Zmena úroku hypotéky SLSP

nevesta100
5. mar 2024

Ahojte, mam hypo v SLSP - "lepsie uroky", kde jeda z podmienok bola, ze ucet, z ktoreho sa plati hypo, nie je v nepovolenom precerpani (vid pripojena fotka). Vyslovene produkt "povolene precerpanie" nemam dojednane. Pravdupovediac, som ani netusila, ze sa vobec da ist do precerpania, ked nie je povolene precerpanie dojednane. Vlastne ani neviem, ci som sa do precerpania dostala. No vsimla som si, ze mi na beznom ucte svieti s cervenou minusova suma - z toho som predpokladala, ze som v precerpani. Akonahle som si to vsimla, este v ten den som si poslala peniaze na bezny ucet, takze v minuse som bola mozno hodinu. Uz to povazuje banka za porusenie podmienok a odteraz mi zvysi urokovu sadzbu? Ma s tym niekto skusenosti? Ta zmena sa vztahuje az do ukoncenia fixacie ci len na dany mesiac, kedy bol ucet v precerpani bez ohladu na pocet dni? V skutocnosti sa stalo jeden den (teda jednu hodinu); vobec netusim ako sa to vyhodnoti. No od bank si viem predstavit akykolvek (pre spotrebitela negativny) vyklad... Viem, ze skor ci neskor mi to banka da vediet, no neviem kedy a dost som z toho nervozna, tak sa snazim touto cestou zistit Vase skusenosti. Vopred dakujem.

evaustanik
6. mar 2024

@nevesta100 ahoj nie nemusíš sa báť. Do nepovoleného prečerpania sa dostaneš keď ti odchádza nejaká platba poplatok a nemáš tam dostatok prostriedkov... Keď pokiaľ si si to hneď všimla a zaplatila to je to ok... Akurát väčšinou sa do nepovolené prečerpania ľudia dostanú na prelome mesiacov keď si banka strháva poplatok za vedenie účtu ... Ale aj aby banka zdvihla úrok informovala by vás prípadne zaslala upozornenie o nedodržaní podmienok a požiadala by o nápravu

nevesta100
autor
7. mar 2024

@evaustanik dakujem za odpoved 🙂

1marta
7. mar 2024

Ahoj pracujem v slsp 😊 Nie nemusíte sa obávať ak sa dostanete do mínusu banka vám pošle písomný list o tom že prišlo k porušeniu zmluvných podmienok a budú vás žiadať o nápravu a ak by neprišlo k náprave dvihne sa úrok . Ak bude náprava úrok pôjde zas na pôvodný aký bol 😊 ak ste mali mínus pár dní tak je to v poriadku . Väčšinou taká informácia ide po mesiaci . A áno môžete ísť do nepovoleného prečerpania aj keď ho nemáte na účte sú to totiž povinné poplatky ktoré vám musia odísť z účtu ako napr. Poplatok za účet , za výber z iného bankomatu , hazardné hry , poplatky v zahraničí , sms služby navyše atď. To je v každej banke tak. Keby ide o nejakú úhradu ako trvalý príkaz , nákup v potravinách nie je to poplatok ktorý banka musí stiahnuť a vtedy platbu zamietne pre nedostatok prostriedkov na účte . Pekný večer 😊

nevesta100
autor
8. mar 2024

@1marta super velmi pekne dakujem!