Dobrá detská lekárka v Bratislave

jajcinka1
4. jún 2017

Ahojte, prosim nakolko som sa prestahovala do BA a nemam vobec prehlad o lekaroch, viete mi prosim poradit naozaj skusenu a super detsku pediatricku? Taktiez potrebujem taku, co nema problem, ked sa dietatko nezaockuje . Syncek ma teraz 15mesiacov. Dakujem pekne za dobry tip 🙂

librarian
4. jún 2017

najprv som ti chcela napísať, že dostať sa ku skúsenej a super detskej lekárke je v BA dosť ťažké - mám nedávnu skúsenosť so synom - som rodená Bratislavčanka a odmietli nás viaceré lekárky v mieste môjho trvalého bydliska, akú máš šancu potom prisťahovalec. potom som si prečítala, že okrem uvedených "skromných" podmienok máš ďalšiu - benevolentný postoj k očkovaniu. ...neviem, či ti niekto takú verejne napíše. jednak to nemusí tej lekárke urobiť dobrú službu a jednak ich je určite málo. za pokus však nič nedáš.

emi16
4. jún 2017

MUDr.Jagerova na Strecnianskej 13
Super lekarka, komunikuje so mnou aj cem mail ked nieco maju moje kocky cez vikend.
Ako kazdy lekar ma potrebu ockovat, ale my sme zvazovali hlavne vynechanie MMR
Ona, ze nesuhlasi s nami, ale ked nedame ockovat musi nas nahlasit a pokuta je od 20-300 eur
Je to nasa vec
Nakoniec sme ockovali
Kopec vedlajsich chorob 3tyzdne
Ale zacina byt podmienkou prijatia do statnych skolok ockovanie. Aspon tak nam to vlani vysvetlila riaditelka skolky
A viem o dalsej skolke kde rodicia spisovali peticiu, aby im tam nezaockovane deti nechodili.
Neviem ci pani doktorka este berie novacikov. Skuste jej zavolat

sasa1310
4. jún 2017

@emi16 tak za prvé nemusí nahlásiť nič vaša pani pediatrička. Im chodí kontrola 1 alebo 2x do roka a vyberie námatkovo zdravotnú kartu niektorých detí a tam nakukne, či má všetky očkovania. Nahlásiť nie je povinná, takže vás vaša pani Jágerová oklamala.
A druhá vec. Nezačína byť vôbec podmienkou očkovanie do prijatia štátnych škôlok. Stačí si prečítať školský zákon a jeho aktuálny časový rez po novelizáciách. Nič také tam nie je.
Takže takéto blbé informácie, ktoré ti dajú tvoja super pediatrička a ešte lepšia riaditeľka škôlky, tu netreba rozširovať

mell_j
4. jún 2017

Mudr. Špániková výborná odborníčka ale co sa týka druhej požiadavke nemyslím si ze sa dohodnete. Potom asi bude lepšie si zaplatiť nejaký Procare a tam chodiť

mell_j
4. jún 2017

@sasa1310 to ze to nie je v zákone neznamená ze na to nepozerajú 🙂 aj ja viem o takomto postupe, ci je to správne sa musí zamyslieť zariadenie ktoré takto pristupuje pri prijatí deti.

sasa1310
4. jún 2017

@mell_j ak to tak robia, tak pani riaditeľky porušujú zákon. Stačí jeden rodič (právnik), ktorému kvôli tomu nezoberú dieťa a majú prúser. A to sa im fakt divím, že si toto niektoré dovolia. Chápem, že to obalia pod iné dôvody, ale to už záleží všetko od konkrétnych situácií.

stastnablcha
4. jún 2017

preco nechces ockovat?

