Išli by ste ručiť na hypotéke súrodencovi?

16. dec 2022

Baby išli by ste ručiť na hypotéke súrodencovi? Robotu má dobrú, údajne ma po roku odtiaľ vyjme. Chcem mu pomôcť ale je tam to ALE. Keby sa dačo stane som v keli.

katkine_terapie
16. dec 2022

Nie.

heleninamama
16. dec 2022

Nie. Nikomu a nikdy.

natalala
16. dec 2022

Nesla by som. Ak je na tom tak dobre, tak by nepotreboval rucitela. Este nejaky spotrebak do 10k by som zvazovala, ze pomozem, ale hypoteka je velky zavazok a ked sa hocico stane a brat pride o pracu, je to zrazu tvoj zavazok.

som_realistka
16. dec 2022

Nie, nešla. Okrem toho, pri hypotéke sa založí financovaná nehnuteľnosť, teda pri štandardnej hypotéke. Ak chce banka rucitela, tak tam nie je všetko ôk.

martina1985ba
16. dec 2022

Nie.

1mata
16. dec 2022

Ani som si neprecitala co pises, len "nadpis"
Ale nikdy NIE, nerob to.

aliaray1
16. dec 2022

Nie

cocolino234
16. dec 2022

@som_realistka financovanou nehnuteľnosťou sa ručí v prípade, že má žiadateľ o hypotéku 20% z kúpnej sumy (alebo si na tých 20% vezme spotrebák). Je tu tretia možnosť a to založiť inú nehnuteľnosť, ktorá bude založená až kým daná osoba nesplatí 20% a následne sa môže začať ručiť financovanou nehnuteľnosťou. Takže tento fakt nemení absolútne nič a je to úplne v poriadku.

@autorka Na koľko rokov si berie hypotéku? pretože si neviem predstaviť v akej výške by musel platiť, aby do 1 ROKA splatil 20% zo sumy (keďže až vtedy ty môžeš prestať ručiť a on začne ručiť svojou nehnuteľnosťou). Podľa mňa s tým jedným rokom zavádza a to by pre mňa bolo okamžité nie ale nepoznám podrobnosti. A podľa mňa ani ty moc nie, nechoď do toho. Síce sa dnes dajú odložiť splátky a sú aj iné riešenia ako napr. predaj bytu ale za dnešných okolností by v prípade dlhodobého výpadku príjmu nehnuteľnosť ťažko predal a tak by si sa mohla dostať do problémov.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dievcacitajucelist
16. dec 2022

Kamarát tak ručil švagrovi, avšak jeho manželka sa s nim rozviedla a švagrik prestal hypo platiť takže kamarát musel splácať jeho dlhy...

vevesh
16. dec 2022

Nie, iba keby bolo pravne osetrene, ze v pripade nesplacania (a banka by prisla ku mne vymahat dlh), ze by nehnutelnost presla na mna.

janinah
16. dec 2022

A kto mu má pomôcť ak nie súrodenec? Cudzí človek? Rucila som bratovi na vysokú pôžičku a všetko ok.

lululucy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
syslik81
16. dec 2022

ja mam s bratom skvely vztah takjze u mna urcite ano ... nastastie sme sa mu rodina poskladali a kupil si byt-nebral hypo-nemali sme ani zmluvu a vsetko vratil ... takze zalei ake mate vztahy ... ak sa da zmluvne osetrit ze po roku pojdes von zo zmluvy tak ano .. ak mu veris ano ale ak je tam ale pre neaky dovod tak nie

mamamasama
16. dec 2022

Mojej sestre? Určite áno! Dala by som jej aj posledné. Obličku, kostnú dreň. Čokoľvek, čo by potrebovala. Som v šoku z komentárov, ale na druhej strane som rada, že mám sestru, akú mám.

janai1
16. dec 2022

Ja áno a bez problémov. Veď aj tak, keby sa niečo stalo, by som platila za neho aj bez ručenia

vikusjk
16. dec 2022

Urcite nie

monica25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominikamacakova
16. dec 2022

Môjmu bratovi áno

sense
16. dec 2022

Nie nešla. Resp staršiemu áno, mladšiemu nie. A aj to len za určitých podmienok kt by museli byť zmluvné ošetrené a ak by to šlo tak áno.
Mame by som ručiť išla.
Ale ono zalezj aj od vzťahov v rodine

ibrunova
16. dec 2022

Sestre áno, kto už by mal, ak nie ja? Kamarátka, suseda? Samozrejme, ak to nie jej nejaký gambler alebo flákač. Moja sestra je moje všetko, bez váhania by som šla.

lucik194
16. dec 2022

nech su vztahy v rodine akekolvek dobre, peniaze a majetok ich moze velmi nastrbit ......

za mna velke nie

lindusss2016
16. dec 2022

@mamamasama ja som tiez ostala rozčarovaná z tych surodeneckych vztahov 🤷

belllinka
16. dec 2022

@mamamasama čo si v šoku? Veď keď máš na splácanie ďalšej hypotéky, tak si ju rovno zober na seba.
@janinah A čo by si urobila, keby brat prestal splácať? Z dôvody napríklad choroby, straty zamestnania, hocičo?

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1angelika
16. dec 2022

Ja to nechápem, veď hypotéku si berie na seba a ručiť bude danou nehnuteľnosťou, načo treba ešte aj ručiteľa? My žiadneho nemáme, hypotéka je na nás a keby sme neplatili problém máme my..

melanta
16. dec 2022

@1angelika ručiteľa potrebuje, pretože jeho príjem na hypotéku nestačí, tak potrebuje spoludžlníka.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melanta
16. dec 2022

Za rok ťa vyjme? Čiže teraz nemá príjem aby mu hypotéku dali samému a za rok bude mať? Ja by som dala ruku do ohňa za môjho brata, ale môj brat nie je taký naivný, že by mi tvrdil, že za rok ma odtiaľ vymaže.