Ako sa dostať na vyšetrenie k odbornému lekárovi?

2. sep 2022

Ahojte, no ja už som zúfalá. Cca. mesiac ma bolí brucho, tlačí pod ľavými rebrami. Dostala som výmenný listok na gastroenterológiu, ale tam sa vobec nedá objednať. Mame v nasom meste tri gastro ordinácie. Ani do jednej sa nedá dovolať. Majú zverejnené telefonne cisla - pevnú linku aj mobil, ale tie su vkuse buď obsadené alebo to nikto nedvíha. Dokonca majú vyhradený čas, kedy po telefone objednávajú, ale aj tak sa tam neda dovolať. Bola som tam aj osobne, v dvoch ambulanciách ma sestričky odbili, že obj. len telefonicky. V tretej mi povedala, že nech im napisem mail. Tak som napisala mail, popisala ťažkosti, atď. Poslali mi formulár, ktory mam vyplniť s na zaklade toho ma objednajú. Vsetko som poslala a sestra mi odpísala, že sa mam objednat na hepatologiu. Wtf, hepatologiu? Veď ja s pečeňou nemam nič.. normalne sa ma zbavila.
No tak teda čo mám robiť? Mna to brucho bolí, zo vsetkeho ma už páli záha. To sa mám vážne nechať priviezť do nemocnice sanitkou aby ma tu niekto ako pacienta bral vážne?

alenamihal
2. sep 2022

chod na pohotovost...povedz ,ze sa to zhorsuje a mas bolesti...ked sa inaksie neda...
kokos ja by tie sestricky postala do puce.. poslat ich na urad prace,alebo nech si hladaju druhu pracu,ked to nezvladaju....

kacena4
2. sep 2022

ked si bola osobne a kazala ti objednat sa telefonicky co si to hned pred jej dvera nespravila??? ak by ti nevzala telefon tak by som zaklopala a oznamila jej ze zvonim!!! a rataj s tym ze terminy su cca mesiac takze drzim palceky

salamistka
2. sep 2022

Tvoj obvodný ti nevie pomôcť ? alebo nech ti on odporučí gastro kde nebude problém sa objednať. Mňa ten môj poslal s bolesťami brucha na ultrazvuk brucha, to by sa možno na začiatok dalo rýchlejšie vybaviť, gastro sme neriešili.

autor
2. sep 2022

@salamistka na usg brucha som bola, vsetko Ok. Bola som už aj na urológii a gynekológii, vsetko Ok. Preto ma poslal na gastro.

3009
2. sep 2022

choď na pohotovosť tam ti urobia všetko na počkanie.

monkabohdalova
2. sep 2022

@3009 gastro vyšetrenie na počkanie neurobia :( ... Ja som mala všetky vyšetrenia ok a až na gastre sa zistila histaminova intolerancia, ale dostať sa tam bol tiež zážitok :/

neznamaznama
5. sep 2022

Odporúčam iné mesto, ak je to možné. Asi si budeš musieť priplatiť, ale občas to inak nejde. Ja som potrebovala súrne kardio vyšetrenie, všade čakacia doba minimálne 3 mesiace, ani poisťovňa to veľmi neurychlila. Našla som ambulanciu v BA, časť som si hradila sama a termín som dostala ešte v ten deň poobede.

lenka2710
5. sep 2022

U nás je tuším len jedna ambulancia, cakacka cca 3 mesiace, tam sa zas musíš objednať osobne, pretože potrebujú vidieť zdravotnú dokumentáciu, neviem síce načo, keď máš výmenný lístok od obvodného ale ok! Nebyť toho, že mi tam robí známa a nedala mi skorší termín, tak sa vyzvraciam z podoby, čo ma napinalo len pri pohľade na prázdny tanier 🤷‍♀️ ale aj tak nič nezistili

taktotedanie
6. sep 2022

Ved chodte do ineho mesta, takato turistika k lekarovi je predsa v dnesnej dobe bezna.. bohuzial min 3 mesacne terminy bohuzail, takto to momentalne funguje..sanitku si zavolate to nie je riesenie nemusia vas ani previezt do nemocnice daju injekciu proti bolesti a odidu..pohotovost? nie je to akutne, tam vas spravia obycajny odber krvi a sono brucha maximalne cize to co mate a daju vam odporucanie absolvovat gastro vysetrenie, len zbytocne budete zatazovat uz beztak preplnenu pohotovost a sanitka? Niekto ju bude potrebovat viac ako vy a znova len zatazite system sanitiek, treba si najst lekara nespoliehat sa na ambulancie, ktore mate v meste a aktivne to riesit a nestazovat sa na internete

kuba_art
7. sep 2022

možno sa skúsiť obrátiť na chirurgiu ak by Vám tam dal obvodný výmenný lístok, možno práve tam by Vám vedeli pomôcť a spraviť všetky potrebné vyšetrenia keďže chirurg je predsa človek, ktorý práve takéto problémy rieši

hrabovo
7. sep 2022

Aké mesto