maciatkolulu
4. jún 2017

@emi16 tak ja musim suhlasit s
@sasa1310 , ze vas trosku pani doktorka zavadza😉 nas nikto nenahlasil, respektive nas kontaktovali ako nezaockovanych v case ked u bolo nase ockovanie/neockovanie premlcane, takze nie je pravda, ze ta musi dr nahlasit a co sa tyka skolky, tak to je blud zatial, je mozne, ze sa niektora riaditelka na to pozrie, ale urcite ti nenapise do papierov neprijaty z dovodu nezaockovania a peticia, ze nezaockovane deti nemozu do skolky, to akoze vazne????? Moja prva dcera bola neockovana zo zdravotneho dovodu a ako prepac, ja sa nebudem nejakym rodicom spovedat z absolutne sukromnymi vecami a oni ani nemaju pravu riesit zaockovanost mojho dietata a riaditelka nemoze porusit nejaky ten zakonicek vsakze, ako su napriklad osobne udaje, takze odkial by ten a ten rodic vedel, ze to a to dieta je ockovane, ci nie....

sasa1310
4. jún 2017

@maciatkolulu ja len nechápem načo je niekomu spisovanie petície proti neočkovaným deťom. Veď čoho sa boja rodičia zaočkovaných, keď tie ich deti sú plne očkované a tým pádom riadne chránené?

slniecko323
4. jún 2017

Hlasenie o odmietnuti ockovania je podla mna na samotnom pediatrovi... Mozno existuje nejaka vnutorna dohoda medzi lekarmi, alebo su povereni z MZSR, aby tie odmietnutia nahlasili.. Podla mna ak ten lekar nieje stotozneny s neockovanim, ma plne pravo na to upozornit.. A nejde tu vobec o tie pokuty... ide o ochranu obyvatelstva. Co sa tyka skolok a neprijimania nezaockovanych deti, tak to istotne nemaju pravne podchytene. Je mnoho deticiek, ktore zo zdravotnych dovodov nemozu byt ockovane a preto nemozu byt diskriminovane takymito nariadeniami. Spolocnost ich vsak ma chranit dostatocnou zaockovanostou, t.j. kolektivnou imunitou.

dai
4. jún 2017

@sasa1310 ale zacina a ano, rodicia zacinaju protestovat proti minoritnej o vsetkom veducej skupine rodiciek... a pani doc. Musi nahlasit😉 pekny den

sasa1310
4. jún 2017

@dai a na základe čoho musí nahlásiť? 🙂 Máš totiž mylné informácie
A rodičia čoho sa boja tej skupiny? Že sa im nakazí ich zaočkované dieťa? Tak načo očkujú potom?

bergsta
4. jún 2017

@maciatkolulu
@sasa1310 Pozrite sa na to zo strany rodicov a deti, ktore nemohli byt zaockovane zo zdravotnych dovodov. Ak nebude existovat tzv. kolektivna imunita, mozu na to doplatit prave tieto deti, ktore vlastne vyber ockovat - neockovat nemali.

maciatkolulu
4. jún 2017
zuzana76
4. jún 2017

@sasa1310 čiže ak namatkovo vyberie akurát nezao kované dieťa a bude sledovať či to bolo nahlásené, tak dr má problém, čiže chráni sama seba, aj nas nahlásili, prišlo nám upozornenie a hotovo, ja to beriem

zuzana76
4. jún 2017

Konkrétne zákon číslo 355/2007 , vyhláška 585/2008 definuje povinné očkovanie a tiež tam stojí že pediater je povinný hlásiť osoby, ktoré sa nepodrobili očkovaniu

dai
4. jún 2017

@sasa1310 myslim ze sa boja hlavne tych rodicov🙂 pozri, ja som rada ze u nas su deti zaockovane - verim v kolektivnu imunitu - prip. Nie je to viera ale fakty - jasne ze nestudujrm pokrivene fakty typu prevenar, jeho alter ego peter a spol. Pekny den

sasa1310
4. jún 2017

@zuzana76 áno a aký paragraf danej vyhlášky?
§ 4 Hlásenie
(1)
Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti, zdravotnícky pracovník musí hlásiť príslušnému regionálnemu úradu prenosné ochorenie a podozrenie na závažné alebo rýchlo sa šíriace prenosné ochorenie; hlásenie možno urobiť prostredníctvom lekára telefonicky, faxom, elektronickou poštou alebo iným vhodným spôsobom.

sasa1310
4. jún 2017

@dai hej no ono toto nie je téma o očkovaní. Ale nedalo mi, že čoho sa vlastne boja.

