Zmena banky

uctik
15. júl 2024

Zdravim,
Rozmyslam nad prechodom do inej banky, momentalne mam slovensku sporitelnu, a kedze kartu pouzivam len na bezne platby ( nemam ziadnu pôžičku ani nic podobne ), rozmyslal som nad prechodom do inej banky, kde nebudem platit za vedenie uctu, momentalne ma vedenie víjde na 3€/ mesiac.

Študentsky ucet nemam, a na internete som nasiel fio a 365 banku, tak by ma zaujimali vase skusenosti, pripadne nejaka rada.

A tiez som rozmyslal nad revolut, ako doplnkovej karty pri platbach cez internet aby som nezdielal udaje svojej karty, tak pripadne aj to by ma zaujimalo ako to funguje.

elenka.k
15. júl 2024

@uctik fu, 3 € sa ti zdá veľa? Ja platím v jednej 6 a v druhej 7.
Napíšem ti, určite choď k tej, čo majú rýchlu platbu.
TATRA je drahá. VÚB pomalšia. A potom iba sporiteľná má rýchlu platbu, Takže tak. Ozaj neviem či ČSOB má tiež rýchlu platbu.
Sporiteľňa je podľa mňa fajn. Niečo ešte splníš, nejaké kritéria a môžeš mať účet zadarmo.

maranco
15. júl 2024

@elenka.k Okamžité platby poskytujú banky
Slovenská sporiteľňa, Všeobecná úverová banka, Tatra banka, Raiffeisen banka, Fio banka, Revolut

elenka.k
15. júl 2024

@maranco tak s tými poslednými dvoma, neviem - počkaj na ďalšie recenzie

elenka.k
15. júl 2024

@maranco ta daj Fio banku , teraz kukám nie je zlá

maranco
15. júl 2024

@elenka.k používam FIO 12 rokov a Revolut rok okamžité platby fungujú oboma smermi cca do 4 sekúnd.
Revolut je dobrý na platby v cudzej mene, majú dobrý kurz a bez poplatku + je tam jednorázová platobná karta alebo niekoľko virtuálnych ktoré môžeš zakladať/rušiť podľa potreby.
V SLSP okrem horšieho kurzu platíš poplatok 2% z platby ak platíš v krajine mimo €.
V 365banka poplatok 3 % z transakcie.

Fio máš istotu že neplatíš za nič a nesleduješ žiadne podmienky, bezplatne je účet/plastová karta/ vklady/výbery cez bankomat/pobočku neobmedzená história pohybov, sporenie bez viazanosti 3% úrok a bezplatne je aj pre firmy a podnikateľov.
Neotravujú z banky ponukami na produkty.
Nemajú dobrý kurz na platby mimo €, preto vtedy použijem Revolut alebo Wise.

elenka.k
15. júl 2024

@maranco tááá, koľko máš banky?? do tatra nechoď, ani do VÚB

janai1
15. júl 2024

@elenka.k fakt by som chcela vedieť co človeka vedia k tomu mat účty v bankách kde len na poplatkoch platí 13€/mesačne

maranco
15. júl 2024

@elenka.k momentálne len tieto 2, TB som zrušil už dávno keď zvyšovali mesačný poplatok, mBank som zrušil keď ju plánovali predať

elenka.k
15. júl 2024

@janai1 no, ono dávno bolo tak, že si si musela zaviesť účet, kebyže si chcela úver ... napr.
My tiež máme v 3. ale iba jeden platím ja, jeden mn. a jeden máme zadarmo. A aj naše deti majú zadarmo - ako detské - študentské.

@maranco aha, tak Tatru som dávnejšie tiež zrušila, ale mn. účet zriadil opäť.

ekira1
15. júl 2024

Len zo zvedavosti, v čom je TB drahá? Platím 1€ mesačne za druhú kartu, inak žiadne iné poplatky. Podmienky sú ľahko splniteľné..

slavomira236
15. júl 2024

@uctik 3eura nieje vela. Mne zacali po rokoch zadarmo strhavat vo vub 10 tak som lresla do fio

vlastnynazor
15. júl 2024

@uctik ja mam sporitelnu, splnam podmienky (podla mna nie je problem ich splnit) a neplatim nic

niekto2hy
15. júl 2024

CSOB-Smart ucet je zadarmo,Raiffeisen banka na rozdiel od Tatry,po splneni podmienok 400€ na ucet a jedno inkaso je zadarmo a ma rychle platby.

zic
15. júl 2024

@ekira1 ak nemas hypo alebo iny uver, tak uz to tak lahke nie je... musis si vyskladst tie ich produkty v roznych skupinach a oni tie produkty nemaju ktovie co (investicie,3.pilier...)... a potom za 7ecok za mesiac to uz nestoji za to... fio spravi rovnaku sluzbu a neotravuju... este maju aj super urok na sporeni...

