Šijací stroj pre začiatočníka

lucyk1992
15. feb 2021

Ahojte maminky 😊 poraďte mi prosím šijací stroj pre úplnú začiatočníčku? Ďakujem vopred.

cookie29
15. feb 2021

Co od neho cakas? Co chces sit/skusat?

meluela
15. feb 2021

@lucyk1992 janome

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucyk1992
autor
15. feb 2021

@cookie29 chcem sa na ňom naučiť šiť (napr. vankúše, obliečky a pod.) nakoľko som úplný začiatočník.

lucyk1992
autor
15. feb 2021

@meluela je aj pre úplného začiatočníka? 🙈

lucyk1992
autor
15. feb 2021

@viestta a je aj pre úplného začiatočníka? Nikdy som ešte na šijacom stroji nešila, takže potrebujem niečo čo na začiatok zvládne úplne každý 😊

meluela
15. feb 2021

@lucyk1992 ano, je blbovzdorny a intuitivny 🙂 ja som s nim zacinala ked som vobec nic nevedela (mam 920 model, ten sa uz asi nepredava teraz)

lucyk1992
autor
15. feb 2021

@meluela idem kuk. Ďakujem 😁

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cookie29
15. feb 2021

@lucyk1992 hej, teraz... a kolko tych vankusov budes sit 🙂
akoze nemas moznost pozicat si? Aby si si vyskusala? Ono je celkom mozne, ze pokial Ta to chyti, tak najdes velmi rychlo limity a ten zaciatocnicky Ti nebude stacit... ja som mala uplne obycajnu toyotu... ale da sa napriklad aj ten z Lidla... respektive skusala som Brother FS40, ale ja som ho kupila v akciu za nejakych 130-140€ (ale ten ma napriklad problem s riflami a hrubsimi textiliami)

lucyk1992
autor
15. feb 2021

@viestta veď práve 😁 ďakujem krásne

lucyk1992
autor
15. feb 2021

@cookie29 koľko?? Absolútne neviem 😁 ja len chcem vyskúšať a hlavne sa naučiť niečo nové 😉 preto chcem začať niečím ľahším a ak by mi to šlo, nebránim sa kúpiť si aj drahšiu mašinu 😀

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucyk1992
autor
15. feb 2021

@viestta však práve preto 👍 celý život sa na to odhodlávam a teraz keď mám synčeka, mám ešte väčšiu motiváciu tvoriť pre neho. Zo začiatku napr. tie vankúše do postieľky 😉

hipuska
15. feb 2021

@viestta máš aj ovelock?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
15. feb 2021

@lucyk1992 ja mam doma par rokov Lidl stroj za 80e a sije bez problemov. sijem fakt len jednoduche veci. teraz momentalne malej vyrabam obliecky na vanksue. zmyslela si, ez chce ruzovo-sedu izbu. vacsinu uz mame.
keby an to kukne krajcirka, taka si ma nepochvali,a le nam to staci a na prvy pohlad nevidno, ze nei som dobornicka. sila som uz malej aj flisove pyzamo, oblecko pre babiky a pod. take drobnosti.,
ked soms tym zacinala ( teda nie celkom, vedela som o com to je ), tak mi radili neviem aky drahy stroj. na akoze na niekolko pobliecok a jednoduche sitie mi to pride prehnane. este som dokonca zistovala, ze ho mam kde dat opravit, ak by sa pokazil. a teda nemam. u nas je servis len na jednu znacku ( uz neviem ktoru ) a aj to tie lacnejsie stroje neoprauje z tejto znacky. na toto sa mi fakt neoplati investovat tolko do stroja. Lidlovsky mal navyse aj predlzenu zaruku na 4r, aj ked uz asi skoncila.

majamat
15. feb 2021

@viestta ako u nas, aj derave monterky 😀

lucyk1992
autor
15. feb 2021

@majamat ďakujem krásne 😊 presne takéto isté mám aj ja zmýšlanie, že na začiatok niečo nie úplne drahé a časom uvidím ako sa mi to zapáči. Ak by ma to neoslovilo, myslím si, že na také obyčajné zúženie, alebo zašitie bude dobrý aj takýto lacnejší 😊

majamat
15. feb 2021

@lucyk1992 ano, na to je vzdy dobre mat stroj doma. aj moja mama mala , preto som aj ja chcela. v Lidli mavaju stroj skor v akcii, nemaju ho stale. vsak ako vsetko. neviem ci an nete by nejaky bol, ci sa do objednat. skus nakuknut.

cookie29
15. feb 2021

@majamat v Lidli by mala byt coskoro akcia 🙂

hipuska
15. feb 2021

@viestta a aký?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
15. feb 2021

@lucyk1992 toto som usila, tie 2 ruzove. ten chlpaty je z Tesca

majamat
15. feb 2021

tento dnes

majamat
15. feb 2021

ten ruzovy a na velkom vankusi ma sedu obliecku, co som tiez usila. chcela tam take strieborne kusky, tak ich tam ma

majamat
15. feb 2021

a tu ten s ruzovymi gulickami a sedy s malymi ruzovymi kvetinkami

majamat
15. feb 2021

predchadzajuca foto to je jeda postel ( este musim nieco posit
a tu je teda ta druha foto. urobila so jej aj taky valec, trosku tam trcispoza vankusov.

majamat
15. feb 2021

a potahy na stolicky, len som nevedal ako to urobit a est emi dosiel suchy zips a ned sa len tak kupit. na stole ma bordel, lebo vyraba sliz. mm tiez tvori nieco, aj tiez 😀 mame kreativnu chvilku 😀

leuchtturm
15. feb 2021

to mas v postate jedno, aky kupis. Ak si to sitie chces naozaj len vyskusat, tak ti staci aj nejaky lacny model z lidla. Btw., ja najradsej sijem na svojom 90 rocnom stroji za 20 eciek a na uplety mam overlock.