Zmena poisťovne

8. aug 2022

Ahojte, minule stretol v nakupnom centre muz chlapikov zo ZP s tym, ze u nich vypisal papiere. Doniesol domov aj prihlasku ZP. Povedali mu, ze s nim len vypisu papiere a on si zmenu ZP moze rozmysliet do konca septembra, ze ho neprehlasuju. Mne sa to nezda. Nieje to nahodou, tak, ze uz ked prisiel domov s vypisanou a podpisanou prihlaskou, tak od noveho roka bude mat inu ZP? Dakujem za odpoved

esmera50
8. aug 2022

aj ja som dva razy zmenila poisťovňu, "zbalili" ma na ulici, a tuším do septembra som si to mohla rozmyslieť, ak nie, tak od januára ďalšieho roku som prešla na inú, aj tento rok prechádzam na inú

janai1
8. aug 2022

Akurát dávali na TA3 rozhovor o podvodníkoch pri prepoisťovni... Smiali sme že kto by bol taky sprostý a dal OP barskomu v obchode a ešte aj podpísal 🤣 Dik za príklad

A áno, podpísaný papier znamená prehlásenie. Ak to nechce ma ísť do svojej poisťovne a zrušiť to

autor
8. aug 2022

@janai1 akoze prepac, kto povedal, ze manzel nechcel ist k nim. Takze neviem kto je tu sprosty. Tu ide o to, ze manzel si mysli, ze to teraz musi ist nahlasit do novej poistovne.

esmera50
8. aug 2022

@janai1 ja som zmenila dva razy a podvod to nebol, tentokrát som poisťovňu menila kvôli brigáde, telefonovanie ľuďom,a by prešli na Ňu, a preto ju tiež musím mať, ale vyhovuje mi tá poisťovňa, do ktorej pr ejdem

autor
8. aug 2022

Manzel k nim chce "prestupit", ale tu poistovnu mame 30km a trepat sa mu tam nechce kvoli potvrdeniu prihlasky.

janai1
8. aug 2022

Nie nemusí, však to podpísal... Ale keď niekto podpisuje ani nevie čo, ehm 😉

autor
8. aug 2022

@janai1 on vedel, co podpisuje, ale oni mu povedali na zaciatku, ze to nieje prehlasovanie, ze si to moze rozmysliet. Prehlasit sa chcel kvoli lepsim benefitom, ktore ponukaju.

autor
8. aug 2022

Dakujem pekne za odpovede....

sbmlm
8. aug 2022

@janai1 to akoze ZP zamestna brigadnikov, ci koho, s tym, ze cim viac ludi pozhanaju, tym vacsie budu mat odmeny a tym padom ti "brigadnici" klamu ludi, ze ich akoze neprehlasuju? To nema potom, taky brigadnik z toho pruser, ked to niekto z tych oklamanych ludi nahlasi v tej danej ZP? Vsak robia zle meno ZP,. ZP by mala dat do zmluvy/dohody s brigadnikom, ze v pripade oklamania, ich caka finanncna pokuta...

janai1
8. aug 2022

@sbmlm tak vidíš, napríklad aj túto pan manžel mu tvrdili, že ho neprehlasuju, pritom to podpísal, že áno... Vieš koľko ľudí ani nevie co podpise a potom sa v januári chodia sťažovať keď im príde nový preukaz?
V TA3 to riešili aj že ponúkajú finančnú odmenu za prehlásenie a ľudia podpisu a tiež nevedia čo

sbmlm
8. aug 2022

@janai1 hroza, neviem, co ine slusne povedat

sbmlm
8. aug 2022

Neviem ako to s prehlasivanim funguje, nemenila som nikdy ZP, ale pre pokoj duse si skuste aspon zavolat...prinajhorsom prehlasite na dalsi rok

autor
8. aug 2022

@sbmlm manzel chce vyuzit od noveho roka benefit na zuby a oci, takze si to urcite telefonicky budeme overovat....ja s detmi sme v tej poistovni a sme s nou zatial spokojny, len manzel to odkladal z roka na rok

autor
8. aug 2022

@sbmlm ja som sa prepoistila uz pred niekolkymi rokmi, pred detmi, cez nasho obvodneho (jeho manzelka pracuje v ZP) a vravela som manzelovi uz pred rokom nech ide k nemu, mal by to bez starosti, no on ak nieje chory, tak lekara nechce ani vidiet a lekara mame v sesednej dedine

sbmlm
8. aug 2022

Toto poznam, ale to asi vacsina nerada chodi k lekarom. Ja sa teraz neviem sama dokopat ku gyn na prehliadku