Čelustný ortopéd pre deti - Žilina, Trenčín

zaketa
23. mar 2017

Ahojte,
mam syna 9 ročného... Keď mal 1,5r spadol na motorke a zlomil sa mu predný zúbok...keď bol väčší začal sa mu tlačiť nový zub ale ten ulomeny nevypadol, tak mu to vytrhli... Teraz keď mu vyrástli predné zuby,má jeden zub o dosť posuty dopredu a taktiež aj ako má ďasná tak jeden je vyššie,druhý nižšie.... Zubár nas posiela na konzultáciu do BA k čelustnemu ortopédovi,ktorý má určiť či strojček či nie.... Nebránim sa strojčeku,len sú rôzne názory že deťom sa to má dať myslím fixný strojček až keď budú všetky zuby a ďalšia vec potrebovala by som poradiť kto tým prešiel KDE A KTORÝ doktor je super aj cenovo..... Nechcem nič zanedbať ale nechcem ani zbytočne aby zubári na tom ryžovali a potom zistíme že to bolo zbytočné.... Tak Vas prosím koho by ste mi odporučili,prípadne skúsenosti za a proti.... My sme z PB takže najlepšie okolie Za,TN aké nebránim sa ani Ba ďakujem za odpovede pekný deň 🙂

santine
23. mar 2017

Ahoj, my chodime k MUDr. Ivan Koronthaly, Bratislava. Max. spokojnost. Dcerke dal vyberaci strojcek, vyborne bol urobeny, zubky mala velmi krive a zrovnali sa jej tak, ze nebude potrebovat fixny nastastie. Este nosi dalsi vyberaci taku platnicku teraz uz len na udrzanie. Cenovo myslim OK. Chodte co najskor k cel.ortopedovi, nech sa to podchyti.

sissy27
23. mar 2017

@zaketa v BA MUDr. Suchancová, ale neviem, čo si predstavuješ pod pojmom "super cenovo"... na strojček doplácajú poisťovne naozaj len máličko, väčšinu si hradí pacient...
MUDr. Suchancová určite nie je najlacnejšia, ale zas ani najdrahšia a je naozaj skvelá.
Prípadne ešte MUDr. Alexandrová, tiež v BA.

zaketa
autor
23. mar 2017

@sissy27 ahoj ďakujem nemyslela som super cenovo ale super ako odborník 😉 a samozrejme aj cena má zaujíma 😁

sissy27
23. mar 2017

@zaketa cena sa nedá takto určiť, to ti vedia vypočítať až po stanovení diagnózy, dĺžke liečby atď., možno bude stačiť vyberací nočný strojček (to býva okolo 200€ celé - a nehradíš to naraz, niečo sú odtlačky, niečo rtg, niečo samotný aparát, niečo kontroly, a platíš priebežne), fixný aparát už ide od 1000€ vyššie (opäť podľa náročnosti a dĺžky liečby, a opäť je to po častiach)... čo tak čítam, tak iné ceny sú v BA, iné napr. v DK... ale teda zváž si, či sa ti oplatí chodiť do BA, každý mesiac kontroly, pri fixnom strojčeku sa môže odlepiť zámok a budeš letieť do BA?

zaketa
autor
23. mar 2017

@sissy27 áno viem ze ceny sú rozdielne aj u dr aj u detí keďže každé má iný problém... Preto chcem počuť názory a skúsenosti aby som sa rozhodla😉