Zrušený účet a podvod

kika6420
12. nov 2021

Dobrý deň chcela by som sa spýtať či sa ru najde niekto kto by sa do toho rozumel, najlepšie niekto kto pracuje v banke. Kupovala som veci cez internet a platila za ne dopredu na účet. Peniaze ani tovar som od pani nedostala a ked som sa s nou snažila dohodnúť a postrasila ju že si zistím meno majiteľa účtu cez banku tak mi pani napísala , že kľudne môžem, že účet už je aj tak zrušený. Da sa aj v takomto prípade ešte zistiť meno majiteľa účtu (viem , že sú tam poplatky ale stálo by to za to). Ďakujem

petamich
12. nov 2021

meno majitela uctu ti ako fyzickej osobe neposkytnu ani za poplatok 🤷‍♀️ lebo GDPR a pred GDPR bankove tajomstvo resp. oboje - jedine ak by si podala trestne oznamenie (co mozes az ak je suma nad xy a je to klasifikovane ako trestny cin) a vtedy si policia ziada od banky udaje a vyda ich aj ak je ucet zruseny nakolko maju povinnost drzat historiu atd. po dobu xy rokov (10 ak ide o bezny ucet ak sa nemylim) alebo poziadaj svoju banku o sprostredkovanie vratenia platby, co je za poplatok a vtedy banka kontaktuje banku ale ak prijemca nereaguje nezmoze nic ani banka prijemcu ale niekedy sa "zlaknu" taketo osoby

pri vnutrobankovych prevodoch sa ti ale zobrazi meno majitela uctu v IB, takze by som skusila najst niekoho kto ma ucet v tej istej banke a poslala tam 0.01E

kika6420
autor
12. nov 2021

@petamich Mňa hlavne zaujíma či sa s tým dá robiť niečo aj keď je už účet zrušený, alebo je to v taktomto pripade náročnejšie

mamina0078
12. nov 2021

Nedajú ti meno majiteľa účtu. Ak veci boli drahšie tak by som to riešila trestným oznámením a polícia si zistí veľmi ľahko meno.

draik
12. nov 2021

@kika6420
Dá sa, údaje zostávajú uložené v systéme banky.

petamich
12. nov 2021

@kika6420 co si predstavujes pod pojmom "nieco robit"? ak podas trestne oznamenie, tak ano udaje ma banka k dispozicii, bola to ale taka suma, aby sa tym policia zaoberala tusim nad 266E? ak nie a ucet je zruseny, tak potom nie, banka s tym nic nezmoze a nepomoze ani poziadat o sprostredkovanie vratenia platby - aj keby ale zruseny nebol, co si predstavujes, ze by sa s tym dalo robit?

ibrunova
12. nov 2021

@petamich polícia sa zaoberá aj menšími sumami ako 266€

kika6420
autor
12. nov 2021

@petamich išlo o sumu 55€ čiže oplatilo by sa mi dat aj žiadosť o vrátenie platby (ak by vrátená nebola tak banka vraj vydanmeno majiteľa účtu) ale tak ak je účet zrušený ako pani vraví tak či sa mi oplatí dať žiadosť o vratenie platby alebo to je zbytočne

petamich
12. nov 2021

@ibrunova fakt? lebo vzdy vidim len prispevky spojme sa a podajme trestne oznamenie 🙂 dakujem za info!

petamich
12. nov 2021

@kika6420 nemas niekoho kto ma ucet v tej istej banke? uvidis ci sa vrati platba 0.01E ak ano je zruseny a podla toho postupuj dalej

sasanka605
12. nov 2021

meno a adresu by si ziskala tak ako si pisala, to sa da. Ak je ucet zruseny, nic s tym neurobis. Takto to funguje. A policia sa az tak extra nenamaha s tymto, slusne povedane. Vlastna skusenost.

negymama
12. nov 2021

a kde si kupovala ten tovar, tu na koniku ci na nejakom ofialnom internetovom bazari? mozes aspon nahlasit tu pani ako nedoveryhodnu predavajucu. viem moze si zriadit x inych uctov, ale mozno ju aspon zablokuju.