Zmena eura na koruny

23. feb 2023

Prosím vás, s priateľom sme sa rozhodli na spontanny výlet do Prahy ale nemáme čas chodiť teraz po zmenárňach, tak ideme na istotu. Daju sa v česku v bankomate vybrat v pohode peniaze bez nejakeho poplatku ? Konkretne mame tatra banku

btus
23. feb 2023

Neviem, či bez poplatku, ale ja som všetko platila kartou. V peňaženke som mala asi 100 KČ z predošlých výletov.

moonlight1210
23. feb 2023

Zavolaj si na Dialog banky, povedia ti.

Ale bez poplatku to podla mna nepojde. Ani vyber z bankomatu, ani platby kartou tam.

autor
23. feb 2023

@btus my sa spoliehame, že sa tam dama bude platit všade kartou, kedze tam je aj vela turistov

autor
23. feb 2023

@moonlight1210 pokial viem platby kartou sa daju všade

moonlight1210
23. feb 2023

Teraz nerozumiem. Platby kartou sa daju vsade co?
Uskutocnit, ci spoplatnit?

Ak myslis uskutocnit, tak na drvivej vacsine miest sa urcite bude nou dat platit. Ale mozete i tak narazit na “hospudky”, vstupne k nejakej atrakcii, ci obchodiky, kde len hotovost. Radsej sa vzdy spytat dopredu, alebo aspon nenapadne onrknut, ci maju pri pokladni terminal (a nemaju technicku poruchu).

K poplatkom cislo na Dialog 0800 00 1100 | +421 2 5919 1000
Na stranke banky maju aj cennik o tom, ake ukony (pouzitia) su pri kartach spoplatnene.

btus
23. feb 2023

my sme boli v ZOO, tam sme aj jedli, kartu na dopravu, múzeá, nákup magnetiek, strava - či už rešt alebo potraviny - všetko platba kartou. Aj ubytovanie. 🙂 Zmrzlinu sme si nekupovali 🙂

autor
23. feb 2023

@btus ďakujem 🙏🏼

svetlonos
23. feb 2023

Ahoj, vsade sa mozno kartou platit dat nebude ale vacsinou ano. Vyber bez poplatku zabudni. Zalezi ako mas nastavenu kartu- platenie bez poplatku mojmu mm islo bez problemov ale on platil kreditkou. Tu ma presne na taketo ucely.

jerryjanka
23. feb 2023

V prípade výberu hotovosti z bankomatu ktorý patrí do skupiny bánk kde je aj tvoja je výber bez poplatku. Ráta sa potom len kurzový rozdiel. Teda keď vyberieš 1000kc tak ti odrátajú toľko eur ako je kurz danej banky ale nie stred ale predaj devíza. Ale lepšie ako keď meníš peniaze tam sa ráta vakuta predaj a ten je menej výhodný. Len si treba zistiť v ktorej skupine je tvoja banka a nájsť konkrétny bankomat.

andrea_82
23. feb 2023

@moonlight1210 platby kartou v zahraničí môžu byť kľudne bez poplatku. Celú dovolenku v Chorvátsku minulý rok, keď mali ešte kuny, som platila kartou a nestiahli mi ani euro poplatku. Záleží od cenníka banky, v ktorej máš účet.

autor
23. feb 2023

@jerryjanka
🙏🏼

niekto2hy
23. feb 2023

Pokial nemas SLSP,tam sa plati za kazdu platbu a spracovanie v inej mene ako Euro.

66simonka66
23. feb 2023

Budeš mať poplatok za výber z iného bankomatu. Poplatok za zmenu nebude.

janinka007
23. feb 2023

Plať kartou, a ak by si potrebovala koruny, tak na každom rohu je zmenáreň, € zameníš lahko.

lukbe
23. feb 2023

Alebo, pokiaľ ja viem, zaplatiť niekde v nákupnom centre eurami a vydajú ti české koruny, aby si mala nejaké poruke.

mk1111111111
23. feb 2023

V Raiffeisen vyberies bez poplatku, ak mas Tatra banku