Zrušenie bankového účtu

22. sep 2023

Prosím vás nemáte skúsenosť? Dnes som si chcela zrušiť bankový účet v Slovenskej sporiteľni. Okrem iného si ziadajú hocijaký iny IBAN, nemusí byť môj. Neviete prečo?

e1i
22. sep 2023

Ked som rusila v tb,nahlasovala som novy kde mi presunuli peniaze z toho ruseneho

opica_skorica
22. sep 2023

Kvoli zostatku, ze ho chcu previest na iny ucet.

autor
22. sep 2023

@opica_skorica a keby tam bola nula

opica_skorica
22. sep 2023

Mne este na zaver strhli poplatok za vedenie uctu, i ked uz som ucet nepouzivala.
Je to divne, ze to vyzaduju. Ale robia to i ine banky.

autor
22. sep 2023

Povedali mi takto: keď počkám 8 dní netreba IBAN.

Ale keď to chcem zrušit hneď v pondelok tak IBAN treba.

opica_skorica
22. sep 2023

Zvlastne.

autor
22. sep 2023

@opica_skorica ani ja tomu nerozumiem

aliziana
22. sep 2023

Asi keby Ti tam nahodou este prisla nejaka platba

maranco
22. sep 2023

No 8 dní aby ešte vybrali poplatok za vedenie účtu na október 🙂
Pozri si na nete číslo (transparentného) účtu nejakej užitočnej organizácie a napíšeš ten. A potom sa pozrieš cez ich web či niečo neprišlo.

petamich
22. sep 2023

potrebuju IBN v pripade, ze by tam este nabehli nejake platby a bolo by treba previest zostatok

autor
23. sep 2023

@opica_skorica to strhli poplatok za vedenie účtu z toho iného účtu? Nie z toho ktorý ste rušila?

autor
23. sep 2023

@maranco aj ja som už nad týmto rozmýšľala. Lebo platby nemám vôbec ziadne a zostatok je 5 eur. A neuvidí tá organizácia moje meno alebo niečo? Platím UPC šekom tak tam je ich IBAN.

maranco
23. sep 2023

Ten zostatok 5€ ak si dovtedy neprevedieš inde ti pošlú na ten účet a príjemca uvidí tvoje meno.

stannkal
23. sep 2023

Veď to je úplne normálny postup, potrebujú číslo účtu na prevedenie zostatku. Veď im daj číslo nového účtu, v čom je problém?

autor
23. sep 2023

@stannkal že ešte nemám novy účet. A nikto ti nedá len tak v pohode svoje číslo účtu. A z toho nového bude ešte strhnuty poplatok za vedenie účtu? Vieš to potom treba tomu dotyčnému vysvetliť

opica_skorica
23. sep 2023

Z toho ruseneho. Ak by si sa dostala do minusu, tak celkove zrusenie uctu sa este natiahne. Ide asi o ucet osobny, ci?

autor
23. sep 2023

@opica_skorica áno osobný.

emily_666
23. sep 2023

Otazka mala byt v prvom rade polozena pracovnikovi v banke. 8 dni trva dorusenie uctu ak bola vydana platobna karta k uctu. Iban sa vyzaduje standardne, aj by prisla este nejaka platba, nech sa prevedie a mate to bez dalsej navstevy banky. Ak iban nemate, pridete si zrusit osobne na pobocku ale hotovostnu, tak vam zostatok vyplatia. Ziadna banka nezrusi ucet, kde bola karta, len tak na pockanie

maranco
23. sep 2023

Cudziemu nemôžu strhnúť z účtu žiaden poplatok za teba.
Vyhľadaj si nejaký útulok a daj ich číslo účtu. Ak by ti počas rušenia účtu niekto poslal naň peniaze, tak ich dostane ten útulok.

Napríklad posledný deň urobíš nákup v obchode kartou.
Potom pôjdeš reklamovať tovar a vrátia ti peniaze na kartu ktorá bola k tomu zrušenému účtu, tak ten príjem by nevedeli kam poslať keď je účet zrušený, tak ho pošlú na ten účet čo si zadala pri zrušení.

A nový účet si vieš založiť na počkanie, aj cez víkend cez mobilnú aplikáciu ktorejkoľvek banky.

jaaty
23. sep 2023

Nerozumiem v čom je problém? Na úcte musí byt pred zrušením nejaká hotovosť, pretože sa zuctuje posledný poplatok. Napr. 5 eur. To, čo zostane treba klientovi vrátiť. Banky to robia bezhotovostne, čiže zostávajúce peniaze prevedú na účet, ktorý klient zadal. Banke je jedno, či je to účet tvoj, manželov, nejaké súrodenca, mami či útulku. Z úctu, ktorý zadáš, nebude žiadna suma stiahnutá, naopak bude tam prevedená zostávajúci zvyšok - teda z tých 5 eur sa odpočíta poplatok a ostatok sa vráti klientovi.