Detský chirurg - žlčníkové kamene

mam132
26. jan 2015

Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť, či neviete doporučiť nejakého dobrého lekára - detského chirurga. Dcérke zistili že má žlčové kamene ( má len 2 roky ) a potrebujeme sa poradiť s odborníkom, len u nás v nemocnici (LV) nám povedali že také malé deti oni neriešia :/ . Ďakujem za pomoc

tecko28
26. jan 2015

V Nitre dr. Igor Prekop, je to detsky chirurg, ordinuje kazdu stredu

babulka82
26. jan 2015

@mam132 to ako važne ma kamienky? ako to zistili??? 😲

zuzka0605
26. jan 2015

muzova sesternica to mala ale ona uz ma tusim 12r..robili jej to v PB, robi sa to laparoskopicky a hospitalizacia je kratka..utorok jej to robili, stvrtok isla domov..

mam132
autor
26. jan 2015

Len takym malym detom ze vraj nerobia laparoskopicky... ani neviem ci ju vobec budu chciet hned operovat.. Zistili nahodou, mali sme rotavirus, bola v nemocnici a stale ju bolelo brusko tak pre istotu nas poslali na sono... ze vraj to moze sposobovat aj nejaka vrodena metabolicka porucha... mikto nevie :/

tecko28
26. jan 2015

kazdopadne ten zlcnik by asi mal ist von, lebo ak sa jej niektory kamen pohne a zatlaci na pankreas a bude z toho pankreatitida, tak to bude uz iny level. Ukrutne bolesti a ak sa pride neskoro moze skoncit na JISKe alebo aj smrtou. Presla som tym nedavno, tak viem o com hovorim.

mirreckall
26. jan 2015

v Martine sú výborný detský chirurgovia, našu malú operovali deň po narodení.... a operovali viac krát, treba to konzultovať s poriadnými odborníkmi, vybrať žlčník nie je sranda, a žlčníkové kamene sa môžu tvoriť aj bez zlčníka ďalej...

sweetsuzi
10. máj 2017

@zuzka0605
@mirreckall Mame podobny problem, moj 7 rocny syn ma zlcnikove kamene, ale bez priznakov, lejkar nam odporucal zlcnik vybrat, ale rada by som sa poradila este aspon s jednym. Neviem si predstavit ako bude take male dieta zit bez zlcnika. Vam neosporucali rozbijanie kamenov? Ci takym malym detom to nerobia?
A ak maju deticky vybraty zlcnik, nesposobuje to dalsie problemy? Som z toho dost hotova musim povedat ...