Problém so spodnou niťou v šijacom stroji.

visna6
19. nov 2019

Prosím,je tu niekto kto sa vyzná do šitia a vedel by mi poradiť? Mám šijací stroj singer a nechce mi viazať vrchnú nit so spodnou, resp.vrchna ju na začiatku nevytiahne hore

oslo1
19. nov 2019

Vymen ihlu. Niekedy he ihla nekvalitna, trosku ako keby vykrivena, vtedy to moze robit.

visna6
autor
19. nov 2019

@oslo1 :D ihlou to nebude,ja som niečo urobila zle. Mala stroj u známeho nastavavoval ho a skúšal všetky stehy, všetko silo, aj latku ešte nechal v stroji mäsitú, tak som teraz odstrihla nitky, chcela som vymeniť inú nit a už mi robí toto, najskôr som zle čosi urobila s tou spodnou

janula3000
19. nov 2019

@visna6 pravdepodobne zle vložená spodná cievka resp. máš v nej zle vedenú nit. Keď sa vloží cievka musí byt nit vedená cez drážky ktoré sú na to určené aby bola pri šití zachytená vrchnou niťou... neviem ako presne je to na tvojom stroji ale ja mám na svojom napr. obrázok na kryte cievky ako ma byt nit vedená aby dobre bolo... tiež je dôležité ako sa ti potom pri ťahaní nite cievka otáča ja mám proti smeru hodinových ručičiek či je to na niektorých strojoch aj naopak veru neviem

visna6
autor
19. nov 2019

@janula3000 ďakujem pekne, už som snáď prišla na to ako má byt ta spodná, vytiahne ju už pekne 🙂
Ale teraz mi zas robí toto, to zo spodnej strany latky, tak neviem asi bude niektorá nit povolená alebo veľmi napnutá 🙈 prečo som len chcela ako darček stroj 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Absolútne si spolu nerozumieme

janula3000
19. nov 2019

@visna6 skús doladiť napätie vrchnej nite poprípade aj tu vyvliecť a navliecť na novo na to napätie sa mi to moc nezdá lebo keď je niektorá moc napnutá tak to nerobí až take slučky. Horná nit tiež musí byt správne vedená (na každom stroji je to inak) ale vždy je tam nejaký mechanizmus ktorým si vieš potom nastaviť to napätie a v ňom musí byt ta nit ako keby zaseknuta. Neviem či máš nový stroj že máš k nemu aj papiere ale tam určite nájdeš popis ak obrázky ako to ma správne vyzerať. Poprípade skús nájsť manuál na nete. Ak je to aj nejaký starší stroj tak to bude pri novšom type od toho istého výrobcu veľmi podobne ak nie take iste

matim
15. apr 2023

Daaakujem, pomohlo. Šila som tucnejsie koberceky do kupelky. Zlomila sa mi ihla. Kupila som klasicke a zacal sa cirkus so sijacim strojom. Spodnu nit mi nechytalo a ked, tak robilo vela zaguzlenin. Chcela som najst navod v krabici od stroja a tam som medzi ostatnymi nahradnymi dielcami nasla este original 3 ihly. Vymenila som a fakci to dalej. Asi 2-3 hodinky som sa hadala so sijacim strojom, kym som sa dala na citanie"modreho konika". Dakujem 🙂