@zuzana76 za posledných 5 rokov sme odmietli 3 očkovania. Našej len záležalo, aby sme to podpísali do karty. Doteraz nám nedošlo nič. A keby aj. Ide len o prachy, zdravie deti som ochránila.
Keby aj pokuty poslali, je mi to jedno

senta_sofia
4. jún 2017

@sasa1310 ty si si vybrala blby paragraf,su tam ustanovenia o kontrole ockovania a tam je uvedene,co nahlasuje a prilohou k vyhlaske je aj tlacivo, na ktorom sa to hlasi, cize mierne zavadzas ty,ze to nie je povinnostou ziadneho lekara

bergsta
4. jún 2017

@sasa1310 Skor by som to napisala, ze si sa vyhla pripadnym vedlajsim ucinkom vakcinacie. Ochranenie zdravia je napr. aktivne ucinne zabranenie nakazenia sa chorobou a pod.
@maciatkolulu
Poznamka je k tomu, ze sama mas dieta neockovane zo zdravotnych dovodov. Najlepsie to vies asi pochopit, ze v tomto mate urcitu bezmocnost, ak by ine, dobrovolne neockovane dieta/deti boli zdrojom nakazy.

sasa1310
4. jún 2017

@senta_sofia ano, akurát som to išla písať, že tam nižšie to je. Ospravedlňujem sa

andrejta
4. jún 2017

@emi16 suhlasim, tiez som s nou spokojna. Ale ockovanie nie je podmienkou prijatia do statnej skolky. Je iba povinnost uviest ockovaci status do prihlasky

emi16
4. jún 2017

@andrejta
Mne riaditelka povedala, ze je to kriterium na prijatie ich skolky
Mne mala dcera omeskane MMR ockovanie kvoli imunite
Ockovali ju vo veku 3 a pol roka. Musela som doniest dodatocne potvrdenie o ockovani aby mi ju zobrali.

andrejta
4. jún 2017

@emi16 to je potom riaditelkin vymysel, pokial viem, nema to oporu v zakone. Ale ak sa mylim, rada sa poucim. Chcela by som vediet na zaklade coho tak rozhodla

andrejta
4. jún 2017

@emi16 a ak dieta ockovane nemoze byt? Tiez ho nevezme, lebo maju nezmyselne kriterium? :-/

emi16
5. jún 2017

@andrejta
Po pravde som sa na to nepytala
Bola som rada, ze mi prijali dieta
Uz mala malá skoro 4 roky a potrebovala som ju umiestnit do statnej skolky, lebo sukromna stoji prachy z rospoctu
Ja nie som ortodox na ockovanie
Skor som v pozicii je dufam, ze ockovanie raz ochrani moje dieta
Ale obe maju znizenu imunitu tak kazde ockovanie zle znasaju
Vyrazky, nespavost horucky, hnacky, nervozita ...
Taktiez zdielam nazor, ze ak ma matka dieta zaockovane tak je blbost spisovat peticie aby nezaockovane deti nechodili do skolky
Ved preto to dieta dali ockovat
Ale kazdy clovek je na inej vlne

andrejta
5. jún 2017

@emi16 pekne napisane 🙂. Mozem vediet ktora skolka ma taketo podmienky prijatia?

stormie
5. jún 2017

@emi16 vies o tom ze stanovenim takejto podmienky skolka/riaditelka porusuje zakon? Neockovanie nesmie byt dovodom neprijatia, samozrejme ak koli tomu dieta prijat nechcu najde sa x inych dovodov ale verejne a uz vobec nie oficialne by to skolka ako dovod uviest nemala

emi16
5. jún 2017

@stormie
Vela veci v tomto state sa deje protizakonne a hlavne zo strany zakonodarcov a predsa si stale udrzuju svoje miesta aby konali protizakonne a upravuju zakony vo svoj prospech

A diskriminacia mamiciek na materskej uz nikoho ani neprekvapi, vsak?
Nezoberu 3,4. rocne dieta do skolky, lebo je matka na materskej. A je to tiez protizakonne