Aký bol výber nosnej mandle v Trenčianskej nemocnici?

adka2112
9. máj 2010

Bola by som rada, ak by sa mi ozvali nejaké mamičky alebo aj oteckovia, ktorých deti absolvovali vybratie nosnej mandle v narkóze tzv. odsatím- správne je to vraj endoskopická adenotómia shaverom v Trenčianskej nemocnici. Zaujíma ma celý priebeh hospitalizácie, či ste nemali nejaké komplikácie, spokojnosť s prístupom lekárov, setričiek atď. Vďaka

jazminn
19. máj 2010

Mojej dcére vyberali nosnú mandľu v narkoze ale nie v Trenčíne ale v Humennom. Má 5 rokov a prebehlo to super. Žiadné komplikácie, super lebo som sa veľmi bála. Ona neznesie krv a keď ju vidí tak vrieska ako keby ju drali a bála som sa, že sa budem hanbiť. Ale ani kvapka krvi, vôbec nevykašľala ani nevyfukala žiadnu krv. Prebrala sa z narkózy, bola smädná, dostala napiť čistú vodu, trochu ešte pospala a potom sa zobudila bola veľmi hladná. Na obed už dostala polievku, napapala sa a poobede už behala po chodbe. Večer bola skôr unavená, ale na ďalší deň ako keby nič. Musím vyzdvihnúť prístup od upratovačky až po primára: SUPER! Sestričky sa správajú k tým drobcom ako k vlastným, sú veľmi milé a úslužné. Malo by to všade byť tak ako je to na Ušno-krčnom oddelení v Humennom.

denisenko
19. máj 2010

adka, mojmu synovi to robili v novembri, mal 3 roky a pár mesiacov..v Topolčianskej nemocnici...priebeh bol asi 15 minút, hned sa prebral a žiadne komplikácie, nič...ani nevedel že mu niečo robili....je to iná narkoza ako úplna taká normálna.....takú mal pred dvomi rokmi a strašne zle to znášal, prebral sa až po hodine a pol. ale toto je úplne super,deti to znášajú ako nič. My sme prišli v utorok skoro ráno, okolo deviatej ho operovali a na druhý den po vizite sme boli doma....želám podobný priebeh, nemáš sa čoho báť. a myslím si, že nám to velmi pomohlo, aj ked viditelný výsledok bol až po pár mesiacoch...ešte sa musil naučiť dýchať noštekom, lebo bol zvyknutý len ústami....tak vela šťastia

lejina
21. okt 2010

Dobrý deň, chcela by som sa niekoho opýtať na odporúčanie na MUDr. Hriceňka na ORL v Humennom. Mám dcérku, ktorej v decembri chcú vyberať nosné mandle, tak ma zaujíma, či tam ísť. Ďakujem za odpovede, veľmi sa bojím toho, čo nás čaká.

lejina
24. okt 2010

@jazminn dobrý deň jazminn, možno si si všimla moju otázku, ak nie nevadí.Chcem sa ťa len opýtatť, keďže si absolvovala vybratie nosnej mandle v Humennom, operoval tam MUDr. Hriceňko?My sa chystáme na niečo podobné v decembri a dosť sa toho obávam. Prosím ťa napíš mi ako to tam chodí, prípadne za kým ste boli. Veľmi pekne ti ďakujem za odpoveď.

jazminn
24. okt 2010

@lejina no ja Ti to veľmi doporučujem. Neviem kto Ťa tam posiela, ale kolektív prim. Hricenka,
ja nemám slov. Tam od upratovačky až po primára to sú úplne zlatí ľudia .Tam detičky, tie sestri berú ako vlastné.
Opatera a všetko ostatné super, neváhaj a čím skôr!!!! BUDE ROK A MY SME NEBOLI CHORí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Uvidíš až prídeš po zákroku domov, že mi to odpíšeš.

emaso
24. okt 2010

@jazminn presne ako pises,bodaj by bol takyto pristup vsade 😔 my sme takmer 2 roky po zakroku v HE a super,klop,klop 😉

soffi
25. mar 2013

plati sa v HE za zakrok, alebo vsetko hradi poistovna?

to.beruska
19. sep 2013

Nove info keby ma niekto zaujem!CO sa tyka tejto nemocnice tak urcite super personal a vsetko dobre.rano prijem do pol siedmej.Najskor mu dali vypit taky sirupto bol taky omameny a potom ho prisla zobrat sestricka z operacky.doniesli ho po hodine aj nieco.Ja mozem len doporucit

martinkamm
24. mar 2023

@to.beruska az po hodine aj nieco???boze ved dovtedy skolabujem