Zmena splácania úveru

15. jún 2024

Mám VÚB a v nej aj pôžičku, v maji sim bola rušiť účet a zároveň vykonať zmenu zmluvných podmienok aby mi uver bol sťahovaný s iného účtu. Malo to byt platné od 20.5 splátka úveru u mala byť stiahnutá s nového účtu, vo VÚB banke som napísala nové číslo účtu, a v novej banke nastavila mandát, no a zas stiahli s VÚB volala som tam majú zistiť je možné že niečo pokazili oni

petamich
15. jún 2024

a otazka? 🤷‍♀️

autor
15. jún 2024

@petamich mám možnosť podať reklamáciu aby som neplatila za zmenu zmluvných podmienok ,no uznajú len v prípade keď pochybili oni , no ja mám jasné v zmluve od kedy to platí tak či mám šancu bojovať

petamich
15. jún 2024

urcite podaj reklamaciu, nemas co stratit

autor
15. jún 2024

@petamich ďakujem ešte má aj upozornili že keď podám reklamáciu a dopadne tak že nepochybila babka platím 10€🙄🙄🙄

maranco
15. jún 2024

Si svojprávna tak sťahovanie z tvojho účtu nepotrebuješ, ty si nastav trvalý príkaz napríklad k 17. v mesiaci aby tvoja banka poslala splátku a vec vybavená.

autor
15. jún 2024

@maranco nechápem prečo to udislo ešte zo starého účtu keď banka bola informovaná pretože som bola osobne spísať zmenu zmluvných podmienok aj nové číslo účtu

maranco
15. jún 2024

Zruš mandáty a nastav trvalý príkaz. Takto to máš pod kontrolou ty a vidíš v plánovaných platbách kedy koľko kam odíde. A nie, že nevieš kedy oni a odkiaľ si stiahnu.

A na starom účte si mala cez IB zrušiť mandát, tak by nestiahli.

petamich
15. jún 2024

@maranco aky mandat? v zmluve o uvere ma uvedene cislo uctu banky, z ktoreho sa automaticky bude stahovat splatka - tam neexistuje ziadny mandat, kedze je to jedna banka a islo o zmluvne dohodnute podmienky

autorka ziadala o zmenu zmluvnych podmienok, kde uviedla ine cislo uctu, z ktoreho mala byt inkasovana splatka uveru a bola tam uvedena aj ucinnost od kedy

ak banka A nesplnila dohodnute podmienky, tak je to jasne pochybenie z ich strany a nekorektne spracovali ZZP

a ako nevies odkial kam a kedy stiahnu, v uverovej zmluve (uz tej zmenenej) je uvedeny ucet z ktoreho bude splatka inkasovana a zaroven k akemu dnu, nerozumiem o com hovoris

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
15. jún 2024

mandat v banke, z ktorej sa bude inkasovat uver po novom - tam ano ale povodne si predpokladam mala uver aj ucet v jednej banke a tam mandat netreba

autor
15. jún 2024

@petamich áno vo VÚB som mala aj účet aj uver , účet som chcela.rusit a splácať s iného účtu

petamich
15. jún 2024

a preto si potrebovala ten mandat, aby VUB mohla inkasovat z uctu v inej banke, to je uplne standardny sposob

skor by ma zaujimalo, kde je uvedene, ze ucinnost bude od 20.5. - kedze este len 16.5. ste to podpisovali, to sa mi nezda, ze by stihli sprocesovat

autor
15. jún 2024

@petamich no áno ten som si v novej banke nastavila no nechápem prečo mi to stiahlo ešte zo starého účtu

petamich
15. jún 2024

od kedy bola ucinnost zmeny? lebo standardne pri takychto zmenach to nebyva o 4 dni a splatka este odide z povodneho uctu a az dalsi mesiac z noveho

autor
15. jún 2024

@petamich
@petamich no podľa papierov od 20.5 splátky mám stále 14

petamich
15. jún 2024

teraz nechapem, 14.5. ti odisla este z uctu v banke A a 14.6. stale z uctu v banke A ak ano tak v tom pripade uz podla mna nemala a reklamovala by som to

autor
15. jún 2024

@petamich áno 14.5 odišla s VÚB a 14.6 tiež čo už vlastne mala s nového účtu keďže v papieroch majú účet kde to má byť sťahovane

zic
16. jún 2024

Inac autorka - na druhom obrazku si zamazala "nepodstatny" iban, ale svoje dost podstatne osobne udaje tam svietia... asi to zmaz...

mariagaza419
Odpoveď bola odstránená
Zobraz