Zrušenie rezervovanej platby

veronikamakovcova
20. jún 2022

Ahojte, mam SLSP a v rezervovanych pladbach mi akurat odišla jedna pladba v celkom vyššej čiastke pre nejakého obchodníka. Stav pladby píše ako rezervovaná a dátum splatnosti je až 27.6.22 čiže o 6 dní. Dá sa to nejako zrušiť? Ďakujem

niekto2hy
20. jún 2022

@veronikamakovcova Zavolat do banky.

kitycat
21. jún 2022

1.) platba
2.) co si kupovala? Akym sposobom sii zadala platbu? Kartou ci prevodom?

petamich
21. jún 2022

nejdete napr. na dovolenku? nedavala si niekomu udaje o karte, aby si strhol za ubytovanie, prenajom auta? preto ten buduci datum

tipujem, ze to bola platba kartou, ale mohlo to byt aj nejake inkaso (kedze ty si asi tu platbu nezadala a teda vylucujem klasicky prevod)

kazdopadne ak transakcia z uctu odisla, nie je tam zial ziadna rychla moznost ju zrusit (v zmysle kliknem a vybavene), treba volat do banky, nech ti pomozu ju identifikovat, pripadne reklamovat

liz_lemon
21. jún 2022

ak je to platba kartou, neda sa zrusit, ani ak by si vedela, ze je to podvod, jedine platbu reklamovat

veronikamakovcova
autor
21. jún 2022

@kitycat ano už som si to uvedomila.. no a to je ta vec, že ja nič. Ako obchodníka mi píše moonpay a myslím že je to ako keď niekde dáš číslo karty, dátum platnosti a bezpečnostný kód a hotovo.

veronikamakovcova
autor
21. jún 2022

@liz_lemon myslím že je to ten prípad podvodu, takže dnes idem do banky jednoznačne, avšak keď ju reklamujem myslíš že je nejaká možnosť na vrátenie tých peňazí?

niekto2hy
21. jún 2022

@veronikamakovcova Su rezervovane nie> ,,dátum splatnosti je až 27.6.22 "

manqua
21. jún 2022

@liz_lemon hmm tiez si myslim, ze to tak bude

liz_lemon
21. jún 2022

@veronikamakovcova ak si tu platbu nepotvrdila ako 3DS, tak sanca je vysoka, ale ak je ta platba 3DS, banka ti to zamietne

mirka373
12. júl 2024

Ak sa už tom bavíme. Mám otázočku. Robili sme rezerváciu na dovolenku a pritom veci okolo toho kupovali, nevšimli sme si že sú tam 2 platby ktoré nie sú k ničomu. U obchodníka ich zamietlo nakoľko išlo o 3DS platby. Moja otázka znie ak tie platby teraz svietia v rezervovaných banka mi ich vráti späť alebo ako to mám teraz brať. Lebo som na nervy z toho. Prosím poraďte.

liz_lemon
12. júl 2024

@mirka373 rezervovane, nie su zuctovane, takze by som pockala, ci sa zuctuju (cca10 dni), ak sa zuctuju, tak do banky podat reklamaciu, ale ked su zamietnute, tak sa nezuctuju, banka by ti ich teoreticky mohla uvolnit