Zmena účtu v Sociálnej poisťovni

zajkamt
13. aug 2024

Keď si chcem zmeniť čislo učtu osobne na pobočke zajtra a 15 dostavam dávky stihnú mi to zmeniť aby prišli peniaze vo štvrtok na druhý účet ??

iv007
13. aug 2024

Urcite nie. Davky pustaju hromadne a kedze zajtra je uz 14.teho, pochybujem ze do toho vedia este vstupit. To nie je len 1 klik. Vyskusat mozes, ale zrejme ti potom pride az koncom mesiaca.

zajkamt
autor
13. aug 2024

@iv007 banka ma dala do mínusu a už sa to rieši potrvá to par dní vraj preto to chcem zmeniť keď od 8:00 otvaráju na 8 prídem či to ešte vedua stopnúť viem že zajtra posielaju ale jednoducho nechcem aby to bol ten účet lebo kým mi to zas odblokuje banka atď ..

iv007
13. aug 2024

@zajkamt no drzim palce, ale stopnut statnu pokladnicu s hromadnymi davkami kvoli tvojmu zablokovanemu uctu.. neviem neviem

risolino
13. aug 2024

@zajkamt oni to posielaju cca 2 dni dopredu, takze urcite nie

petamich
13. aug 2024

Nie nie je to mozne, uz to nestihnu spracovat ani omylom - platby uz su v davkovom spracovani a nedaju sa upravit

"Banka ta dala do minusu" a to sa prosim ako da?

zajkamt
autor
13. aug 2024

@petamich vraj exekucia ale ja mám všetko vyplatené ... maju mi to odblokovať na príkaz exekútora ale až 16.8. je v práci

petamich
13. aug 2024

@zajkamt evidentne prisiel prikaz na zacatie exekucie, svojvolne ti ucet zablokovat nemozu - ci tam bol nejaky casovy nesulad a ty si uz vyplatila ale on uz odoslal ziadost do banky to neviem :( neprijemnost veru

kazdopadne Socialna poistovna to uz podla mna nestihne sprocesovat, ono ak to ale odbolokuju 16., davka ti pride 15. je to obrovsky problem? ci obavas sa, ze sa to nejako nestihne a bude to trvat par dni?

valiant
13. aug 2024

@zajkamt na socialnu poistovnu pojdes zbytocne. Platby idu hromadne a niekolko dni vopred. Uz sa to neda zastavit.

zajkamt
autor
13. aug 2024

@valiant no dobre ale keď mám na účte minus 1 500e a exekutor mi odblokuje ten účet a mne prídu štvrtok dávky okolo 490e tak mi ich tam banka vráti aj spätne ??? Lebo sme dohodnutý že sa to odblokuje dá príkaz na odblokovanie čiže mi vrátia tie peniaze čo tam prídu vo štvrtok ??

ekira1
13. aug 2024

@zajkamt som dosť zmätená 🤔 keď tam máš -1 500 a príde ti 490€, na účte budeš mať -1 010€. Čo ti má kde banka vraciať?

zajkamt
autor
13. aug 2024

@ekira1 ak dá exekútor príkaz na odblokovanie 🙂 a po dohode si vezme 100e .. z tych 500 čo mi príde ja nedlžim banke ak dá prikaz a nevezme si teda500e ale len 100 a zruši tu blokáciu ... ako ju dal vie ju aj zrušiť

valiant
13. aug 2024

@zajkamt socialna poistovna s tym nic nema a urcite sa platba uz neda pozastavit.
Ak mas neuhradene pohladavky v banke, tak si ich vyrovnaj.

ekira1
14. aug 2024

@zajkamt a tých - 1500€ sa kde stratí? Banke nedlžíš ale účet máš v mínuse?

zajkamt
autor
15. aug 2024

@ekira1 ano v minuse a exekutor mi dal 360€ príkazom do banky takže teraz som v minuse 1880€

ekira1
15. aug 2024

@zajkamt ale keď si v mínuse, dlžíš banke to čo si v minuse.. Koľko máš dlh u exekútora? Najprv 100€ máš zaplatiť, teraz si exekútor stiahol 360€..