Zrušenie účtu a zmena banky

sofokleska
19. sep 2014

Ahojte baby. chcela by som sa spytať ako najlepšie zrušiť učet v banke? resp co najlacnejšie aby sme sa vyhli zbytočnym poplatkom navyše. mame TB a uvažujeme o zmene banky kvôli tym poplatkom. a ešte ktora banka je taka naj s ktorou ste spokojne. dakujem za odpoved 🙂

simsalabim
19. sep 2014

S poplatkami neporadim, ale uz roky vyuzivam Mbank - bez akehokolvek poplatku. Spokojnost maximalna 🙂

liz_lemon
19. sep 2014

kazda banka ma zverejneny sadzobnik poplatkov na internete, ved si popozeraj

blabla195
19. sep 2014

Ja som mala ucet v csob a mali tam lahko splnitelne podmienky na ucet bez poplatkov.... a manzel si teraz zriadil u-konto v unicr, kde staci iba mesacne poslat 400 € a je bez poplatku.... akurat neviem presne za co sa uz plati a za co nie - skus to pozriet na ich stranke 🙂

rooskoliv
19. sep 2014

V TaBa mozes mat ucet bez poplatkov. Su na to podmienky. Ak ma aj manzel, idete obaja do TaBa a poviete, ze chcete manzelsku zlavu. Hned mate obaja ucet za 1/2. Na druhu 1/2 treba vyuzivat 2 moderne technologie kazdy mesiac z tychto 5tich: mobilna appka banky; Viamo; bezkontaktna platba mobilom; zavolanie na dialog s pouzitim hlasovej identifikacie; pozretie si spending reportu v internet bankingu.

vsetko najdes tu: http://www.tatrabanka.sk/sk/personal/ucet-platb...

ivett1
19. sep 2014

@sofokleska aj my sme kvôli poplatkom zrušili účet v tb ... teraz máme čsob a unicr - oba účty bez poplatkov ...sú tam podmienky, ale ľahko splniteľné ... nemusíš sťahovať žiadne mobilné appky, platiť mobilom ani iné...moderné technológie ... ovšem zrušenie účtu je v tb spoplatnené ... už si nepamätám koľko, ale je... 😝

simca06022011
19. sep 2014

juj aj ja nad tym intenzivne rozmyslam, zdieracke poplatky a este sibnutejsie (pardon za vyraz) podmienky... stale ma odraduje velky pocet mnou vyuzivanych sluzieb... ale 7EUR je 7EUR...
Inak k teme, treba ist do banky a zrusit to.. je tam poplatok, ale inak sa to neda... :/

tjesulka
19. sep 2014

Ja som rušila účet v slsp a bolo to bez poplatku a ešte vracali oni poplatok za kartu keďže som ju nevyužívala celý rok

sofokleska
autor
20. sep 2014

@liz_lemon to hej ale toto som nenašla ☹ znamy bol rušiť učet, ale ešte 30 dni od zrušenia mu ho nechali aktivny čiže platil za všetko a vyšlo ho to na 15 eur...preto som chcela vedieť že či je dobre rušiť na konci mesiaca bo niekedy na začiatku aby nam tam všetko nenaučtovali....
@blabla195
heh tolko namam ani vyplatu ☹
@rooskoliv no nie sme manželia, ale kuknem to 🙂

draik
21. sep 2014

Tatrabanka je veľmi špecifická pri rušení účtu. Po podaní žiadosti je účet ešte živý mesiac a až potom dôjde k jeho zrušeniu. Ak využívate balík služieb, tak v mesiaci, v ktorom ste oznámili zrušenie účtu, sa balík neuplatňuje, ale všetky transakcie od začiatku tohto mesiaca banka spoplatňuje podľa sadzobníka za každú transakciu zvlášť.
Preto sa oplatí ku koncu mesiaca nerobiť žiadne platby kartou, ktoré by mohli byť zaúčtované až v ďalšom mesiaci, takisto je vhodné cez net zrušiť všetky inkasá a trvalé platby, zrušiť platobnú kartu, nechať na účte cca 10-20 eur, zásobiť sa hotovosťou a zrušiť účet na začiatku nového mesiaca.

