Zrušenie účtu

18. jan 2023

Prosím Vás, neviete ako zruším účet vo VÚB? Treba prísť osobne alebo sa dá aj online?

zejdlikova
18. jan 2023

ja si myslím, že treba osobne :( ja som rušila v Tatre a iba osobne sa dalo

maranco
18. jan 2023

Rušenie bežného účtu je možné v pobočke banky. V prípade, že sa klient nemôže dostaviť do pobočky, môže požiadať o zrušenie účtu aj písomne, poštou, s úradným overením jeho totožnosti, alebo na základe plnomocenstva (tiež úradne overeného).
https://uzitocna.pravda.sk/ako-vybavit/clanok/6...

Prípadne môžete skúsiť emailom a žiadosť podpísať eID občianskym preukazom.
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1...

manzanillaa
18. jan 2023

Ak máte nový účet v inej banke,požiadajte ich,aby za vás požiadali o zrušenie účtu vo VUB. Vola sa to SWITCH😉a vy do VUB už nemusíte chodiť.

vondolina
18. jan 2023

@manzanillaa hej? vedia si to banky takto medzi sebou poriešiť?

malinka158
18. jan 2023

@vondolina ano vedia. Dokonca sa daju preniest aj vsetky trvale prikazy

kiwi3
18. jan 2023

zelam pevne nervy. ja som rusila ucet vo vubcke a trvalo to cca 3 mesiace (od podpisu na pobocke) a niekolko staznosti.

slavomira236
18. jan 2023

Ja som rušila minulý rok v tomto čase vo vyb osobné na pobocke

slavomira236
18. jan 2023

Ak otvaras v inej banke pri zariaďovaní oni tiež môžu požiadat mne to ponúkol pracovník vo fio banke no ja som si to robila sama

manzanillaa
18. jan 2023

@vondolina áno,držím palce😉

autor
18. jan 2023

@kiwi3 fúha prečo tak dlho?

autor
18. jan 2023

Ďakujem 🙂

maranco
18. jan 2023

@kiwi3 nebola tam mesačná výpovedná lehota a ak si dala začiatkom mesiaca výpoveď tak prakticky ešte 2 mesiace máš účet a potom sa tvárili, že čakajú či ešte nepríde zaúčtovaná nejaká platba kartou?
Možno rozumné je hneď dať ukončiť aj platobnú kartu a kým skončí výpovedná lehota tak už budú mať zapísané aj všetky platby kartou, nebude dôvod čakať so zrušením účtu.

kiwi3
18. jan 2023

@maranco neviem, co sa vlastne tvarili, nesnazili sa mi to nijak vysvetlit. tak ja som to brala automaticky, ze sa rusi vsetko komplet. naco by mi bola karta bez uctu?

maranco
18. jan 2023

@kiwi3 ja keď som dávno rušil účet v TB tak ak si spomínam tiež som dlho čakal a tam to odôvodnili, že som mal aj (nepoužívanú) kreditnú kartu a mohol som s ňou platiť posledný deň, takže čakali či ešte neprídu nejaké platby zo zahraničia cez ňu.
Preto asi najlepšie najprv zrušiť kartu a tak dať výpoveď účtu.
V mbanke som nemal kartu, tam zrušili účet rýchlejšie.

autor
26. mar 2023

@slavomira236 prosím ťa trebalo tam priniesť nejaké dokumenty/tlačivo alebo ako to prebiehalo..

slavomira236
26. mar 2023

Normalne som prisla a povedala ze chcem zrusit ucet len obciansky

autor
26. mar 2023

@slavomira236 ďakujem 🙂

opica_skorica
17. aug 2023

@maranco ako sa da najprv zrusit karta?
Ze prist na pobocku, ze zrusit kartu a potom hned aj ucet?
A platil si nejake poplatky?
Za co konkretne?
Diky

maranco
17. aug 2023

@opica_skorica to bola nepoužívaná kreditná karta (banka dáva pôžičku) a nie debetná k účtu, na debetnej sa platby zaúčtujú na druhý deň, na kreditnej sa tvárili čo keď ešte niečo príde so zahraničia tak musia čakať.
Poplatky si nepamätám či boli, asi ani nie, to bolo už dávno 13-15 rokov.

opica_skorica
17. aug 2023

@maranco okej. Diky

ladislav588
1. aug 2024

Dobri biste mi poradili dajak zrusit ucet vub lebo som v zahranici nemozem sa dostavit na slovensku

maranco
1. aug 2024

@ladislav588 napíš výpoveď, podpíš elektronickým podpisom na občianskom a pošli im to cez IB alebo na mail
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1...

ak to nevieš tak si daj overiť podpis na ambasáde a pošli klasický list