pristup (hlavne odbornost) oproti predchadzajucej pediatricke tak som nadmieru spokojna.

karolinka1991
autor
22. jún 2018

@maminecka2 no pre mna tam bola ta mlada drobna sestrickou jedine pozitivum - za tou som jedinou banovala...

maminecka2
22. jún 2018

@karolinka1991 Ano, ta je super, aj ja sa na nu vzdy tesim. Ale ta okuliarnata, ach....