17alexis
26. okt 2014

@sofokleska Predpokladám, že to už asi nie je aktuálna téma, ale ja mám Unicredit U-konto. Ak je tam obrat aspoň 400€, vedenie je zdarma, ak menej ako 400, tak 8€. Čo je super, že neplatíš za výbery z iných bankomatov. Mala som aj mBank, no tam sú skryté poplatky, takže to neodporúčam.

sofokleska
autor
26. okt 2014

@17alexis no tak obrat tolko momentalne nemame ☹ ale zacali sme vyuzivat tie inovacie od TB tak sa nam to znizuje na polovicu co je zatial tiez fajn aspon nejaka uspora 😉

17alexis
26. okt 2014

@sofokleska tak je dobre. 🙂 Inak, tých 400€ nemusí byť len výplata. Kamoška má tri účty a prelieva si tam peniaze dookola, aby mala požadované obraty. :D

meggimae
31. okt 2014

@17alexis ake ma mbank skryte poplatky? lebo teraz som k nim presla a naivne som si myslela ze poplatky nemaju 😅

17alexis
31. okt 2014

@meggimae už si to presne napamätám, lebo karta mi leží už expirovaná v peňaženke, len nemám čas to zrušiť. Viem, že keď som si pozerala zostatok v bankomate, tak mi strhlo dáke drobné, asi 0,79€ tiež som mala obmedzené výbery z bankomatu, čiže preto. V Uni si vyberám kde chcem a neplatím nič. A možno už aj mBank má nejakú akciu, ale toto bol dôvod, prečo som mBank prestala využívať.

snu
31. okt 2014

ahoj,tiez som rusila tb.. trvale prikazy somzrusila cez ib,tak som mala rusenie bez poplatku,, rusila som koncom mesiaca a teda dasli mesiac som platila za balik,, udajne alikvotnu ciastku 🙂 podla mna som platila normalnu plnu sumu a pohyb na ucte som uz nemala ziadny, akurát len ten,ze mi poslali peniaze z uctu na na novy ucet 🙂 dala som sa do postovej, tam je to za 4e a minus neake penizky za platby kartou,takze platim cca 2-2,50 mesacne, horsie je to s vyberom v inom bankomate :( ale tak málokedy vyberam 🙂

masinka
31. okt 2014

@17alexis v m-bank musis mat nejaky obrat, aby si mala vybery z bankomatu zadarmo, cim viac tvojich penazi cez nich prejde, tym viac vyberov zadarmo mas....
teraz som akurat zistila, ze o ten ich "super urok" - 1,3 % ktory slubuju ked vam k nim pride 300 E mesacne a spravite 3 platby kartou si treba extra podat ziadost..... som sa cudovala, ze podmienky splnam a stale len mizernych 0,5 %, takze aj na toto pozor.

@sofokleska v Taba som pred nejakou dobou aj ja zrusila ucet - cim dalej tym su drahsi a lezu mi na nervy tetusky, ktore mi pravidelne vyvolaju aku mam u nich pripravenu uzasnu kartu len a 2,5 E mesacne alebo predschvaleny uver......
Zrusenie ma stalo nejakych cca 8 E. O dva dni mi volali, ci to s nimi predsa len neskusim, ze mi daju vedenie uctu na pol roka zadarmo, tak som zase u nich, no uvidim po pol roku, ako dalej......

sofokleska
autor
31. okt 2014

@masinka to kedy si rušila učet? teraz niekedy? my tam teraz každy mesiac vyvolavame aj ked od nich nič nechceme.... 😒

17alexis
31. okt 2014

@masinka tie sprosté banky len zarábajú na našich nevedomostiach... priateľ robí finančného poradcu a má jedneho klienta, ktorému v Tatrabanke dala pracovníčka už dávnejšie podpísať veci k účtu, ktorý si tam otváral a len tak mimochodom doma zistil, že im podpísal aj životku na 40€ mesačne, pripoistené mal vraj samé blbosti a reálne by z tej poistky ani nič nemal. Ach...

masinka
31. okt 2014

@sofokleska kukla som do papierov, 28. 7. som ho rusila.....
@17alexis no to je sila..... ono asi treba najprv citat, co podpisujes..... samozrejme ked ti daju 15 stran drobunkym pismom, tak komu by sa to chcelo 😖
minule sme boli v sporitelni, len sme tam vkladali nejake peniaze a teta drzala manzelov obciansky a hustila do nas, aby sme si dali pohrebne poistenie. mlela a mlela a kedze stale mala ten obciansky, tak sme nemohli odist.....

alias313
31. okt 2014

@17alexis ak mysliš nevedomosť to,že niekto nevie čítať,potom je to nanajvýš zvláštne...Zivotka v Tb sa nepodpisuje len tak ako dokumenty k účtu..Neviem si reálne predstaviť situáciu,že pri otvarani uctu by s nim bez jeho nevedomosti uzavreli zivotnu poistku...
Myslim ze na Slovensku je dosť bank štandarných aj internetových.Preto si myslim,ze kazdy ma moznost si vybrať...Ja si radšej zaplatim vyšši
poplatok,ked som s danou bankou spokojna a vyhovuje mi čo všetko mi
ponúka.A pri niektorych bankach ktore zalepia oči tym,ze ucet bez poplatku,staci aby chodil prijem v takej a takej vyske..Co ked budete pn a ten prijem taky nebude?Poznam dost pripadov ked bol zrazu poplatok za ucet 15 eur...