elenka.k
16. júl 2024

@ekira1 áno, ak máš tie podmienky splnené v inej banke, tak napr. v TATRA už ich neposkladáš.
Inakšie, tatra nám samovoľne zablokovala kartu, keď bol syn v Prahe a ostal bez väčšej hotovosti. Ak sme došli do banky vysvetlili, situáciu, tak nás iba odbili, že oni ju takto "na rýchlo " nevedia odblokovať. Som sa vtedy rozčuľovala, ale zablokovať ju vedeli. Pri tom syn si kúpil nejakú vodu za pár € bezkontaktne.
Ozaj do konca roka by mala mať každá banka rýchlu platbu.
@slavomira236 fakt ti začali strhávať 10 €? hm a dôvod? vieš.

slavomira236
16. júl 2024

@elenka.k tak zmenili sa podmienky nejake..a to som mala dost na ucte aj fondy..no chodil mi len rodicak a pridavky tak zacali strhavat..

elenka.k
16. júl 2024

@slavomira236 aha, celé zlé.
To tiež za vystavenie karty / na jeden účet máme dve / a faktický používam pri platení mobil - aj na tom si zarábajú banky 😒

maranco
16. júl 2024

@elenka.k FIO má bezplatne k účtu 2 karty ak sú obe rozdielne VISA a Mastercard. Ak by som chcel mať 2 rovnaké karty, alebo tretiu tak za každú navyše je jednorázový poplatok 4€ každé 4 roky.

S platobnými kartami Visa máte neobmedzené výbery zadarmo zo všetkých bankomatov po celom svete.
S platobnou kartou Mastercard máte každý mesiac 2 výbery zadarmo z akéhokoľvek bankomatu na svete

Okamžité SEPA platby musia všetky banky v krajinách kde je mena € vedieť prijímať do 9.1.2025 a odosielať do 9.10.2025.

elenka.k
16. júl 2024

@maranco fuhaaa, tá banka FIO sa mi páči čo raz viac 🙂

ekira1
16. júl 2024

@elenka.k aha, ja mam iba jeden účet a tie podmienky sú ľahko zvládnuteľné. Známy dal dcére do mobilu svoju kartu, platil nákup v obchode a v tom čase si dcéra na opačnom konci mesta kúpila kartou lístok v buse. Banka im kartu okamžite zablokovala.. na jednu stranu je to výhoda, lepšie ako prísť o peniaze..

maranco
16. júl 2024

@ekira1 je to porušenie podmienok banky pre používanie platobnej karty, nikomu druhému nesmieš požičiavať svoju kartu, ani prezrádzať PIN
pre ďalšie osoby vieš vydať samostatné karty k svojmu účtu

elenka.k
16. júl 2024

@ekira1 fu, nehovor , na to technika je prikrátka, nik ju nepripravil.
Neviem, možno aj nejako z našej strany videli, že apka v mobile je na SR a platba prebehla v ČR. Ale chápeš, darmo sme im vysvetľovali, nech kartu odblokujú, že syn potrebuje peniaze - nie, odbili nás. Manžel vyvolával online operátorovi XYkrát, že sa musí niečo dať spraviť. A to sme ešte rýchlo leteli do najbližšieho mesta - nákupného centra, kde bola tá banka 80 km... Zase nás odbili.
Potom sa zrazu niečo dalo robiť. Ak sme volali . Dohodli sme sa, že syn pôjde k bankomatu - medzitým kartu odblokovali na 3 minúty, aby si mohol vybrať peniaze a my sme ešte zase museli volať, že blokujeme kartu.
Neskôr podotkol, že si do budúcna nepraje , aby sa mu jeho karta zablokovala bez jeho vedomia .
Neviem, čo nás také napadlo, mal svoju kartu a mn. mu dal tú jeho - vymenili si ich. A to sme ešte skúšali, aby si dal tú jeho kartu do mobilu - tak cez diaľku. Ale kdeže myslíš, že sa dalo dovolať do VÚB cez víkend ani za svet. Trebalo nejaké overenie, či čo. A že vraj nonstop linka.
Vtedy to boli nerváky. jasne, že bola ešte jedna možnosť, poslať peniaze niekomu na účet so spolužiakov, alebo pani učiteľke - ale syn nechcel otravovať nikoho - ako inak.

elenka.k
16. júl 2024

@maranco veď ide o dieťa a otca
ale je pravda - mal svoju kartu , mal ju brať

ekira1
16. júl 2024

@maranco mne to nemusíš písať 😉 my máme každý svoju kartu na svoje meno.