Flisové výrobky pre deti. Čím lepíte jednotlivé časti?

anjetta
2. jan 2021

Ahojte. Chcela by som nášmu malému vyrobiť/ušiť z flisu nejaké aktivitky (napr. predkresliť zemegulu a maly by na vyznačene miesta nalepoval jednotlive flisove svetadiely).

Chcem sa vas opytat - čo použivate na to lepenie - aby to bolo opätovné? Suchy zips, nejaké lepky... ?

Vdaka za všetky rady.

jajka71
2. jan 2021

Je v galantériach záležitosť obojstranný suchý zips. V kotucoch sa zvykne predávať na metre 🙂

anjetta
autor
2. jan 2021

@jajka71 a cim je dobre ho prilepit aby sa neodtrhol pri castom prilepovani/odlepovani? tavnou pistolou?

jajka71
2. jan 2021

Ja som s flisom ešte nepracovala, ale príde mi to najjednoduchšie, mojej auti dcérke som za laminované kartičky prilepovala k tabuli aby mala režim dňa týždňa, činnosti.....

deedol
3. jan 2021

https://www.stoklasa-sk.sk/suche-zipsy-x2s01126
tie suche zipsy uz aj samy lepia, ale neviem, ci to bude drzat 100% na flise. ked tak este podlepit.

simca06022011
3. jan 2021

Predávajú sa aj malé suché zipsy samolepiace, už napr. Krúžky, štvorec... Myslím ze by to mohlo držať.. Ale na tieto hračky sa to zvykne prišiť, hlavne ten suchý zips co sa predáva na metre, on býva aj dosť tvrdy, neviem ci to lepidlo udrží /na textil, plast/. Ale najlepšie ak vyskúšas. Tavna pištoľ podľa mňa nie.

andreatytler
3. jan 2021

@anjetta Tie suche zipsy co maju samolepiacu zadnu cast su dobre len na velmi hladky povrch. Na flisovej latke to nebude drzat dlhodobo. Hlavne ak to bude dieta namahat a csto odliepat. Ja to mam na hladkej bavlnenej latke, ktora je na pevno na policke a napriek tomu sa to po case zacalo same odliepat.
Urcite suchy zips co sa prisije. Ak mas stroj, tak ten presuje suchy zips bez problemov.

moonlight1210
3. jan 2021

@anjetta tie suche zipsy najlepsie prisit. Inak sa casom odtrhnu.
A casom sa tiez zanesu spinkami a prachom, treba ich ocistit.
A casom tiez prestanu tak dobre lepit. Vie trochu pomoct, ak ten chlpaty protikus (nie ten s hacikmi) znova načechráš a zamotas. Prestane drzat vtedy, ked je po tych pouzitiach tymi hacikmi vlastne “ucesany”.

daju sa kupit aj male ploche magnety v umeleckych potrebach. Pouzivaju sa, ked robis skrinky, obaly, atd, aby zatvaranie pekne zaklaplo a drzalo zatvorene na mieste. (Obcas ich zozenies aj v papierku).
Mala by si s tym trochu prace (mapu, aj kazdy svetadiel vystrihnut 2x, vlepit na spravne miesto magnety a zosit), ale splnilo by to ucel a dalo by sa to opakovane pouzivat bez problemov. (Len si vyskusaj pevnost, ako drzia cez dve vrstvy flisu).
Zas ale potom pozor, kam hracku odlozite, aby sa nedostala do blizkosti veci citlivych na magnet.

elisaelisaday
3. jan 2021

@anjetta Mne sa na flis osvedcil Pattex 100% gel, kupujem ho v DM drogerii.

anjetta
autor
3. jan 2021

Inak, ja som to celkom doplietla.. myslela som FILC nie flis 😲 ale je to asi podobne, tak vyskusam ten suchy zips prišit. Vdaka za rady ❤