17alexis
31. okt 2014

@masinka no môj boh...pohrebné si nedávajte, to je riadna blbosť. A ja celkovo sporku nemusím, príde mi taká komunistická. Priateľ vraví, že aj je s nimi ťažká komunikácia, klientov tam dáva v krajnom prípade, vraj za 6 rokov, čo to robí, sa ešte s takým niečim nestretol a keď chce niekto hypotéku, tak inú ako progresívnu ani nepoznajú. Potom sa ľudia čudujú, že len splácajú a splácajú a žiadny výsledok.

andreah25
31. okt 2014

@17alexis na takýtcho vyjadreniach sa musím stále smiať - prepáč.

Ak totiž čosi podpisujem, tak si to čítam. Ak mám totiž občiansky, tak asi som svojprávna a viem čo robím.
No k tej poistke - čo presne tam dotyčný mal aké blbosti poistené? Ti garantujem, že ak Tvoj priateľ mu poradil danú poistku zrušiť a urobil mu inú on, tak keby ten dotyčný išiel k ďalšiemu finančákovi, tak ten mu tiež povie, že tam má poistené samé blbosti a zruší mu tú poistku čo robil Tvoj priateľ a urobí ten nový finančák novú úžasnú poistku..... a takto to pôjde dookola ......

17alexis
31. okt 2014

@alias313 aj teraz som už mesiac PN a o príjem sa nebojím, lebo ho mám vykrytý v životke. Ja som len napísala, čo sa vraj niekomu stalo, nebola to moja skúsenosť. A niekedy ti to v tej rýchlosti fakt ani nenapadne. Len podpíšeš a doma zistíš, čo máš. Raz som počula, ako v ČSOB prehovárala pracovníčka takého chlapíka, ktorý zrej,e urobí, čo mu druhí povedia,/ aspoň z jeho reakcií som to usúdila/, aby si urobil životku. zbytočne jej hovoril, že už jednu má, ale ona na to, že to vôbec nevadí. Potom som odišla, tak nvm ako to dopadlo. Keď som robila na call centre u mobilného operátora, tak tiež si ľudia mysleli, čo úžasné podpísali a doma, keď konečne začali čítať, tak zistili, čo a ako...treba fakt čítať, pýtať sa, ale niekedy ani to nezaručí, že ťa neobabrú...

17alexis
31. okt 2014

@andreah25 Nerušil mu ju, len mu vykryl veci, ktoré treba mať - napr. kompletné trvalé následky namiesto popálenín, kritické choroby, ktoré tam nemal a podobne...

andreah25
31. okt 2014

@17alexis to je síce pekné, ale vieš čo by Tvoj priateľ urobil pre dotyčného najlepšie, keby mu tú poistku čo má uzatvorenú ,,upravil" - tzn. do existujúcej mu urobil potrebné zmeny - samozrejme, to je ale pre Tvojho priateľa zadarmo a to bohužiaľ títo sprostredkovatelia nerobia. Radšej dajú ďalšiu 40 eurovú poistku a chlapík miesto toho, aby platil cca 50-60 eur za fakt kvalitnú poistku, tak si zaplatí 2 x 40 eur za dve nekvalitné poistky....

alias313
31. okt 2014

@17alexis Neviem či prave v rychlosti...Ucet sa v Tb otvara pol hodinu až hodinu.Sporiteľňa ma aj ine formy splacania ako len progresívne pri hypo.Usudzujem podľa všetkého,že priateľ je nejaky externista,pripadne OVB...

17alexis
31. okt 2014

@andreah25 veď nevravím, že mu ju zrušil a nanovo urobil, ale niečo mu odtial dal preč, niečo pridal a zvyšok, čo by mu vrátili, to dal do sporenia. Sprostredkovatelia môžu zasahovať do iných zmlúv. Ale teraz píšem o tom, ktorého údajne ošmekli v Tatre. Tá ČSOB to bol len prípad, čo som náhodne počula a nestačila som sa čudovať.

17alexis
31. okt 2014

@alias313 áno, každá banka má aj iné formy, ale čo mám známych, ktorí majú sporku, tak všetci do jedného(!!!) majú progresiu a čudujú sa, že platia, platia a nič. To som myslela ironicky, že poznajú len progresívnu hypo. 🙂 Každá banka ti dá to, čo je jej výhodne. To isté poisťovňa, to isté mobilný operátor...všade je to tak.

andreah25
31. okt 2014

@17alexis tak teraz sa asi nerozumieme - ,,zvyšok, čo by mu vrátili, to dal do sporenia" - ak sa poistka iba mení, tzn. neruší, tak Ti z nej nič nevracajú. Vracajú časť nasporených peňazí v prípade, že sa poistka zrušila. Takže isto ju zrušil. A teda ak za ňu dostal províziu, tak mu isto urobil novú poistku 🙂 .

17alexis
31. okt 2014

@andreah25 do mesiaca áno, potom už nie, rep. ak prvú platbu nezaplatíš, tak ako by si poistku ani nemala.