Zobrať si leasing na auto?

14. aug 2021

Dobrý deň, prosím o radu . Vzali by ste si leasing na auto ak Vám po zaplatení všetkých poplatkov už ozaj všetkého hypo, plyn, elektrina, internet, ostáva 1318 eur? Naše auto je už staré a stále do nho vyrážame peniaze...manžel sa bráni leasingu zubami nechtami...že on chce čím viac ušetriť...ešte máme 4 deti....ak to pomôže Vám k písaniu úvahy...dakujem

janai1
14. aug 2021

Keby mi po zaplatení všetkého ostávalo 1318€ tak nepotrebujem pôžičku ale mam hotovosť

autor
14. aug 2021

@janai1 máme hotovosť ale nechceme teda ja nechcem všetko investovať niečo si chcem nechať ďalšia vec nedávno sme prerábali byt tam šli veľa penazi

loginexistuje
14. aug 2021

zobrala mat bezpecne auto je priorita a nie jazdit na herke a riskovat zivoty ale susit penize na ucte

natalienka12
14. aug 2021

Auto je spotrebna vec, ked ho potrebujes, musis kupit alebo sa vozte na starej haraburde. Leasing je dnes uz ovela vyhodnejsi ako spotrebny uver.

autor
14. aug 2021

@loginexistuje Ďakujem tvoju odpoveď mu ukážem

autor
14. aug 2021

@natalienka12 Vďaka za odpoveď...zdieľam tvoj nazor

simonah73
14. aug 2021

nemas predschvaleny uver v banke? skor by som isla tou cestou. my sme riesili auto pred rokom v juni. cez leasing vysla podstatne vyssia suma ako splatka uveru v banke. kupovali sme nove auto a stare od nas zobrali a cast, ktoru by nam vyplatili sa odpocitala z ceny noveho auta. a v pripade refinancu uveru vies vyplatit aj uver za auto. resp, vies davat mimoriadne splatky ak budes mat vyssiu sumu doma, ktoru na to budes vedies pouzit. my sme brali na firmu a co nam vratili dph tak to som dala ako mimoriadnu splatku a tym padom sme si splacanie skratili hned o 9 mesiacov.

simonah73
14. aug 2021

@natalienka12 neviem ako konkretne tento rok ale minuly rok vychadzal uver podstatne lepsie ako leasing.

janai1
14. aug 2021

Aha, tak to áno... Každopádne určite nové auto, pri 4 deťoch je to nevyhnutnosť a opravovať staré auto je somarina... Keď to spočítaš minies viac na servis ako nové auto by stalo... Vyratajte ci vás lepšie vyjde leasing alebo spotrebak

zuvelyn
14. aug 2021

Suhlasim s @janai1 . A ked uz, tak nie leasing ale navysit si hypoteku, to bude najlacnejsie

sasa1310
14. aug 2021

radšej navýšiť hypotéku, pokiaľ nemáte dostatočnú hotovosť. Ja osobne som proti leasingom. Auto nevlastníš

zero_hero
14. aug 2021

Skúste sa informovať v banke, aké sú možnosti refinancovania a navýšenia hypotéky, to by bolo z hľadiska úrokov asi najlepšie riešenie.

masinka
14. aug 2021

Tiez akurat rozmyslame na kupou noveho auta, nam leasing ponukli bez navysenia, tak v tom pripade asi uver vyhodnejsi nebude. Okrem toho poistky su v cene leasingu, tak aj s tym treba pocitat.

autor
14. aug 2021

@simonah73 Aha a počas leasingu nemôžeš robiť mimoriadne splátky....?

autor
14. aug 2021

@janai1 no veď to, neviem...či leasing alebo spotreba k asi budeme musieť skočiť do banky...len ten môj muž sa všetkeho bojí....už keď sme brali úver na byt skoro odpadaval....taký bojko je že keď sa mu dačo stane nedaj Bože a ostanem sama že ako všetko potiahnem

sasa1310
14. aug 2021

tak, ale má pravdu. Pokiaľ nemá životnú poistku poriadnu, tak treba aj s tým rátať, či by si to vedela sama všetko splácať.

simonah73
14. aug 2021

No tym si nie som ista, ale skor nie ako ano.

simonah73
14. aug 2021

tak podla stranky csobleasing tam nevidim moznost mimoriadnych splatok len predcasneho splatenia.

nelca84
14. aug 2021

Pri leasingu ti este nanutia drahu poistku... ja by som to poriesila radsej navysenim hypoteky alebo uverom

simonah73
14. aug 2021

presne tak nam 9r dozadu ako jedina csob bola ochotna navysit nam hypo o 25000 bez dalsieho velkeho dokladovania, takze sme za to kupili nove auto. a to sme vlastne minuly rok predali.

janka_266
14. aug 2021

Najvýhodnejšie je to cez hypotéku na byt/dom, na leasingu zbytočne preplatíte na poistkách, keď už chcete šetriť.