Zamotávanie spodnej nite

nikaleo17
18. jan 2022

Dobrý deň,

Prosím vás o radu vyčistila som celý stroj a stále mi zamotá spodnú nit. Vrchná pekné ide ako má ale stále sa zamotá dole kde je cievka a nešije pekne ani prvý centimeter .
Namota sa tam strašne veľa nitky a tu látku akoby vcuclo do stroja trošku. Neviem či to je moja chyba alebo alebo treba novú cievky alebo to čo je za tým.

Ďakujem za každú radu.

mauduska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimusha3
18. jan 2022

Ahoj. Mne to robilo keď :
Som mala už tupú ihlu
Mala som príliš povolené napätie hornej nite
Bola zle vložená cievka v stroji
Bola zle vložená niť namotaná na cievke v cievkovom púzdre

mama28
18. jan 2022

môže to robiť, aj keď je povolená spodná niť. na cievke je šrubik, kt. treba trošku dotiahnuť.

aniele
18. jan 2022

Robí sa ti to na začiatku šitia, alebo hocikedy počas neho? Ak na začiatku, tak podrž obe nite, trochu napni a až tak začni šiť. Prípadne použi "myš", teda kúsok látky, na ktorej urobíš na ploche pár stehov až po kraj a potom plynule prejdi na vlastnú látku. Potom "myš" odstrihni.

nikaleo17
autor
18. jan 2022

@nikaleo17 takto to zamotava

nikaleo17
autor
18. jan 2022

@nikaleo17 keď ťaham nitku a potom látku mi robí toto

sojorez
18. jan 2022

Vymenit ihlu (moze byt tupa alebo nevhodne zvolena s ohladom na latku), pohrat sa s nastavenim vrchnej nite, ale i so spodnou nitou. Na puzdre by mala byt taka mala srubka, ktorou sa nastavuje pnutie nite (ja testujem tak, ze je cievka v puzdre a chytim koniec nite, cievka sa odmota na nejaku dlzku,ale nepadne az na dlazku). Ked sa vtahuje i latka, moze byt zle zvoleny pritlak patky alebo poskodene zubky podavaca latky.

sima1415
18. jan 2022

Máš dobré navlečenú hornú niť ? Mne to robilo keď mi vyskočila z tohto

nikaleo17
autor
18. jan 2022

@sima1415 prišla som na to že toto je odlomene na puzdre . Môže to byť tym ? Ihlu som menila aj nite som menila preto taká farebná a skúšam na starej handre.

weronka31
18. jan 2022

@nikaleo17 skuste vymenit to cievkove puzdro za nove... ak nepomoze, tak potom by som to videla na servis 😕

sima1415
18. jan 2022

@nikaleo17 jedine kúpiť nové puzdro a skúsiť ale podľa mňa nové pomôže 🙂

desore
18. jan 2022

@nikaleo17 Na 99% si nasla chybu.

sojorez
19. jan 2022

@nikaleo17 Ano, je to tym, tento pliesok spolu so srubkou reguluje napnutie spodnej nite. Treba kupit novy pliesok alebo cele nove puzdro.