Zrušenie detského účtu v Tatra banke

anezkapechova
25. júl 2024

Ahojte chcela by som sa opýtať na decky účet v tatra banka keď som ho zabudla zrušiť a mam už 19 r. Kebyže ho idem zrušiť platila by som za to ?

sweet20
25. júl 2024

@anezkapechova v Tatre je ucet do 15 rokov alebo 18?

anezkapechova
autor
25. júl 2024

@sweet20 asi do 18 lebo som mala 16 keď som si ho založila

lucka_ke
25. júl 2024

zmenia ti ho z detského na "normálny" len tam treba ísť osobne

petamich
25. júl 2024

nie za zrusenie uctu sa neplati, len ak si nepriniesla potvrdenie o navsteve skoly, mohli ti ho automaticky zmenit na klasicky a mohli nabiehat poplatky (existuje este vobec? mas pristup do IB resp. aktivne ho pouzivas, zeby si skontrolovala stav?)

mojenko23
25. júl 2024

Autorka, preveď si ho na študentský. Ten je do 26 rokov a je bez poplatku.

petamich
25. júl 2024

@mojenko23 po dolozeni potvrdenia o navsteve skoly (bez neho je spoplatneny standardne)

ekira1
25. júl 2024

@anezkapechova si si istá, že máš detský účet? Ten je do 15 rokov, nechce sa mi veriť, že sa ti ho podarilo založiť v 16tich. Skôr máš študentský, ten je do 26 rokov zadarmo, banka ťa vyzve doniesť potvrdenie o návšteve školy, koniec strednej, štúdium na vysokej..

mojenko23
25. júl 2024

@petamich no neviem, v TB je uvedené, že pri zakladaní študentského účtu, treba nahlásiť školu kde študuje, ak študuje v SK, potom už žiadne potvrdenie nepotrebuje. Ak študuje v zahraničí, tak potrebuje každý rok potvrdenie zo školy. Moje deti ho využívali až do 26 rokov, aj keď nechodili na VŠ. Nikdy nepýtali potvrdenie zo školy.

petamich
25. júl 2024

@mojenko23 ked si ho autorka zakladala, tak ziadne potvrdenie o studiu nepotrebovala ak teda si ho zakladala ako detsky (co neviem, ak mala 16), schvalne som pozerala teraz aktualne podmienky a do 20 rokov netreba dokladovat studium, takze je mozne, ze ho ma aj nadalej bezplatne a mozno si ho uz aj zakladala ako studentsky ak ale v 20 nedolozi informaciu o dennom studiu, tak sa zacne spoplatnovat

ekira1
25. júl 2024

@mojenko23 dceru po dokončení strednej vyzvali, aby doniesla, že pokračuje v štúdiu. Stačilo prvý rok na vš, potom už nebolo treba či študuje, alebo ju hoci prerušila po prvom semestri. Už platilo bezplatne do 26 rokov.